01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
6dn.1godz.56min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

#LechCup2016 — Zwycięski Bayern! Kolejorz na 7. miejscu!

#LechCup2016 — Zwycięski Bayern! Kolejorz na 7. miejscu!

Dobiegła koń­ca rywal­iza­c­ja w tegorocznej edy­cji Lech Cup. Zwycięską drużyną okazał się niemiec­ki Bay­ern Monachi­um, który w finale pewnie pokon­ał RSC Ander­lecht Bruk­sela 3:0. 

W sobot­nich roz­gry­wkach Ligi Mis­trzów bawar­czy­cy zdobyli 7 punk­tów (dwa mecze wygrali, a jed­no zremisowali), co poz­woliło im na pewny awans do wielkiego finału. W nim pewnie i z dużą przewagą pokon­ali bel­gi­jską drużynę. Było to dość sporym zaskocze­niem, ponieważ to właśnie chłop­cy z Bruk­seli byli fawory­ta­mi do zwycięst­wa w całym turnieju.

Swo­je mecze roz­gry­wała dziś także druży­na Kole­jorza — było im dane rywal­i­zować w grupie zwaną Liga Europy. Zajęli w niej 3. miejsce i w ostat­nim spotka­niu turnieju spotkali się ze swoi­mi rówieśnika­mi z Chelsea Lon­dyn, by rywal­i­zować o 7. lokatę w klasy­fikacji koń­cowej. Mecz ten był bard­zo emocjonu­ją­cy i zakończył się remisem 2:2. Do jego rozstrzyg­nię­cia niezbęd­ny był konkurs rzutów karnych. W nim lechi­ci popisali się zim­ną krwią i nie spudłowali żad­nej jede­nast­ki. Bard­zo dobrym zmysłem bramkarskim popisał się golkiper poz­nańskiej drużyny, który wybronił oby­d­wa uderzenia zawod­ników londyńskiej Chelsea, czym bard­zo pomógł swo­je­mu zespołowi w zwycięstwie.

Królem strzel­ców tegorocznej edy­cji Lech Cup z dziewię­cioma trafieni­a­mi na kon­cie został Mika Godts z Ander­lech­tu. Tuż za nim z sied­mioma gola­mi upla­sował się jego kole­ga z drużyny Enock Atta Agyei, a także Daw­id Ławniczak z Lecha Poz­nań, Benedikt Wim­mer z Bay­er­nu FC oraz Yanis Leit­ner z FC Basel.

Wybra­no także “Gold­en Team” tego turnieju, do której trafili: Joseph Nonge (Ander­lecht), Ben­jamin Bal­lis (Bay­ern Monachi­um), Marc Zim­mer­man (Bay­ern Monachi­um), Yanis Leit­ner (FC Basel) oraz Enock Atta Agyei, który wybrany został MVP rozgrywek. lech cup 2016

Klasy­fikac­ja koń­cowa Lech Cup 2016:

  1. Bay­ern Monachium
  2. Ander­lecht Bruksela
  3. Man­ches­ter City
  4. Hertha Berlin
  5. FC Basel
  6. Spar­ta Praga
  7. Lech Poz­nań
  8. Chelsea Lon­dyn

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.