01.02.2023, g. 19:00
PKO BP Ekstraklasa
Miedź Legnica vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.11godz.37min.
14.75 X3.60 21.73 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Zagłębie: Zasłużony remis. Piękny gol Możdżenia na wagę jednego punktu

Lech — Zagłębie: Zasłużony remis. Piękny gol Możdżenia na wagę jednego punktu

Po efek­townym zwycięst­wie w Krakowie dla kibiców Lecha liczyło się przede wszys­tkim podtrzy­manie świet­nej passy, ponieważ wygrali oni trzy ostat­nie ligowe spotka­nia. Mecz z Zagłę­biem miał być pułap­ką, ponieważ goś­cie zaj­mowali przed tym spotkaniem prze­dostat­nie miejsce w tabeli. I pułap­ką też było, ponieważ “Kole­jorz” po słabym spotka­niu jedynie zremisował, a gola na wagę punk­tu zdobył Mateusz Możdżeń. 

Przed meczem z Zagłę­biem wiele mówiło się o fatal­nym stanie murawy na sta­dion­ie przy Buł­garskiej. Mimo prób jej popraw­ienia boisko nie pozwalało zawod­nikom na wiele, dlat­ego Ci skon­cen­trowali się na grze prosty­mi środ­ka­mi. Niewiele więc było szy­bkiej i efek­townej gry. Mimo to sytu­acji na zdoby­cie bramek z obu stron nie brakowało.

W 14. min­u­cie prowadze­nie Lechowi powinien dać Kamińs­ki, ale jego strzał głową świet­nie na rzut rożny sparował Gli­wa. To jed­nak goś­cie mieli więcej sytu­acji bramkowych. W 20. min­u­cie zza pola karnego uderzał Kwiek, ale Gos­tom­s­ki instynk­town­ie odbił piłkę. Trzy min­u­ty później świet­ną sytu­ację miał Piech, który wyszedł sam na sam, ale zami­ast odd­ać strzał na bramkę, nie trafił czys­to w piłkę.

Chwilę później Zagłę­bie miało trze­cią sytu­ację, którą swoim strza­łem rozpoczął Możdżeń. Pił­ka odbiła się od zawod­ni­ka goś­ci, trafiła do Piecha, który wyprowadz­ił groźną kon­trę. Zagrał on do niepil­nowanego Abwo, a pomoc­nik Zagłębia strzelił na bramkę. Z tej sytu­acji górą wyszedł jed­nak bramkarz Lecha, który efek­town­ie inter­we­niował i uchronił Lecha przed stratą gola.

Dwie min­u­ty później świet­ną okazję bramkową miał Lovren­ci­cs. Pił­ka spadł mu pod nogi, ale zbyt dłu­go zwlekał z odd­aniem strza­łu i ten został zablokowany. Na prz­er­wę z jed­no­bramkowym prowadze­niem schodzili zawod­ni­cy Ores­ta Lenczy­ka, którzy byli skuteczni pod bramką Lecha w 37. min­u­cie spotka­nia, gdy Kwiek zagrał z rożnego na głowę Ryma­ni­a­ka, a ten przechytrzył defen­sy­wę Lecha i jego bramkarza.

Po prz­er­wie gospo­darze starali się prze­jąć inic­jaty­wę i wró­cili do dłuższego roz­gry­wa­nia pił­ki. Na niewiele się to jed­nak zdawało, ponieważ nawet gdy Lechi­ci prze­dostawali się pod bramkę Zagłębia, to nie odd­awali strza­łów. „Kole­jorz” miał opty­czną przewagę, ale w swo­jej grze bard­zo niedokład­ny. Goś­cie nie spec­jal­nie prze­j­mowali się takim stanem rzeczy i w grze z kon­tr wietrzyli swo­je szanse a pod­wyższe­nie prowadzenia.

Lech starał się za wszelką cenę doprowadz­ić do zdoby­cia gola, ale mimo licznych dośrod­kowań prawej i lewej strony boiska nikt nie atakował piłkę w polu karnym. Co więcej z boiska w 70. min­u­cie powinien wyle­cieć Hen­riquez, który ratu­jąc Lecha od groźnej sytu­acji, w której Piech uciekał na pozy­cję sam na sam sfaulował napast­ni­ka Zagłębia.

Na niespeł­na kwad­rans przed końcem meczu w poprzeczkę trafił Muraws­ki, który kilkukrot­nie dzisi­aj próbował uderzać na bramkę Gli­wy. Syg­nał do ataku dał w 83. min­u­cie Możdżeń, który fan­tasty­cznie wykon­ał rzut rożny i uderze­niem w okienko doprowadz­ił do wyrów­na­nia. I podob­nie jak to było w ostat­nich meczach po trafie­niu gola gospo­darze rzu­cili się do ataków. Nie mieli oni już jed­nak żad­nych szans na poko­nanie Gli­wy i spotkanie zakończyło się podzi­ałem punktów.

LECH POZNAŃ — ZAGŁĘBIE LUBIN 1:1

BRAMKI: ‘83 Możdżeń — ‘37 Rymaniak

Żółte kart­ki: Arbole­da – Ryma­ni­ak, :Abwo

LECH: Gos­tom­s­ki — Możdżeń, Kamińs­ki, Arbole­da, Dou­glas — Lovren­ci­cs, Trał­ka (61. Linet­ty), Możdżeń, Pawłows­ki (64. Hen­riquez) — Hamalainen – Teodor­czyk (85. Ślusarski)

ZAGŁĘBIE: Gli­wa — Ryma­ni­ak, Bilek, Gul­dan, Cotra – Abwo (84. Woź­ni­ak), Piątek, Bonec­ki, Kwiek, Przy­bec­ki (59. Błąd) – Piech (90. Papadopulos)

Widzów: 12 689

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.