01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.8godz.40min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Legia — Lech: Dramatyczna przegrana przy Łazienkowskiej

Legia — Lech: Dramatyczna przegrana przy Łazienkowskiej

W hicie 26. kole­j­ki Lot­to Ekstrak­lasy Kole­jorz prze­grał z Legią Warsza­wa 2:1. Bram­ki strze­lali dla gospo­darzy Mar­co Veso­vić i Michał Kuchar­czyk zaś dla Lecha Chris­t­ian Gytkjaer.

Spotkanie przy Łazienkowskiej zaczęło się dla lechitów fatal­nie, ponieważ już w 3. min­u­cie na prowadze­nie wys­zli gospo­darze. Po dobrym prz­erzu­cie za lin­ię obrony piłkę dokład­nie przyjął Marko Veso­vić i posłał ją do siat­ki. Kilka­naś­cie min­ut później w dobrej sytu­acji do wyrów­na­nia znaleźli się kole­jno Mihai Radut oraz Niko­la Vujadi­nović. W obu przy­pad­kach Legię przed utratą gola ratował Arka­diusz Malarz — najpierw wybi­ja­jąc piłkę na rzut rożny, a następ­nie wyp­iąstkowu­jąc ją z linii bramkowej. Gospo­darze mogli pod­wyższyć prowadze­nie w 30. min­u­cie, jed­nak fut­bolówka po uderze­niu głową Mirosla­va Radovi­cia tylko obiła spo­je­nie bram­ki Jas­mi­na Buri­cia. Do koń­ca pier­wszej połowy wynik nie uległ zmi­an­ie i Legia zeszła do szat­ni z jed­no­bramkowym prowadzeniem.

Na drugą część spotka­nia oba zespoły wybiegły bez zmi­an w składzie. Lechi­ci od początku ruszyli do odra­bi­a­nia strat — w ich poczy­na­ni­ach widać było chę­ci, lecz brakowało wykończenia i dokład­noś­ci. Więk­szość ich akcji kończyła się w okoli­cach 30. metra połowy Legii. Kole­jor­zowi udało się jed­nak doprowadz­ić do wyrów­na­nia. Po bard­zo efek­townej akcji lewym skrzy­dłem i minię­ciu rywali piłkę spod linii koń­cowej w środek pola karnego dograł Radut, a tam Chris­t­ian Gytk­jear dopełnił for­mal­noś­ci kieru­jąc ją do siat­ki. Legia odpowiedzi­ała szy­bko — i dosłown­ie kil­ka min­ut po wyrównu­ją­cym golu mogła ponown­ie wyjść na prowadze­nie. W sytu­acji “sam na sam” fatal­nie jed­nak spudłował Michał Kuchar­czyk i jego uderze­nie min­i­mal­nie minęło słu­pek bram­ki Buri­cia. Swo­ją okazję na strze­le­nie gola miał też Jarosław Niez­go­da, ale również pudłował z bliskiej odległoś­ci. Pomi­mo dobrej gry podopiecznym Nena­da Bjel­i­cy nie udało się utrzy­mać remisowego wyniku. Legia wyszła na prowadze­nie po rzu­cie karnym podyk­towanym po wąt­pli­wym dotknię­ciu ręki w jede­nastce przez Volodymyra Kostevy­cha. Jede­nastkę na bramkę pewnie wyko­rzys­tał Kuchar­czyk, którego intenc­je nie zostały przeczy­tane przez Buri­cia. Mecz zakończył się zwycięst­wem Legii 2:1.

Legia Warsza­wa — Lech Poz­nań 2:1 (1:0)

Bram­ki: 3. Veso­vić — 63. Gytk­jaer, 85. Kucharczyk

Żółte kart­ki: 24. Jędrze­jczyk, 37. Eduar­do, 31. Mączyńs­ki, 90. Astiz — 69. Trał­ka, 74. Vujadinović

Legia: Malarz — Jędrze­jczyk, Astiz, Paz­dan, Hlousek — Veso­vić (61. Kuchar­czyk), Remy, Mączyńs­ki — Radović (80. Szy­mańs­ki) , Eduar­do (69. Niez­go­da), Hamalainen

Lech: Burić — Gum­ny, Vujadi­nović, Jan­ic­ki, Kostevych (86. Jóźwiak)- Trał­ka, Gajos — Situm, Majew­s­ki, Radut (89. Klupś)- Gytkjaer

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.