06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.11godz.13min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech zdominował Wisłę. “Lokomotywa” zaczyna się rozpędzać

Lech zdominował Wisłę. “Lokomotywa” zaczyna się rozpędzać

Kole­jorz” wygrał z Wisłą Kraków 2:0 po bard­zo udanym spotka­niu. Lechi­ci zdołali w pełni zdomi­nować prze­ci­wni­ka i wpakował mu dwie bram­ki. Spotkanie na pewno ustaw­iła też czer­wona kart­ka, którą w 20. min­u­cie obe­jrzał Sad­lok za faul w polu karnym. Bram­ki strzelili kole­jno Kow­nac­ki i Pawłowski.

Lech Poz­nań mecz zaczął bard­zo ofen­sy­wnie. Zami­ana kilku ofen­sy­wnych zawod­ników dała wiz­ual­ną poprawę w grze. Przede wszys­tkim lechi­ci grali bard­zo płyn­nie i szy­bko przemieszcza­li się w obręb pola karnego Wisły.

Pier­wszą groźną sytu­ację Lech miał w 14. min­u­cie. Pawłows­ki prze­biegł środ­kiem pola, podał na prawe skrzy­dło do Jevti­cia. Szwa­j­car pod­niósł głowę i moc­no wbił fut­bolówkę w pole karne. Nieste­ty, z piłką minęli się Kow­nac­ki i Dudka.

W 19. min­u­cie ostro na piłkę poszedł Linet­ty, które­mu udało się ode­brać na środ­ku pola piłkę i wyprowadz­ić kon­trę. Pomoc­nik Lecha prze­biegł kilka­dziesiąt metrów cią­gle czu­jąc na ple­cach odd­ech Sad­lo­ka. Gdy Linet­ty znalazł się z piłką już w polu karnym, obroń­ca Wisły zde­cy­dował się faulować prze­ci­wni­ka. Sędzia Ste­fańs­ki wskazał wap­no i wyrzu­cił z boiska wiśla­ka. Do „11” pod­szedł Kow­nac­ki, który bez trudu pokon­ał golkipera gości.

Pomi­mo strzelonego gola, Lech nie odpuszczał. Nie dawał stworzyć Wiśle żad­nych klarownych sytu­acji, a sam panował na boisku. W 28. min­u­cie Dou­glas wyśmieni­cie dośrod­kował z rzu­tu wol­nego do Dud­ki. Pomoc­nik Lecha zde­cy­dował się na strzał, ale trafił pros­to w Cierzniaka.

W drugiej połowie sytu­acji Lecha było równie dużo, co w pier­wszej. „Kole­jorz” jak­by chci­ał się ode­grać za ostat­nią porażkę w lidze, kiedy to prze­grał z Wisłą 0:2. Wszys­tko wskazy­wało na to, że uda się wyrów­nać rachunek. W 64. min­u­cie kole­jny raz refleks bramkarza próbował z dys­tan­su Dud­ka. Inter­wenc­ja Cierz­ni­a­ka była niepew­na, ale zdołał obronić.

W 77. min­u­cie niewiele zabrakło, by na listę strzel­ców wpisał się Pawłows­ki. Pomoc­nik Lecha otrzy­mał piłkę od Jecvti­cia i zde­cy­dował się na strzał sprzed pola karnego. Fut­bolówka odbiła się jed­nak od poprzeczki.

Bramkę Pawłowskiemu udało się zdobyć w niecałe dziesięć min­ut później, w 86. min­u­cie. Formel­la z prawej strony dograł do Pawłowskiego, który mając przed sobą pustą bramkę, musi­ał tylko postaw­ić „stem­pel” i mógł się cieszyć z bramki.

Lech Poz­nań – Wisła Kraków 2:0 (1:0)

Bram­ki: 20’ Kow­nac­ki, 86’ Pawłowski

Żółte kart­ki: Kamińs­ki, Linet­ty; Głowacki

Czer­wona kart­ka: Sadlok

LECH: Burić – Kędzio­ra, Kamińs­ki, Ara­ju­uri, Dou­glas – Tet­teh, Dud­ka [75. Trał­ka] – Jevtić, Linet­ty [82. Gajos], Pawłows­ki – Kow­nac­ki [60. Formella]

WISŁA: Cierz­ni­ak – Jović, Głowac­ki, Guzmics, Sad­lok – Mączyńs­ki, Ury­ga – Burli­ga [89. Cywka]. Bogus­ki, Guer­ri­er [89. Criv­el­laro] – Brożek [8. Jankowski]

Wid­zowie: 13 279

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.