06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.23godz.31min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

#LechCup2016 — Pierwszy dzień zmagań już za nami!

#LechCup2016 — Pierwszy dzień zmagań już za nami!

W sobot­ni poranek rozpoczął się w poz­nańskiej hali Are­na turniej Lech Cup — jeden z najwięk­szych turniejów pił­ki młodzieżowej w Europie. 

Tegorocz­na edy­c­ja przy­ciągnęła do stol­i­cy Wielkopol­s­ki zespoły U12 takich europe­js­kich marek jak np. Bay­ern Monachi­um, Man­ches­ter City czy też FC Basel. Kibice, którzy zde­cy­dowali się dziś zobaczyć na żywo zma­gania przyszłych gwiazd fut­bolu na pewno nie żałowali swo­jej decyzji — spotka­nia były bard­zo emocjonu­jące oraz co ważne dla widza — padło w nich wiele goli.

Po pier­wszym dniu roz­gry­wek beza­pela­cyjnie najlep­szą ekipą okazał się zespół Ander­lech­tu Bruk­sela, który w 7 meczach zdobył 21 punk­tów i strzelił aż 23 bram­ki. To także zawod­nik tego klubu — Enock Atta Agyei — jest lid­erem klasy­fikacji strzel­ców Lech Cup. Ma on na swoim kon­cie 7 trafień.

Młodzi ade­p­ci Akademii Lecha Poz­nań nieste­ty nie powal­czą w tej edy­cji turnieju o zwycięst­wo. We wszys­t­kich spotka­ni­ach zdobyli oni zaled­wie 7 punk­tów, jed­nak w ogól­nej tabeli upla­sowali się na pią­tym miejs­cu. Na uwagę zasługu­je mecz młodych lechitów z ich rówieśnika­mi z FC Basel — Kole­jorz roz­gromił ten zespół aż 6:0. Moż­na uznać, że tym samym pomś­cił złe wyni­ki Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy ze Szwa­j­cara­mi w poprzed­nim sezonie Ligi Europy. W tym roku Lech Cup po raz pier­wszy roz­gry­wany jest wg nowej for­muły. Pier­wszego dnia mecze planowane są wg reguły “każdy z każdym”, a więc wszys­tkie zespoły gra­ją 7 spotkań. Na pod­staw­ie zdoby­tych punk­tów twor­zona jest tabela, a następ­nie cztery najlep­sze ekipy trafi­a­ją do Ligi Mis­trzów, zaś drużyny z miejsc 5 — 8 wal­czą w Lidze Europy.

Moż­na stwierdz­ić, że drugiego dnia Lech Cup rywal­iza­c­ja rozpoczy­na się od nowa. O podi­um wal­czyć będą 4 ekipy: Ander­lecht Bruk­sela, Man­ches­ter City, Bay­ern Monachi­um oraz Hertha Berlin. Co ciekawe — zawod­ni­cy z Berli­na staną przed szan­są wygra­nia tego turnieju po raz 4 z rzę­du! W Lidze Europy zagra­ją jutro Lech Poz­nań, Spar­ta Pra­ga, Chelsea Lon­dyn oraz FC Basel.

img_6590

Na kibiców przy­byłych do hali Are­na czekały nie tylko sportowe emoc­je. Turniej zaszczy­cili dziś swo­ją obec­noś­cią zawod­ni­cy pier­wszej drużyny Kole­jorza: Dar­iusz Dud­ka, Robert Gum­ny oraz Dar­iusz Formel­la. Gum­ny jest przykła­dem młodego piłkarza, który grał w Lech Cup i doczekał się debi­u­tu w dorosłej drużynie Lecha. Pokazu­je to, że chłop­cy, którzy wal­czą o zwycięst­wo w tych roz­gry­wkach staną kiedyś przed szan­są, by zabłys­nąć w fut­bolu. Dodatkowo dziś w Are­nie prowad­zona była lekc­ja dopin­gu. Oso­by zgro­mad­zone na hali miały okazję zaśpiewać dobrze znane wszys­tkim sta­dionowe przyśpiew­ki, tym samym wesprzeć młodych lechitów.

Jutro dru­gi dzień rywal­iza­cji i liczymy na to, że będzie on równie obfi­ty w gole jak dzisiejszy. Wszys­tkie oso­by, które nie mają jeszcze pomysłu na spędze­nie niedzieli zaprasza­my do poz­nańskiej hali Are­na — emoc­je i radość z fut­bolu gwarantowane!

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.