02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.5godz.40min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Zagłębie: Zasłużony remis. Piękny gol Możdżenia na wagę jednego punktu

Lech — Zagłębie: Zasłużony remis. Piękny gol Możdżenia na wagę jednego punktu

Po efek­townym zwycięst­wie w Krakowie dla kibiców Lecha liczyło się przede wszys­tkim podtrzy­manie świet­nej passy, ponieważ wygrali oni trzy ostat­nie ligowe spotka­nia. Mecz z Zagłę­biem miał być pułap­ką, ponieważ goś­cie zaj­mowali przed tym spotkaniem prze­dostat­nie miejsce w tabeli. I pułap­ką też było, ponieważ “Kole­jorz” po słabym spotka­niu jedynie zremisował, a gola na wagę punk­tu zdobył Mateusz Możdżeń. 

Przed meczem z Zagłę­biem wiele mówiło się o fatal­nym stanie murawy na sta­dion­ie przy Buł­garskiej. Mimo prób jej popraw­ienia boisko nie pozwalało zawod­nikom na wiele, dlat­ego Ci skon­cen­trowali się na grze prosty­mi środ­ka­mi. Niewiele więc było szy­bkiej i efek­townej gry. Mimo to sytu­acji na zdoby­cie bramek z obu stron nie brakowało.

W 14. min­u­cie prowadze­nie Lechowi powinien dać Kamińs­ki, ale jego strzał głową świet­nie na rzut rożny sparował Gli­wa. To jed­nak goś­cie mieli więcej sytu­acji bramkowych. W 20. min­u­cie zza pola karnego uderzał Kwiek, ale Gos­tom­s­ki instynk­town­ie odbił piłkę. Trzy min­u­ty później świet­ną sytu­ację miał Piech, który wyszedł sam na sam, ale zami­ast odd­ać strzał na bramkę, nie trafił czys­to w piłkę.

Chwilę później Zagłę­bie miało trze­cią sytu­ację, którą swoim strza­łem rozpoczął Możdżeń. Pił­ka odbiła się od zawod­ni­ka goś­ci, trafiła do Piecha, który wyprowadz­ił groźną kon­trę. Zagrał on do niepil­nowanego Abwo, a pomoc­nik Zagłębia strzelił na bramkę. Z tej sytu­acji górą wyszedł jed­nak bramkarz Lecha, który efek­town­ie inter­we­niował i uchronił Lecha przed stratą gola.

Dwie min­u­ty później świet­ną okazję bramkową miał Lovren­ci­cs. Pił­ka spadł mu pod nogi, ale zbyt dłu­go zwlekał z odd­aniem strza­łu i ten został zablokowany. Na prz­er­wę z jed­no­bramkowym prowadze­niem schodzili zawod­ni­cy Ores­ta Lenczy­ka, którzy byli skuteczni pod bramką Lecha w 37. min­u­cie spotka­nia, gdy Kwiek zagrał z rożnego na głowę Ryma­ni­a­ka, a ten przechytrzył defen­sy­wę Lecha i jego bramkarza.

Po prz­er­wie gospo­darze starali się prze­jąć inic­jaty­wę i wró­cili do dłuższego roz­gry­wa­nia pił­ki. Na niewiele się to jed­nak zdawało, ponieważ nawet gdy Lechi­ci prze­dostawali się pod bramkę Zagłębia, to nie odd­awali strza­łów. „Kole­jorz” miał opty­czną przewagę, ale w swo­jej grze bard­zo niedokład­ny. Goś­cie nie spec­jal­nie prze­j­mowali się takim stanem rzeczy i w grze z kon­tr wietrzyli swo­je szanse a pod­wyższe­nie prowadzenia.

Lech starał się za wszelką cenę doprowadz­ić do zdoby­cia gola, ale mimo licznych dośrod­kowań prawej i lewej strony boiska nikt nie atakował piłkę w polu karnym. Co więcej z boiska w 70. min­u­cie powinien wyle­cieć Hen­riquez, który ratu­jąc Lecha od groźnej sytu­acji, w której Piech uciekał na pozy­cję sam na sam sfaulował napast­ni­ka Zagłębia.

Na niespeł­na kwad­rans przed końcem meczu w poprzeczkę trafił Muraws­ki, który kilkukrot­nie dzisi­aj próbował uderzać na bramkę Gli­wy. Syg­nał do ataku dał w 83. min­u­cie Możdżeń, który fan­tasty­cznie wykon­ał rzut rożny i uderze­niem w okienko doprowadz­ił do wyrów­na­nia. I podob­nie jak to było w ostat­nich meczach po trafie­niu gola gospo­darze rzu­cili się do ataków. Nie mieli oni już jed­nak żad­nych szans na poko­nanie Gli­wy i spotkanie zakończyło się podzi­ałem punktów.

LECH POZNAŃZAGŁĘBIE LUBIN 1:1

BRAMKI: ‘83 Możdżeń — ‘37 Rymaniak

Żółte kart­ki: Arbole­da – Ryma­ni­ak, :Abwo

LECH: Gos­tom­s­ki — Możdżeń, Kamińs­ki, Arbole­da, Dou­glas — Lovren­ci­cs, Trał­ka (61. Linet­ty), Możdżeń, Pawłows­ki (64. Hen­riquez) — Hamalainen – Teodor­czyk (85. Ślusarski)

ZAGŁĘBIE: Gli­wa — Ryma­ni­ak, Bilek, Gul­dan, Cotra – Abwo (84. Woź­ni­ak), Piątek, Bonec­ki, Kwiek, Przy­bec­ki (59. Błąd) – Piech (90. Papadopulos)

Widzów: 12 689

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.