01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.7godz.15min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lechia — Lech: Cios za cios w Gdańsku i Lech wraca z 1 punktem do Poznania

Lechia — Lech: Cios za cios w Gdańsku i Lech wraca z 1 punktem do Poznania

13. kole­j­ka Lot­to nie była dla Kole­jorza szczęśli­wa. Lechi­ci zremisowali w Gdańsku z Lechią 3:3. Był to prawdzi­wy dreszc­zowiec, w którym sędzia pokazał dwie czer­wone kart­ki oraz padło 6 bramek. 

Podopieczni Nena­da Bjel­i­cy bard­zo obiecu­ją­co rozpoczęli ten poje­dynek. Już w 1. min­u­cie cel­ny strzał na bramkę odd­ał Darko Jevtić. Jak się jed­nak okaza­ło kil­ka min­ut później były to miłe złego począt­ki. W 13. min­u­cie na listę strzel­ców wpisał się obroń­ca gospo­darzy Błażej Augustyn. Stało się to po stałym frag­men­cie gry, kiedy to defen­sor zaatakował blis­ki słu­pek i strza­łem po zie­mi umieś­cił piłkę w siatce. Pole gry z powodu kon­tuzji stawu skokowego w 26. min­u­cie musi­ał opuś­cić Mario Situm, dla którego był to pier­wszy wys­tęp po powro­cie do formy. Pech nie opuszczał lechitów, ponieważ niecałe 10 min­ut później również uraz dał się we zna­ki Rafałowi Jan­ick­iemu, który został zmieniony przez Emi­ra Dilav­era. Na szczęś­cie nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Kole­jor­zowi udało się doprowadz­ić do wyrów­na­nia za sprawą Macie­ja Gajosa. Piłkę ze stałego frag­men­tu z lewego sek­to­ra boiska dogry­wał Mihai Radut, a kap­i­tan Lecha dość finezyjnym strza­łem posłał fut­bolówkę nad Dusanem Kuci­akiem. Sędzia doliczył trzy min­u­ty, w których to podyk­tował jeszcze rzut karny dla gospo­darzy. Decyz­ja została pod­ję­ta po kon­sul­tacji z sys­te­mem VAR. Jede­nastkę na gola pewnie zamienił Mar­co Paixao.

Drugą połowę obie ekipy rozpoczęły bez zmi­an per­son­al­nych w składzie. Zaczęła się ona od czer­wonej kart­ki dla obroń­cy Lechii Michała Nalepy. Lechista doro­bił się jej po faulu od tyłu na Chris­tian­ie Gytk­jaerze, który wychodz­ił “sam na sam” z bramkarzem. Chwilę później po bard­zo dobrym dogra­niu w pole karne Volodymyra Kostevy­cha w klarownej sytu­acji do strze­le­nia gola znalazł się znów Maciej Gajos. Obron­ną ręką wyszedł tutaj jed­nak Kuci­ak, który sparował piłkę na rzut rożny. Pomi­mo tego, że gospo­darze grali w “10” to nie było tego widać na muraw­ie. Kole­jor­zowi udało się jed­nak doprowadz­ić do remisu tuż po wejś­ciu na murawę Denis­sa Rakel­sa. Łotysz dograł z bocznego sek­to­ra boiska na środek pola karnego, a tam Gytk­jaer pewnie umieś­cił piłkę w pustej bram­ce. Błąd w tej sytu­acji popełnił Kuci­ak, który niepotrzeb­nie wyszedł z bram­ki. Emocji nie było koń­ca i dosłown­ie kil­ka min­ut później do siat­ki trafił Maciej Makuszews­ki. Niewidoczny w tym meczu reprezen­tant Pol­s­ki wpisał się na listę strzel­ców uderze­niem głową z bliskiej odległoś­ci. Dosłown­ie 2 min­u­ty później z boiska wyle­ci­ał Radut, który zaro­bił drugą żółtą kartkę. Siły się wyrów­nały i to właśnie po tym stałym frag­men­cie gry lechiś­ci zdobyli trze­ciego gola. Błąd przy wyjś­ciu z bram­ki popełnił Matus Put­nocky i uderze­niem głową przelobował go obroń­ca Lecha Emir Dilaver. Było to więc trafie­nie samobójcze. Kole­jorz w końców­ce meczu dążył do wygranej oraz co ciekawe na pozy­cji stopera mogliśmy oglą­dać Łukasza Trałkę. Sędzia Musi­ał doliczył do pod­sta­wowego cza­su gry 4 min­u­ty, lecz wynik nie uległ zmianie.

Lechia Gdańsk — Lech Poz­nań 3:3 (2:1)

Bram­ki: 13. Augustyn, 45+3. M.Paixao, 77. Dilaver (trafie­nie samobójcze) — 37. Gajos, 70. Gytk­jaer, 72. Makuszewski

Żółte kart­ki: 10. Jevtić, 45+3. Nielsen, 69, 74. Radut

Czer­wone kart­ki: 52. Nalepa, 74. Radut

Lechia: Kuci­ak — Milos, Augustyn, Nalepa, Lewandows­ki — Sto­lars­ki, Slavchev, Joao Nunes, Wol­s­ki (79.Krasić) — F.Paixao (90. J. Olivieira), M. Paixao (77. Kuświk)

Lech: Put­nocky — Gum­ny, L.Nielsen (68.Rakels), Jan­ic­ki (35. Dilaver), Kostevych — Trał­ka, Gajos — Makuszews­ki, Jevtić, Situm (26.Radut) — Gytkjaer

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.