01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19396dn.-5godz.-9min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Legia — Lech: Fatalna gra i porażka przy Łazienkowskiej

Legia — Lech: Fatalna gra i porażka przy Łazienkowskiej

W spotka­niu 8. kole­j­ki Lot­to Ekstrak­lasy Lech Poz­nań prze­grał na wyjeździe z Legią Warsza­wa 1:0. Jedynego gola dla gospo­darzy zdobył w pier­wszej połowie Dominik Nagy,

Od początku spotka­nia na boisku kip­i­ało od emocji. W 13. min­u­cie doszło do sprzecz­ki pomiędzy zawod­nika­mi obu ekip w efek­cie czego sędzia Daniel Ste­fańs­ki zde­cy­dował się ukarać żół­ty­mi kartka­mi Car­l­i­tosa, Artu­ra Jędrze­jczy­ka oraz Ver­nona De Mar­co. Do tego momen­tu lechi­ci tylko raz zagrozili bram­ce strzeżonej przez Radosława Cierz­ni­a­ka. Po oskrzyd­la­jącej akcji Kami­la Jóźwia­ka obok słup­ka strze­lał Chris­t­ian Gytk­jaer. W grze Legii było widać o wiele więcej agresji oraz chę­ci do strze­le­nia gola. Podopieczni Ivana Djur­d­je­vi­cia grali niem­ra­wo, a w ich akc­jach częs­to brakowało dokład­noś­ci. Gospo­darze dzię­ki swo­jej deter­mi­nacji wys­zli na prowadze­nie w 32. min­u­cie. Świet­nym podaniem na wolne pole popisał się Sebas­t­ian Szy­mańs­ki. Jego adresatem był Dominik Nagy, który po tym jak minął Matusa Put­nock­iego skierował piłkę do pustej bram­ki. Tuż przed prz­er­wą Kole­jorz mógł doprowadz­ić do wyrów­na­nia, po tym jak w sytu­acji sam na sam z golkiperem Legii znalazł się Joao Ama­r­al. Por­tu­gal­czyk jed­nak fatal­nie przestrzelił obok słupka.

Na drugą część meczu oba zespoły wyszły bez zmi­an per­son­al­nych w składzie. Podopieczni Ricar­do Sa Pin­to już w 49. min­u­cie mogli pod­wyższyć prowadze­nie, lecz jeden z legion­istów trafił w poprzeczkę. Chwilę później fatal­ny błąd w defen­sy­wie popełnił Thomas Rogne. Nor­weg we włas­nym polu karnym sfaulował jed­nego z rywali. Sędzia Ste­fańs­ki początkowo zde­cy­dował się podyk­tować jede­nastkę, ale po kon­sul­tacji VAR anu­lował rzut karny dla warsza­w­iaków. Lech obudz­ił się na ostat­ni kwad­rans. Był to jedyny okres w meczu kiedy to lechi­ci w jakimś stop­niu zagrozili legion­is­tom. Na nic się to jed­nak zdało, bo podopieczni Djur­d­je­vi­cia nie doprowadzili do wyrównania.

Legia Warsza­wa — Lech Poz­nań 1:0 (1:0)

Bram­ki: 32. Nagy

Żółte kart­ki: 13. Car­l­i­tos, 13. Jędrze­jczyk, 90+3. Mar­tins —  13. De Marco

Legia: Cierz­ni­ak — Sto­lars­ki, Wietes­ka, Jędrze­jczyk, Hlousek — Antolić (90. Mar­tins), Cafu — Kuchar­czyk, Szy­mańs­ki (75. Radović), Nagy — Car­l­i­tos (73. Kante)

Lech: Put­nocky — Cywka, Jan­ic­ki, Rogne (78. Goutas), De Mar­co — Trał­ka (63. Gajos), Jevtić (63. Tom­czyk), Tiba — Jóźwiak, Gytk­jaer, Amaral

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.