27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.12godz.9min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lechici ulegli w klasyku

Lechici ulegli w klasyku

Lech Poz­nań prze­grał mecz z Legią Warsza­wa na wyjeździe 0:1. Gospo­darze mogli zakończyć ten mecz z o wiele więk­szym dorobkiem, jed­nak inter­wenc­je Buri­cia przeszkodz­iły legion­is­tom w pod­wyższe­niu wyniku. Lechi­ci zagrali bard­zo solid­ny mecz, ale nie byli w stanie zagroz­ić na tyle bram­ce Malarza, by go pokon­ać. Final­nie Lech ma już 11 punk­tów straty do lid­era, a tylko sześć meczów, by dogo­nić Legię.

Przez pier­wsze min­u­ty obie drużyny starały się wyczuć, w jakiej formie jest prze­ci­wnik. Pier­wszą bard­zo groźną sytu­ację legion­iś­ci mieli w 21. min­u­cie po kary­god­nym błędzie Ara­ju­uriego, który źle obliczył odległość od Buri­cia i dosłown­ie wysunął piłkę Pri­jovi­ciowi. Ten będąc sam na sam z Buriciem nie zdołał wyprowadz­ić gospo­darzy na prowadzenie.

Na odpowiedź „Kole­jorza” trze­ba było czekać do  27. min­u­cie. Wtedy to dobrą pozy­cję do strza­łu miał Jevtić, jed­nak po jego uderze­niu pił­ka trafiła tylko w boczną siatkę.

Lech z min­u­ty na min­utę coraz bardziej prze­ważał. Jego sytu­ację stawały się bardziej klarowne i bardziej zagraża­jące bram­ce Malarza. Przykła­dem może być strzał Nielse­na sprzed pola karnego, po którym golkiper gospo­darzy musi­ał się nieźle nagimnastykować.

Po prz­er­wie do gło­su doszła Legia. W 62. min­u­cie po błędzie Tet­te­ha w środ­ku pola udało jej się wyjść na prowadze­nie. Piłkę Tet­te­howi ode­brał Paz­dan, który od razu zagrał piłkę do Nikoli­cia. Napast­nik Legii podał do Pri­jovi­cia. Zawod­nik Legii piłkę dostał przed polem karnym i tym razem nie pomylił się i pewnym uderze­niem wpakował piłkę do siatki.

Wyrów­nać w 72. min­u­cie mógł Nielsen. Będąc w polu karnym obró­cił się na Rzeźnicza­ku i uderzył po długim rogu. Pił­ka na nieszczęś­cie Duńczy­ka trafiła tylko w słupek.

Lecha dobić chci­ał jeszcze w 87. min­u­cie Nikolić, który znalazł się w sytu­acji sam na sam mając pustą całą połowę. Napast­nik Legii jed­nak nie zdołał pokon­ać Buri­cia, który fan­tasty­cznie wyczuł zami­ary legionisty.

Legia Warsza­wa – Lech Poz­nań 1:0

Bram­ki: 62’ Prijović

Żółte kart­ki: Kuchar­czyk, Bory­siuk, Guil­herme, Lew­czuk, Jędrze­jczyk; Trał­ka, Jóźwiak,

LEGIA: Malarz – Jędrze­jczyk, Lew­czuk, Rzeźniczak, Hlousek – Duda <51. Kuchar­czyk>, Paz­dan <71. Hamalainen>, Pri­jović, Bory­siuk, Alek­san­drov <59. Guil­herme> – Nikolić

LECH: Burić – Kędzio­ra, Ara­ju­uri, Kamińs­ki, Kadar – Trał­ka, Tet­teh – Gajos <82. Jóźwiak>, Linet­ty, Jevtić <73. Pawłows­ki> — Nielsen <84. Kownacki>

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.