01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.4godz.36min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lechici nagrodzeni na Gali Ekstraklasy

Lechici nagrodzeni na Gali Ekstraklasy

Wczo­raj zakończył się sezon piłkarskiej Ekstrak­lasy, a dziś w Warsza­w­ie odbyła się Gala Lot­to Ekstrak­lasy. Wśród nomi­nowanych znalazło się trzech lechitów.

Pier­wsz nagro­da przy­padła piłkar­zowi, nomi­nowane­mu w kat­e­gorii Odkrycie Sezonu. Oprócz Jana Bed­nar­ka, sznasę na nagrodę miał Jarosław Niez­go­da z Ruchu Chorzów i… Rafał Siemaszko z gdyńskiej Arki. Nagro­da, którą wręczył Karol Linet­ty, trafiła w ręce napast­ni­ka chor­zowskiego Ruchu. 

Matus Put­nocky głosa­mi piłkarzy wybrany został najlep­szym Bramkarzem Sezonu. Słowak aż 18 razy zachował czyste kon­to, a Lech stracił zaled­wie 27 bramek w całych roz­gry­wkach Ekstrak­lasy. Oprócz Matu­sia nomi­nowani w tej kater­gorii byli Arka­diusz Malarz z Legii Warsza­wa oraz Dusan Kuci­ak z Lechii Gdańsk.

W kat­e­gorii Tur­bokozak nie do poko­na­nia był Radosław Majew­s­ki. Pomoc­nik Kole­jorza zdobył w konkur­sie 217 punk­tów, pokonu­jąc drugiego Dar­iusz Kor­ta z Pogo­ni Szczecin — 205 oczek oraz Dar­iusza Formel­lę i tren­era Rober­ta Podoliśnkiego, którzy zdobyli 203 punkty.

Obrońcą Sezonu został Maciej Dąbrows­ki z warsza­wskiej Legii, wyprzedza­jąc o trzy głos Pio­tra Tomasi­ka, gracza Jagiel­lonii Białyt­sok oraz o dziesięć głosów Jana Bednarka.

Vadis Odjid­ja-Ofoe wybrany został  Pomoc­nikiem Seoznu, zdoby­wa­jąc 290 głosów. Dru­gi, Kon­stan­tin Vas­siliev prze­grał aż o 192 głosy z Bel­giem. Trze­ci w tej kat­e­gorii był Jacek Góral­s­ki z Jagiel­lonii Białuystok.

Min­iony sezon Ekstrak­lasy miał aż dwóch Królów Strzel­ców. Marcin Robak jak i Mar­co Paixao z Lechii Gdańsk zdobyli po 18 bramek. Co ciekawe obaj piłkarze rywal­i­zowali ze sobą w sezonie 2013/2014 i wtedy lep­szy okazał się Robak.

Napast­nikiem Sezonu również został Marcin Robak, pokonu­jąc Mar­co Paixao i Fedo­ra Cerny­cha z Jagiel­lonii. Dla lechi­ty to już dru­ga taka nagro­da. Pier­wszą zdobył w sezonie 2013/2014, wys­tępu­jąc w barwach Pogo­ni Szczecin.

Maciej Bar­toszek, były już tren­er Korony Kielce wybrany został Trenerem Sezonu, zostaw­ia­jąc w tyle Jac­ka Magierę i Michała Pro­bierza, szkole­niow­ców mis­trza i wicemistrza Polski.

Piłkarzem Sezonu został Vadis Odjid­ja-Ofoe. Pomoc­nik warsza­wskiej Legii wyprzedz­ił Kon­stan­ti­na Vas­silie­va oraz Marci­na Robaka.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.