Lechowe deja vu

Odnoszę wraże­nie, że nieco pon­ad trzy­naś­cie miesię­cy temu byliśmy w tym samym miejs­cu. Wtedy, co praw­da „Kole­jorz” zaj­mował czwarte od koń­ca miejsce w lidze, lecz nie o stratę punk­tową chodzi. Ta dzisi­aj wynosi dziewięć punk­tów. Podopieczni Jose Mari Bakero pokazu­ją, świadomie bądź nie, brak pomysłu na grę. Podob­nie, jak wów­czas, gdy prowadz­ił ich Jacek Zieliński.

Jak się później okaza­ło, dla niego było to ostat­nie kilka­naś­cie dni w Lechu? Spotkanie z Zagłę­biem Lubin, bo wspom­nie­nie o nim skłoniło mnie do tych rozważań, pokaza­ło bezsil­ność „Kole­jorza”, brak pomysłu na sfor­sowanie defen­sy­wy goś­ci. Oglą­dało się je równie ciężko, co niedzielne wyczyny piłkarzy, a wtedy także prze­gral­iśmy 0:1.

- Był to mecz, którego nie mieliśmy prawa prze­grać - mówił w październiku 2010 roku Jacek Zielińs­ki. Na ostat­niej pomec­zowej kon­fer­encji pra­sowej, Jose Mari Bakero przyz­nał, że nie ma, czego się wsty­dz­ić. Wów­czas Lech miał na swoim kon­cie cztery mecze bez zwycięst­wa, a trze­cie zakońc­zone porażką. Tydzień później czarę goryczy prze­lał brak punk­tów w spotka­niu z Górnikiem Zabrze i nawet dwa zwycięst­wa: z Cra­cov­ią i Wisłą, nie uchroniły tren­era przed stratą pracy.

Dzisi­aj sytu­ac­ja nie jest wcale lep­sza. Co praw­da „Kole­jorza” ma więcej punk­tów, ale nie gra w europe­js­kich pucharach, nie strzela bramek, nie wygrał od pię­ciu meczów, trzy z nich remisu­jąc. Po fak­cie Jacek Rutkows­ki zdradz­ił, że niewytłu­maczalne było­by zwol­nie­nie tren­era po zdoby­ciu mis­tr­zost­wa, znalazł się pretekst to i opiekun pracę stracił.

Jose Mari Bakero nie zdobył mis­tr­zost­wa, nie zdobył Pucharu Pol­s­ki, nie gra w europe­js­kich pucharach, a jedynym jego zmartwie­niem są mecze w lidze i dwa doty­chczas roze­grane w Pucharze Pol­s­ki. Blisko osiem godzin bez zdobytej bram­ki. To jedyne, czym doty­chczas Hisz­pan zapisał się na kar­tach his­torii. Szósty wynik w his­torii. Brawo.

A ja odczuwam takie Lechowe deja vu. To za bard­zo jest do siebie podob­ne. Czy decyz­ja właś­ci­ciela również będzie taka sama?

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Legia Warszawa - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Śląsk Wrocław - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress