03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.1godz.24min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lechici ulegli w klasyku

Lechici ulegli w klasyku

Lech Poz­nań prze­grał mecz z Legią Warsza­wa na wyjeździe 0:1. Gospo­darze mogli zakończyć ten mecz z o wiele więk­szym dorobkiem, jed­nak inter­wenc­je Buri­cia przeszkodz­iły legion­is­tom w pod­wyższe­niu wyniku. Lechi­ci zagrali bard­zo solid­ny mecz, ale nie byli w stanie zagroz­ić na tyle bram­ce Malarza, by go pokon­ać. Final­nie Lech ma już 11 punk­tów straty do lid­era, a tylko sześć meczów, by dogo­nić Legię.

Przez pier­wsze min­u­ty obie drużyny starały się wyczuć, w jakiej formie jest prze­ci­wnik. Pier­wszą bard­zo groźną sytu­ację legion­iś­ci mieli w 21. min­u­cie po kary­god­nym błędzie Ara­ju­uriego, który źle obliczył odległość od Buri­cia i dosłown­ie wysunął piłkę Pri­jovi­ciowi. Ten będąc sam na sam z Buriciem nie zdołał wyprowadz­ić gospo­darzy na prowadzenie.

Na odpowiedź „Kole­jorza” trze­ba było czekać do  27. min­u­cie. Wtedy to dobrą pozy­cję do strza­łu miał Jevtić, jed­nak po jego uderze­niu pił­ka trafiła tylko w boczną siatkę.

Lech z min­u­ty na min­utę coraz bardziej prze­ważał. Jego sytu­ację stawały się bardziej klarowne i bardziej zagraża­jące bram­ce Malarza. Przykła­dem może być strzał Nielse­na sprzed pola karnego, po którym golkiper gospo­darzy musi­ał się nieźle nagimnastykować.

Po prz­er­wie do gło­su doszła Legia. W 62. min­u­cie po błędzie Tet­te­ha w środ­ku pola udało jej się wyjść na prowadze­nie. Piłkę Tet­te­howi ode­brał Paz­dan, który od razu zagrał piłkę do Nikoli­cia. Napast­nik Legii podał do Pri­jovi­cia. Zawod­nik Legii piłkę dostał przed polem karnym i tym razem nie pomylił się i pewnym uderze­niem wpakował piłkę do siatki.

Wyrów­nać w 72. min­u­cie mógł Nielsen. Będąc w polu karnym obró­cił się na Rzeźnicza­ku i uderzył po długim rogu. Pił­ka na nieszczęś­cie Duńczy­ka trafiła tylko w słupek.

Lecha dobić chci­ał jeszcze w 87. min­u­cie Nikolić, który znalazł się w sytu­acji sam na sam mając pustą całą połowę. Napast­nik Legii jed­nak nie zdołał pokon­ać Buri­cia, który fan­tasty­cznie wyczuł zami­ary legionisty.

Legia Warsza­wa – Lech Poz­nań 1:0

Bram­ki: 62’ Prijović

Żółte kart­ki: Kuchar­czyk, Bory­siuk, Guil­herme, Lew­czuk, Jędrze­jczyk; Trał­ka, Jóźwiak,

LEGIA: Malarz – Jędrze­jczyk, Lew­czuk, Rzeźniczak, Hlousek – Duda <51. Kuchar­czyk>, Paz­dan <71. Hamalainen>, Pri­jović, Bory­siuk, Alek­san­drov <59. Guil­herme> – Nikolić

LECH: Burić – Kędzio­ra, Ara­ju­uri, Kamińs­ki, Kadar – Trał­ka, Tet­teh – Gajos <82. Jóźwiak>, Linet­ty, Jevtić <73. Pawłows­ki> — Nielsen <84. Kownacki>

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.