01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19392dn.-24godz.-32min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lechici są ważnymi postaciami w swoich reprezentacjach. W większości zagrali pełne spotkania

Lechici są ważnymi postaciami w swoich reprezentacjach. W większości zagrali pełne spotkania

W ramach wczes­nowiosen­nej prz­er­wy na reprezen­tację, trenin­gi pier­wszej drużyny Kole­jorza opuś­ciło dziesię­ciu zawod­ników. Tamas Kadar i Karol Linet­ty wró­cili jed­nak do Poz­na­nia wcześniej, ze wzglę­du na urazy.

Trzech obcokra­jow­ców z zespołu mis­trzów Pol­s­ki zostało powołanych na mecze swoich reprezen­tacji. Keb­ba Ceesay zagrał w barwach reprezen­tacji Gam­bii dwa pełne spotka­nia. Po dwumeczu z Mau­re­tanią (1:2, 0:0) jego kadra ma jed­nak nikłe szanse na awans do przyszłorocznego Pucharu Nar­o­dów Afryki.

Paulus Ara­ju­uri nato­mi­ast wys­tąpił na pozy­cji środ­kowego obroń­cy w reprezen­tacji Fin­landii w obu towarzys­kich spotka­ni­ach. Mis­trz Pol­s­ki nie zapamię­ta jed­nak najlepiej tego zgrupowa­nia, bo Suo­mi w obu meczach polegli tracąc łącznie aż 7 bramek i nie trafi­a­jąc ani jed­nej. Fin­landię najpierw pokon­ała Pol­s­ka (0:5), a następ­nie Nor­we­gia (0:2).

Swo­ją szan­sę otrzy­mał również Jas­min Burić i dla bramkarza Lecha był to dru­gi w kari­erze mecz w barwach Bośni i Herce­gowiny. Reprezen­tac­ja Bośni i Herce­gowiny zwyciężyła ze Szwa­j­car­ią 2:0, a golkiper mis­trzów Pol­s­ki spędz­ił między słup­ka­mi 28 min­ut zastępu­jąc Asmi­ra Begovi­cia — bramkarza Chelsea. Jak podała ofic­jal­na strona Lecha Poz­nań, pop­u­larny “Jasiu” jest siód­mym bramkarzem reprezen­tu­ją­cym swój kraj w 94-let­niej his­torii Lecha.

u21

Do juniors­kich i młodzieżowej reprezen­tacji Pol­s­ki powołani zostali również wychowankowie Lecha Poz­nań. Kamil Jóźwiak, Daw­id Kow­nac­ki, Robert Gum­ny, a także Adam Maku­chows­ki zagrali w barwach reprezen­tacji do lat 19, lecz nie zak­wal­i­fikowali się do Mis­tr­zostw Europy U‑20.  Jóźwiak, Kow­nac­ki i Gum­ny zagrali w we wszys­t­kich trzech spotka­ni­ach. Nieste­ty Pola­cy zwyciężyli tylko z Irlandią Północ­ną remisu­jąc jeszcze z Holandią i Ukrainą i pogrze­bali swo­je szanse na grę w wielkim turnieju.

Jako kap­i­tan reprezen­tacji U‑21 wys­tąpił również Tomasz Kędzio­ra. Pola­cy zwyciężyli z Fin­landią (1:0) i Białorusią (3:0), a łącznie wychowanek Lecha spędz­ił na boisku 158 minut.

W biało-czer­wonych barwach zagrał także wypoży­c­zony z Lecha Jan Bednarek. Obec­nie obroń­ca Górni­ka Łęcz­na zagrał pełne spotkanie w meczu z Włocha­mi w ramach Turnieju Czterech Nar­o­dów. Polscy młodzieżow­cy polegli w Szczecinie z Włocha­mi 0:3.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.