Lechia dawno nie wygrała w Poznaniu

lech historiaPrzed meczem o przeła­manie z GKS-em mówiono nie tylko o tym, że to ostat­ni zespół ligi, ale też druży­na, z którą Lech nie potrafi wygrać przy Buł­garskiej od 1998 roku. Ter­az rywalem „Kole­jorza” będzie Lechia Gdańsk, a ta w Poz­na­niu nie potrafi z kolei wygrać… od 1966 roku.

Lechi­ci wygry­wali wszys­tkie mecze z Lechią na włas­nym sta­dion­ie nie tylko odkąd kil­ka lat temu powró­ciła ona do najwyższej klasy roz­gry­wkowej, ale również pon­ad 20 lat dłużej. Ostat­ni raz punk­ty stra­cili 8 wrześ­nia 1984, gdy zremisowali z Lechią 1:1, a prze­grali 3 kwiet­nia 1966, kiedy Lechia wygrała w Poz­na­niu 0:1.

Jed­nak mimo tego, że „Kole­jorz” potrafił wygry­wać na Buł­garskiej w miarę reg­u­larnie z Lechis­ta­mi w ostat­nich kilku sezonach, to były to mecze niezwyk­le trudne. Nie rzad­ko bram­ki decy­du­jące o zwycięst­wie padały w ostat­nich kilku min­u­tach spotka­nia. Tak było nie tylko w kwiet­niu min­ionego roku, gdy Możdżeń strzelił na 2:1 dopiero w 86. min­u­cie spotka­nia. W kwiet­niu 2010 roku decy­du­jącą bramkę w 79. min­u­cie zdobył Peszko, a rok wcześniej Lewandows­ki dopiero w 84. minucie.

Lech w roli gospo­darza Lechię pode­j­mował 24 razy i prze­grał tylko 5 spotkań. Mało kto jed­nak pamię­ta te spotkania.

  BONUS 1259 PLN W STS  Odbierz Freebet 20 zł, 30 zł bez ryzyka i bonus 1200 zł. Typuj mecze Lecha na stronie www.STS.pl

Sponsor serwisu

  BONUS 1259 PLN W STS  

Odbierz 1259 zł i typuj mecze Lecha na www.STS.pl

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress