06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.32min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Legia — Lech: Fatalna gra i porażka przy Łazienkowskiej

Legia — Lech: Fatalna gra i porażka przy Łazienkowskiej

W spotka­niu 8. kole­j­ki Lot­to Ekstrak­lasy Lech Poz­nań prze­grał na wyjeździe z Legią Warsza­wa 1:0. Jedynego gola dla gospo­darzy zdobył w pier­wszej połowie Dominik Nagy,

Od początku spotka­nia na boisku kip­i­ało od emocji. W 13. min­u­cie doszło do sprzecz­ki pomiędzy zawod­nika­mi obu ekip w efek­cie czego sędzia Daniel Ste­fańs­ki zde­cy­dował się ukarać żół­ty­mi kartka­mi Car­l­i­tosa, Artu­ra Jędrze­jczy­ka oraz Ver­nona De Mar­co. Do tego momen­tu lechi­ci tylko raz zagrozili bram­ce strzeżonej przez Radosława Cierz­ni­a­ka. Po oskrzyd­la­jącej akcji Kami­la Jóźwia­ka obok słup­ka strze­lał Chris­t­ian Gytk­jaer. W grze Legii było widać o wiele więcej agresji oraz chę­ci do strze­le­nia gola. Podopieczni Ivana Djur­d­je­vi­cia grali niem­ra­wo, a w ich akc­jach częs­to brakowało dokład­noś­ci. Gospo­darze dzię­ki swo­jej deter­mi­nacji wys­zli na prowadze­nie w 32. min­u­cie. Świet­nym podaniem na wolne pole popisał się Sebas­t­ian Szy­mańs­ki. Jego adresatem był Dominik Nagy, który po tym jak minął Matusa Put­nock­iego skierował piłkę do pustej bram­ki. Tuż przed prz­er­wą Kole­jorz mógł doprowadz­ić do wyrów­na­nia, po tym jak w sytu­acji sam na sam z golkiperem Legii znalazł się Joao Ama­r­al. Por­tu­gal­czyk jed­nak fatal­nie przestrzelił obok słupka.

Na drugą część meczu oba zespoły wyszły bez zmi­an per­son­al­nych w składzie. Podopieczni Ricar­do Sa Pin­to już w 49. min­u­cie mogli pod­wyższyć prowadze­nie, lecz jeden z legion­istów trafił w poprzeczkę. Chwilę później fatal­ny błąd w defen­sy­wie popełnił Thomas Rogne. Nor­weg we włas­nym polu karnym sfaulował jed­nego z rywali. Sędzia Ste­fańs­ki początkowo zde­cy­dował się podyk­tować jede­nastkę, ale po kon­sul­tacji VAR anu­lował rzut karny dla warsza­w­iaków. Lech obudz­ił się na ostat­ni kwad­rans. Był to jedyny okres w meczu kiedy to lechi­ci w jakimś stop­niu zagrozili legion­is­tom. Na nic się to jed­nak zdało, bo podopieczni Djur­d­je­vi­cia nie doprowadzili do wyrównania.

Legia Warsza­wa — Lech Poz­nań 1:0 (1:0)

Bram­ki: 32. Nagy

Żółte kart­ki: 13. Car­l­i­tos, 13. Jędrze­jczyk, 90+3. Mar­tins —  13. De Marco

Legia: Cierz­ni­ak — Sto­lars­ki, Wietes­ka, Jędrze­jczyk, Hlousek — Antolić (90. Mar­tins), Cafu — Kuchar­czyk, Szy­mańs­ki (75. Radović), Nagy — Car­l­i­tos (73. Kante)

Lech: Put­nocky — Cywka, Jan­ic­ki, Rogne (78. Goutas), De Mar­co — Trał­ka (63. Gajos), Jevtić (63. Tom­czyk), Tiba — Jóźwiak, Gytk­jaer, Amaral

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.