07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.7godz.55min.
13.60 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lechia-Lech: Pożegnalny mecz trenera Rumaka

Lechia-Lech: Pożegnalny mecz trenera Rumaka

W 4. kole­jce T‑Mobile Ekstrak­lasy Lech Poz­nań zmierzy się na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Wszys­tko na to wskazu­je, że po raz ostat­ni piłkarze wys­tąpią pod wodzą tren­era Mar­iusza Rumaka. 

Po bla­mażu z Stjar­nan FC Kole­jorz wyrusza na pod­bój PGE Are­ny. Ostat­niego wyjaz­du do Gdańs­ka piłkarze Lecha nie wspom­i­na­ją dobrze. W fazie mis­tr­zowskiej poz­na­ni­a­cy prze­grali 1:2, tracąc tym samym szanse na mis­tr­zost­wo Pol­s­ki i dogo­nie­nie Legii. Jedynego gola dla “Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy” w tym spotka­niu zdobył wów­czas Mateusz Możdzeń — dziś piłkarz Lechii.

W czwartek Kole­jorz zremisował bezbramkowo z islandzkim Star­nan i odpadł z Ligi Europe­jskiej. Trze­ci raz z rzę­du w trze­ciej rundzie elim­i­na­cyjnej. Wszys­tko wskazu­je na to, że we wtorek tren­er Rumak pożeg­na się z Lechem.

Lechia pla­su­je się na trzec­im miejs­cu w tabeli. Moc­no zasilona latem ma być jed­nym z tych klubów, który powal­czy o podi­um Ekstrak­lasy. Dla lechistów spotkanie z Kole­jorzem będzie pier­wszy poważnym sprawdzianem w tym sezonie.

Do Gdańs­ka tren­er Rumak nie mógł zabrać kon­tuzjowanych Jas­mi­na Buri­cia, Karo­la Linet­ty’ego oraz Keb­by Ceesay’a. Z Lechią nie zagra także Szy­mon Drew­ni­ak, który po powro­cie do Lecha do roz­gry­wek zostanie zgłos­zony w przyszłym tygodniu.

Spotkanie rozpocznie się w niedzielę o 15:30.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.