10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.33min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lechici w reprezentacjach

Lechici w reprezentacjach

Po zakończe­niu roz­gry­wek klubowych nad­szedł czas na wypełnie­nie swoich powołań do reprezen­tacji. Z kadry Kole­jorza na zgrupowa­nia swoich reprezen­tacji udało się sześ­ciu zawod­ników. W ostat­niej chwili z wyjaz­du zrezyg­nował Paulus Ara­ju­uri ze wzglę­du na kontuzję.

Do pier­wszej reprezen­tacji Pol­s­ki przez selekcjon­era Adama Nawałkę powołany został Karol Linet­ty, Tomasz Kędzio­ra oraz Daw­id Kow­nac­ki. Ten ostat­ni musi­ał opuś­cić zgrupowanie po meczu z Gruzją ze wzglę­du na kon­tuzję. Po raz pier­wszy na zgrupowanie kadry A pojechał prawy obroń­ca Lecha- Tomasz Kędzio­ra. Wcześniej zna­j­dował się tylko w sze­rok­iej kadrze. Tym razem trenował wraz z całą reprezen­tacją, lecz nie dane było mu zade­bi­u­tować w meczu z Grecją.

Karol Linet­ty wyszedł nato­mi­ast w Gdańsku w pier­wszym składzie prze­ci­wko Grecji. Przez 60 min­ut gry nie błyszczał tak jak w Kole­jorzu, ale nie popeł­ni­ał także rażą­cych błędów. Z każdym kole­jnym wys­tępem pomoc­nik Lecha zbliża się do pier­wszego składu reprezen­tacji Polski.

ejberempire

Na zgrupowa­nia swoich reprezen­tacji udali się także Tamas Kadar (Węgry) i Kasper Hamalainen (Fin­lan­dia). W min­ionej kole­jce elim­i­nacji do Euro 2016 przyszło im się zmierzyć prze­ci­wko sobie. Kadar roze­grał całe spotkanie na lewej obronie, a Hamalainen roze­grał mecz w pełnym wymi­arze na swo­jej nom­i­nal­nej pozy­cji- ofen­sy­wnego pomoc­ni­ka. Mecz zakończył się zwycięst­wem Madziarów, co znacznie pomogło im w walce o udzi­ał w przyszłorocznych Mis­tr­zost­wach Europy we Francji.

Całe spotkanie roze­grał także Dar­iusz Formel­la w kadrze Pol­s­ki U‑20. Reprezen­tac­ja pod wodzą tren­era Marci­na Dorny prze­grała z rówieśnika­mi ze Słowacji 0:1 w towarzyskim meczu.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.