Lechici w reprezentacjach

Lechici w reprezentacjach

Po zakończe­niu roz­gry­wek klubowych nad­szedł czas na wypełnie­nie swoich powołań do reprezen­tacji. Z kadry Kole­jorza na zgrupowa­nia swoich reprezen­tacji udało się sześ­ciu zawod­ników. W ostat­niej chwili z wyjaz­du zrezyg­nował Paulus Ara­ju­uri ze wzglę­du na kon­tuzję.

Do pier­wszej reprezen­tacji Pol­s­ki przez selekcjon­era Adama Nawałkę powołany został Karol Linet­ty, Tomasz Kędzio­ra oraz Daw­id Kow­nac­ki. Ten ostat­ni musi­ał opuś­cić zgrupowanie po meczu z Gruzją ze wzglę­du na kon­tuzję. Po raz pier­wszy na zgrupowanie kadry A pojechał prawy obroń­ca Lecha- Tomasz Kędzio­ra. Wcześniej zna­j­dował się tylko w sze­rok­iej kadrze. Tym razem trenował wraz z całą reprezen­tacją, lecz nie dane było mu zade­bi­u­tować w meczu z Grecją.

Karol Linet­ty wyszedł nato­mi­ast w Gdańsku w pier­wszym składzie prze­ci­wko Grecji. Przez 60 min­ut gry nie błyszczał tak jak w Kole­jorzu, ale nie popeł­ni­ał także rażą­cych błędów. Z każdym kole­jnym wys­tępem pomoc­nik Lecha zbliża się do pier­wszego składu reprezen­tacji Pol­s­ki.

ejberempire

Na zgrupowa­nia swoich reprezen­tacji udali się także Tamas Kadar (Węgry) i Kasper Hamalainen (Fin­lan­dia). W min­ionej kole­jce elim­i­nacji do Euro 2016 przyszło im się zmierzyć prze­ci­wko sobie. Kadar roze­grał całe spotkanie na lewej obronie, a Hamalainen roze­grał mecz w pełnym wymi­arze na swo­jej nom­i­nal­nej pozy­cji- ofen­sy­wnego pomoc­ni­ka. Mecz zakończył się zwycięst­wem Madziarów, co znacznie pomogło im w walce o udzi­ał w przyszłorocznych Mis­tr­zost­wach Europy we Francji.

Całe spotkanie roze­grał także Dar­iusz Formel­la w kadrze Pol­s­ki U‑20. Reprezen­tac­ja pod wodzą tren­era Marci­na Dorny prze­grała z rówieśnika­mi ze Słowacji 0:1 w towarzyskim meczu.

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Sponsor serwisu

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress