27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.14godz.12min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Zagłębie: Z pucharami miedziowym po drodze

Lech — Zagłębie: Z pucharami miedziowym po drodze

Kibole Lecha po raz dru­gi z rzę­du uczą się na włas­nej skórze, że mecz o Super­puchar jest wart tyle, co Keb­ba Ceesay. Kole­jorz znów zde­molował Legię w tym arcy­ważnym spotka­niu i dru­gi rok z rzę­du notu­je fatalne wejś­cie w sezon. Po bezbramkowym remisie ze Śląskiem na wyjeździe lechi­ci polegli na włas­nym sta­dion­ie z Zagłę­biem Lubin. Naczel­ny­mi kata­mi Kole­jorza byli Michal Papadop­u­los i Fil­ip Starzyńs­ki.Strze­lanie w dosyć wyrów­nanym spotka­niu rozpoczął Marcin Robak. Napast­nik Lecha był blisko wyko­rzys­ta­nia dogod­nej sytu­acji, którą sprezen­tował mu Nic­ki Bille dośrod­kowaniem z prawej flan­ki. Strzał 33-let­niego byłego zawod­ni­ka Pogo­ni prz­ele­ci­ał jed­nak min­i­mal­nie obok bram­ki. Chwilę później dwukrot­nie odpowiedzieli zawod­ni­cy, którzy w min­iony czwartek wye­lim­i­nowali Par­ti­zan Bel­grad. Najpierw strzał z dys­tan­su prz­ele­ci­ał tuż nad poprzeczką, a w 24. min­u­cie fut­bolówka zatrzepotała w siatce Jas­mi­na Buri­cia. Bram­ka padła po ataku pozy­cyjnym. Przed polem karnym Lecha mnóst­wo miejs­ca i cza­su miał Dorde Cotra i mógł dośrod­kować ide­al­nie na głowę Papadop­u­losa. Czech uciekł jeszcze 18-let­niemu Rober­towi Gum­ne­mu i ze sto­ickim spoko­jem umieś­cił piłkę w bramce.

Jeszcze przed prz­er­wą meczu 2. Kole­j­ki Lot­to Ekstrak­lasy odezwała się najwięk­sza kląt­wa „Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy” – kon­tuz­je. Z powodu roz­ciętej głowy boisko musi­ał opuś­cić Paulus Ara­ju­uri. Radosław Majew­s­ki skrę­cił nato­mi­ast kostkę, ale na szczęś­cie był w stanie kon­tyn­uować grę. Ostate­cznie były zawod­nik Not­ting­ham For­est zszedł z boiska dopiero na kwad­rans przed końcem spotkania.

Min­utę po rozpoczę­ciu drugiej połowy szy­bką kon­trę wyprowadzili Majew­s­ki z Tet­te­hem. Następ­nie pił­ka powędrowała w pole karne, gdzie nieczys­to trafił Nic­ki Bille, przez co fut­bolówka nie zatrzepotała w siatce. Była to kole­j­na zmarnowana okaz­ja przez napast­ników Kole­jorza w tym meczu, co bard­zo frus­trowało zgro­mad­zonych w licz­bie nieco pon­ad 16 tysię­cy kiboli Kole­jorza. Chwilę później znów zakotłowało się w polu karnym Polac­ka. Po stałym frag­men­cie gry wyko­nanym przez Radosława Majew­skiego pił­ka ponown­ie spadła pod nogę Nick­iego Bille. Duńczyk znów uderzał, lecz strzał został tym razem zablokowany przez podopiecznych tren­era Pio­tra Stokowca.

Po nieco pon­ad godzinie gry prowadze­nie Zagłębia zwięk­szył Fil­ip Starzyńs­ki. Reprezen­tant Pol­s­ki i uczest­nik Euro 2016, który przed kilko­ma dni­a­mi pod­pisał kon­trakt z zespołem z Lubi­na, przymierzył bezpośred­nio z rzu­tu wol­nego z okolic 20 metra. Jas­min Burić pił­ki nie sięgnął, a kibole Zagłębia, którzy przy­byli do Poz­na­nia na zakazie,  mogli cieszyć się z pięknego gola swo­jego pomoc­ni­ka. Lechi­ci po stra­cie drugiego gola już się nie pod­nieśli mimo, że Zagłę­bie kom­plet­nie odd­ało im pole do gry cofa­jąc się pod włas­ną bramkę. Następ­ny mecz zespół tren­era Urbana czeka już w najbliższy piątek. O godzinie 20.30 lechi­ci zmierzą się z Jagiel­lonią Białystok.

Lech Poz­nań – Zagłę­bie Lubin 0:2 (0:1)

Bram­ki: 33. Papadop­u­los, 63. Starzyński

Żółte kart­ki: 32. Rakows­ki, 40. Papadop­u­los, 90. Janus

Lech: Burić – Kędzio­ra, Ara­ju­uri (41. Nielsen), Wilusz, Gum­ny – Tet­teh, Trał­ka – Formel­la, Majew­s­ki (74. Gajos) – Robak, Nic­ki Bille (64. Makuszews­ki)    

Zagłę­bie: Polacek – Cotra, Dąbrows­ki, Jach, Todor­ovs­ki – Tosik, Rakows­ki (53. Piątek) – Janus, Vlasko (57. Starzyńs­ki), Janosz­ka (72. Woź­ni­ak)- Papadopulos

Sędzia główny: Daniel Ste­fańs­ki

Widzów: 16 354

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.