Lech znokautowany przez Jagiellonie

Lech znokautowany przez Jagiellonie

Lech Poz­nań musi­ał uznać w dzisiejszym meczu wyżs­zość Jagiel­loni Białys­tok, z którą prze­grał 1:3. W pier­wszej połowie to lechi­ci spy­chali prze­ci­wni­ka pod ich bramkę, jed­nak bard­zo niebez­piecznie okazy­wały się kon­try „Jagi”. W drugiej częś­ci gry bardziej bramkę chcieli zdobyć zawod­ni­cy Lecha. I tak też się stało. W 52. min­u­cie po wielkim zamiesza­niu w polu karnym piłkę do siat­ki wpakował Kow­nac­ki. Okaza­ło się, że swo­je do powiedzenia mają także zawod­ni­cy Jagiel­loni. W 60. min­u­cie bramkę po indy­wid­u­al­nej akcji strzelił Tuszyńs­ki. Napast­nik goś­ci poszedł za ciosem i 7 min­ut później ponown­ie pokon­ał Buri­cia. Czarę goryczy przechyliła bram­ka Grzy­ba z rzu­tu wol­nego. Różni­ca pomiędzy druży­na­mi z czterech, zmniejszyła się do jed­nego ocz­ka, co włączyło Jagiel­lonie do gry o mis­tr­zost­wo Polski.

Pier­wsze 20 min­ut prze­b­ie­gały pod dyk­tan­do lechitów. Piłkarze „Kole­jorza” umiejęt­nie spy­chali białos­toczan w obręb pola karnego, jed­nak brakowało im ostat­niego poda­nia i cel­nego strzału.

Dobrą sytu­ację już w 7. min­u­cie miał Kamińs­ki po rzu­cie rożnym. Korner z prawej strony boiska bił Dou­glas. Pił­ka po jego dośrod­kowa­niu lekko wkrę­cała się do bram­ki i ide­al­nie spadła na głowę Kamińskiego, jed­nak obroń­ca Lecha nie zdołał wpakować pił­ki do siatki.

W pier­wszej połowie piłkarze Lecha mieli o wiele więcej sytu­acji, które mogły skończyć się otwar­ciem wyniku. W 9. min­u­cie piłkę przed polem karnym ode­brał Darko Jevtić, który od razu zagrał do Sada­je­wa. Czeczeń zawędrował z piłką pod lin­ię koń­cową i stamtąd miękko zagrał do Pawłowskiego. Pomoc­nik „Kole­jorza” nie miał jed­nak z czego uderzyć.

Po licznych atakach, Lech nadziewał się na kon­try Jagiel­loni. Obroń­cy gospo­darzy musieli w takich sytu­ac­jach bronić się faula­mi. Po jed­nym z nich do pił­ki pod­szedł Mack­iewicz, który sil­nie dośrod­kował fut­bolówkę. Do niej doszedł Romańczuk, jed­nak jego uderze­nie powędrowało min­i­mal­nie nad poprzeczką bram­ki Buricia.

Po zami­an­ie stron piłkarze Lecha bard­zo agresy­wnie ruszyli na prze­ci­wni­ka. Po jed­nej z akcji, piłkę z rzu­tu rożnego w 52. min­u­cie dośrod­kowywał Dou­glas. Fut­bolówkę przy­tom­nie przed pole karne wybił obroń­ca Jagiel­loni. Tam zgar­nął ją Pawłows­ki, który zde­cy­dował się na strzał. Pił­ka jed­nak nie leci­ała w światło bram­ki, a trafiła pod nogi Kow­nack­iego. Młody napast­nik bez namysłu uderzył po krótkim rogu i zdobył swo­jego trze­ciego gola w tym sezonie.

W 60. min­u­cie drużynie goś­ci udało się wyrów­nać. Piłkę w środ­kowej częś­ci boiska stracił Pawłows­ki, którą prze­jął Tuszyńs­ki. Napast­nik „Jagi” zde­cy­dował się sam pode­jść pod pole karne i uderzyć. Źle w sytu­acji zachował się Kamińs­ki, który mógł jeszcze przed strza­łem Tuszyńskiego ode­brać mu piłkę, która zawod­nikowi Jagiel­loni odskoczyła, ale stop­er Lecha nie zro­bił tego.

7 min­ut później lechi­ci już prze­gry­wali. Na prawym skrzy­dle piłkę otrzy­mał Dżalamidze. Pomoc­nik goś­ci zła­mał do środ­ka, minął lechitów, jak tycz­ki i zagrał do niekry­tego Tuszyńskiego. Ten z pier­wszej pił­ki, strza­łem po długim rogu pokon­ał Jas­mi­na Buricia.

W 82. min­u­cie piłkarze Jagiel­loni znokau­towali Lecha. Z 20 metra z rzu­tu rożnego piłkę do siat­ki bramkarza Lecha wpakował przepięknym uderze­niem Grzyb.

Do koń­ca meczu Lech starał się jeszcze naw­iązać kon­takt z białos­toczana­mi, jed­nak ta sztu­ka im się nie udała.

Lech Poz­nań – Jagiel­lonia Białys­tok 1:3 (0:0)

Bram­ki: 52′ Kow­nac­ki – 60′, 67′ Tuszyńs­ki, 82′ Grzyb

Żółte kart­ki: Kadar, Jevtić, Keita

LECH: Buric – Kędzio­ra, Kadar, Kamińs­ki, Dou­glas – Linet­ty, Trał­ka – Hamalainen, Jevtić (70. Formel­la), Pawłows­ki (65. Kei­ta) – Sada­jew (46. Kownacki)

JAGIELLONIA: Drą­gows­ki — Mod­el­s­ki, Madera, Paz­dan, Straus – Romańczuk, Grzyb – Frankows­ki (57. Dżalamidze), Gajos (90. Tymińs­ki), Mack­iewicz (90. Tarasovs) — Tuszyński

Wid­zowie: 22 515

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress