02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.9godz.12min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lechici w reprezentacjach

Lechici w reprezentacjach

Aż dziewię­ciu lechitów w prze­ciągu dwóch tygod­ni wal­czyło w swoich reprezentacjach

Day­lon Claasen wró­cił do kadry po prz­er­wie, roze­grał całe spotkanie i  zal­iczył asys­tę w towarzyskim meczu prze­ci­wko reprezen­tacji Maroko, w którym piłkarze Połud­niowej Afry­ki zremisowali 1:1.

Luis Hen­riquez zagrał prze­ci­wko Meksykowi w ramach elim­i­nacji do Mis­tr­zostw Świa­ta w Brazylii. Piłkarze Panamy prze­grali 1:2, a obroń­ca na boisku prze­by­wał przez całe spotkanie. Dru­gi mecz, z reprezen­tacją USA Hen­riquez roze­grał cały, ale jego reprezen­tac­ja przeżyła dra­mat. Do wal­ki w barażach Pana­ma potrze­bowała zwycięst­wa  i liczyć na porażkę Meksyku z Kostaryką. Kostary­ka wygrała 2:1, a Pana­ma do 90. min­u­ty prowadz­iła 2:1 z USA, by w dolic­zonym cza­sie gry stracić dwie bram­ki i w rezulta­cie prze­grać 2:3.

W meczach o awans na Mundi­al wal­czył także Ger­go Lovrenc­sics. Jego reprezen­tac­ja prze­grała aż 1:8  z Holen­dra­mi, a Ger­go cały mecz spędz­ił na ław­ce rez­er­wowych.  W drugim spotka­niu, prze­ci­wko Andorze Lovrenc­sics również nie wys­tąpił, a jego reprezen­tac­ja wygrała 2:0.

Kasper Hamalainen wys­tąpił prze­granym z Fran­cuza­mi meczu 0:3. Pomoc­nik spędz­ił na muraw­ie 79 min­u­ty, a jego reprezen­tac­ja już wcześniej pew­na była zaję­cia trze­ciego miejs­ca w grupie.

Kadra U18, w której wys­tępował Jan Bednarek udała się do Francji, gdzie roze­grała turniej towarzys­ki.  W pier­wszym meczu Pola­cy zremisowali 1:1 z Czecha­mi, a dwa kole­jne prze­grali 0:2. Bednarek wys­tąpił w obu prze­granych meczach gra­jąc łącznie 180 minut.

Reprezen­tac­ja U19 roze­grała turniej I rundy elim­i­nacji do Mis­tr­zostw Europy. Na początek młodzi piłkarze zremisowali 1:1 z rówieśnika­mi z Litwy. Wyrównu­jącego gola na początku przyp­isano Dar­ius­zowi Formel­li, ale ostate­cznie zal­ic­zono go Prze­mysła­wowi Frankowskiemu.  Dru­gi mecz również nie ułożył się po myśli Polaków. Podopieczni Marci­na Sasala prze­grali 0:1 z Armenią, a młody lechi­ta na placu gry prze­by­wał 58 min­ut.  W ostat­nim spotka­niu biało czer­woni zremisowali z Rumu­na­mi 1:1 i odpadli z dal­szej rywal­iza­cji o awans do mis­tr­zostw. Formel­la a boisku spędz­ił 77 minut.

Szy­mon Drew­ni­ak  zagrał w kadrze U20 w ramach Turnieju Czterech Nar­o­dów. Pola­cy odnieśli zwycięst­wo 2:1, a młody pomoc­nik na boisku spędz­ił 73 minuty.

Zwycięst­wo i poraż­ka, to bilans kadry U21 w meczach elim­i­na­cyjnych do przyszłorocznych Mis­tr­zostw Europy.  W pier­wszym spotka­niu Pola­cy wygrali w Krakowie 2:0 ze Szwecją. Bram­ki strze­lali Dominik Fur­man oraz Michał Żyro.  Dru­gi mecz kadra U21 roze­grała w Tur­cji, gdzie lep­si okaza­li się gospo­darze, wygry­wa­jąc 1:0.  W obu spotka­ni­ach wys­tąpił Marcin Kamińs­ki jak i Karol Lin­nety gra­jąc od pier­wszej do ostat­niej minuty.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.