02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.3godz.2min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lechia-Lech: Kolejorz przegrywa po samobójczym trafieniu Wilusza!

Lechia-Lech: Kolejorz przegrywa po samobójczym trafieniu Wilusza!

W meczu 9. kole­j­ki Lot­to Ekstrak­lasy Lech prze­grał z Lechią w Gdańsku 1:2. Bramkę dla Kole­jorza zdobył Marcin Robak.

Od pier­wszych min­ut spotka­nia widać było, że obie drużyny są bard­zo zde­ter­mi­nowane, by wygrać. Już w 6. min­u­cie Marcin Robak był sam na sam z bramkarzem gospo­darzy, lecz nie zdążył dobiec do pił­ki. Dwie min­u­ty później szan­sę na zdoby­cie gola mieli prze­ci­wni­cy, dokład­niej Paixao, lecz jego strzał był pon­ad bramką. Kole­jne min­u­ty meczu to seria fauli obu drużyn. Żółtą kartką ukarany został Tamas Kadar po faulu na Flabio Paixao. Mecz zro­bił się nieprzy­jem­ny dla oka, a zgro­mad­zona licznie pub­liczność zmus­zona była oglą­dać faul za faulem.

W końcu w  15. min­u­cie okazję do zdoby­cia bram­ki miał Makuszews­ki, zawod­nik wypoży­c­zony z Lechii Gdańsk, ale jego strzał obronił Milinković-Sav­ić. Chwilę później akc­ja przeniosła się na drugą stronę boiska, dośrod­kowywał Flabio Paixao, lecz Burić doskonale sobie z nim poradz­ił. Znów na boisku prze­ważał dźwięk gwiz­d­ka sędziego po przewinieni­ach piłkarzy obu drużyn.

W 35. min­u­cie dośrod­kowywał Makuszews­ki do Roba­ka, a ten zdobył bramkę dla Kole­jorza. Radość piłkarzy i pon­ad tysięcznej grupy kiboli drużyny z Wielkopol­s­ki nie trwała dłu­go, bowiem gdańszczanie trzy min­u­ty później wyrów­nali. Dośrod­kowywał Krasić, Mar­co Paiaxo próbował pokon­ać bramkarza Lecha główką, lecz golkiper Kole­jorza sobie z tym poradz­ił. Nieste­ty przy dobitce nie miał już szans.  Końcówka pier­wszej połowy to groź­na akc­ja gospo­darzy, lecz nie zmieni­a­ją­ca wyniku.

Po wznowie­niu gry oba zespoły wyszły na boisko bez zmi­an. Chwilę później żółtą kartką został ukarany dru­gi piłkarz Lecha, Tomasz Kędzio­ra po faulu na Grze­gorzu Kuświku. W 55. min­u­cie sędzia podyk­tował rzut wol­ny dla poz­na­ni­aków, lecz wykonu­ją­cy go Maciej Gajos trafił w mur. Kil­ka min­ut później kole­j­na szansa dla Kole­jorza, Makuszews­ki dośrod­kowywał, ale strzał Roba­ka obronił bramkarz gospodarzy.

Szkole­niow­cy obu drużyn zde­cy­dowali się na zmi­any. W Lechu Majew­s­ki zmienia Gajosa, a w drużynie Lechii, Peszko wchodzi za Kuświ­ka. Pomoc­nik Lecha kil­ka min­ut po wejś­ciu na boisko uderzał w światło bram­ki prze­ci­wni­ka, lecz  jego strzał został obro­niony przez bramkarza. W 69. min­u­cie kole­jny raz doskonale dośrod­kowywał Makuszews­ki, w polu karnym był Robak, lecz jego strzał znów został obro­niony. Dobit­ka również. Kole­jorz prze­jął inic­jaty­wę na boisku, blis­ki zdoby­cia bram­ki był też Szymek Pawłows­ki, jed­nak i jego strzał został obroniony.

Szkole­niowiec Lecha zde­cy­dował się na ostat­nie zmi­any. Na boisku pojaw­ili się Jevtić i Formel­la, odpowied­nio za Pawłowskiego i Makuszewskiego. Piotr Nowak, również wyko­rzys­tał zmi­anę i na placu gry za Kra­si­cia wszedł Michał Chrapek. W drugiej połowie to Lech był lep­szą drużyną, lecz nie potrafił tego przy­p­ieczę­tować bramką i to gra­ją­ca sła­biej Lechia wyszła na prowadze­nie. Strzel­cem bram­ki… Maciej Wilusz, od którego odbiła się pił­ka. Końcówka meczu należała do Lechii, która po zdoby­ciu gola miała szan­sę na pod­wyższe­nie wyniku, lecz strzał Mar­co Paiaxo minął bramkę Jas­mi­na Buri­cia. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

Lechia Gdańsk – Lech Poz­nań 2:1 (1:1)

Bram­ki: 38. Mar­co Paiaxo,– 35. Marcin Robak, 87. Maciej Wilusz

Żółte kart­ki: 12. Tamas Kadar, 46. Tomasz Kędziora

Lechia Gdańsk: Milinković-Sav­ić – Wawrzy­ni­ak, Mal­o­ca, Nunes, Wojtkowiak – Krasić (75. Michał Chrapek), Sław­czew – Wol­s­ki (81. Lukas Haraslin),  Flavio Paixao – Kuświk (63. Sła­womir Peszko), Mar­co Paixao

Lech Poz­nań: Burić – Kędzio­ra, Nielsen, Wilusz, Kadar — Trał­ka, Tet­teh – Makuszews­ki (75. Dar­iusz Formel­la), Gajos (62. Radosław Majew­s­ki), Pawłows­ki (71. Darko Jevtić) – Robak

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.