01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.2godz.3min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lechici są ważnymi postaciami w swoich reprezentacjach. W większości zagrali pełne spotkania

Lechici są ważnymi postaciami w swoich reprezentacjach. W większości zagrali pełne spotkania

W ramach wczes­nowiosen­nej prz­er­wy na reprezen­tację, trenin­gi pier­wszej drużyny Kole­jorza opuś­ciło dziesię­ciu zawod­ników. Tamas Kadar i Karol Linet­ty wró­cili jed­nak do Poz­na­nia wcześniej, ze wzglę­du na urazy.

Trzech obcokra­jow­ców z zespołu mis­trzów Pol­s­ki zostało powołanych na mecze swoich reprezen­tacji. Keb­ba Ceesay zagrał w barwach reprezen­tacji Gam­bii dwa pełne spotka­nia. Po dwumeczu z Mau­re­tanią (1:2, 0:0) jego kadra ma jed­nak nikłe szanse na awans do przyszłorocznego Pucharu Nar­o­dów Afryki.

Paulus Ara­ju­uri nato­mi­ast wys­tąpił na pozy­cji środ­kowego obroń­cy w reprezen­tacji Fin­landii w obu towarzys­kich spotka­ni­ach. Mis­trz Pol­s­ki nie zapamię­ta jed­nak najlepiej tego zgrupowa­nia, bo Suo­mi w obu meczach polegli tracąc łącznie aż 7 bramek i nie trafi­a­jąc ani jed­nej. Fin­landię najpierw pokon­ała Pol­s­ka (0:5), a następ­nie Nor­we­gia (0:2).

Swo­ją szan­sę otrzy­mał również Jas­min Burić i dla bramkarza Lecha był to dru­gi w kari­erze mecz w barwach Bośni i Herce­gowiny. Reprezen­tac­ja Bośni i Herce­gowiny zwyciężyła ze Szwa­j­car­ią 2:0, a golkiper mis­trzów Pol­s­ki spędz­ił między słup­ka­mi 28 min­ut zastępu­jąc Asmi­ra Begovi­cia — bramkarza Chelsea. Jak podała ofic­jal­na strona Lecha Poz­nań, pop­u­larny “Jasiu” jest siód­mym bramkarzem reprezen­tu­ją­cym swój kraj w 94-let­niej his­torii Lecha.

u21

Do juniors­kich i młodzieżowej reprezen­tacji Pol­s­ki powołani zostali również wychowankowie Lecha Poz­nań. Kamil Jóźwiak, Daw­id Kow­nac­ki, Robert Gum­ny, a także Adam Maku­chows­ki zagrali w barwach reprezen­tacji do lat 19, lecz nie zak­wal­i­fikowali się do Mis­tr­zostw Europy U‑20.  Jóźwiak, Kow­nac­ki i Gum­ny zagrali w we wszys­t­kich trzech spotka­ni­ach. Nieste­ty Pola­cy zwyciężyli tylko z Irlandią Północ­ną remisu­jąc jeszcze z Holandią i Ukrainą i pogrze­bali swo­je szanse na grę w wielkim turnieju.

Jako kap­i­tan reprezen­tacji U‑21 wys­tąpił również Tomasz Kędzio­ra. Pola­cy zwyciężyli z Fin­landią (1:0) i Białorusią (3:0), a łącznie wychowanek Lecha spędz­ił na boisku 158 minut.

W biało-czer­wonych barwach zagrał także wypoży­c­zony z Lecha Jan Bednarek. Obec­nie obroń­ca Górni­ka Łęcz­na zagrał pełne spotkanie w meczu z Włocha­mi w ramach Turnieju Czterech Nar­o­dów. Polscy młodzieżow­cy polegli w Szczecinie z Włocha­mi 0:3.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.