Lechia dawno nie wygrała w Poznaniu

lech historiaPrzed meczem o przeła­manie z GKS-em mówiono nie tylko o tym, że to ostat­ni zespół ligi, ale też druży­na, z którą Lech nie potrafi wygrać przy Buł­garskiej od 1998 roku. Ter­az rywalem „Kole­jorza” będzie Lechia Gdańsk, a ta w Poz­na­niu nie potrafi z kolei wygrać… od 1966 roku.

Lechi­ci wygry­wali wszys­tkie mecze z Lechią na włas­nym sta­dion­ie nie tylko odkąd kil­ka lat temu powró­ciła ona do najwyższej klasy roz­gry­wkowej, ale również pon­ad 20 lat dłużej. Ostat­ni raz punk­ty stra­cili 8 wrześ­nia 1984, gdy zremisowali z Lechią 1:1, a prze­grali 3 kwiet­nia 1966, kiedy Lechia wygrała w Poz­na­niu 0:1.

Jed­nak mimo tego, że „Kole­jorz” potrafił wygry­wać na Buł­garskiej w miarę reg­u­larnie z Lechis­ta­mi w ostat­nich kilku sezonach, to były to mecze niezwyk­le trudne. Nie rzad­ko bram­ki decy­du­jące o zwycięst­wie padały w ostat­nich kilku min­u­tach spotka­nia. Tak było nie tylko w kwiet­niu min­ionego roku, gdy Możdżeń strzelił na 2:1 dopiero w 86. min­u­cie spotka­nia. W kwiet­niu 2010 roku decy­du­jącą bramkę w 79. min­u­cie zdobył Peszko, a rok wcześniej Lewandows­ki dopiero w 84. min­u­cie.

Lech w roli gospo­darza Lechię pode­j­mował 24 razy i prze­grał tylko 5 spotkań. Mało kto jed­nak pamię­ta te spotka­nia.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress