01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.13godz.40min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Legia — Lech: “Kolejorz” przegrywa na Łazienkowskiej

legia tralkaLech Poz­nań prze­grał na Łazienkowskiej z Legią Warsza­wa 1:0 i znacznie zmniejszył swo­je szanse na zdoby­cie mis­tr­zost­wa kra­ju. Bramkę na wagę trzech punk­tów zdobył Ivi­ca Vrdol­jak, który wyko­rzys­tał rzut karny podyk­towany za faul Możdże­nia na Koseckim. Lech spotkanie kończył w dziesiątkę, ponieważ czer­woną kartkę otrzy­mał właśnie Możdżeń.

Piłkarze Mar­iusza Ruma­ka spotkanie bard­zo ważne dla losów tytułu mis­tr­zowskiego rozpoczęli bojaźli­wie. To gospo­darze zyskali inic­jaty­wę i to oni kon­trolowali prze­bieg gry, dłużej utrzy­mu­jąc się przy piłce. Pier­wszy raz groźnie pod bramką Kotorowskiego było w 17. min­u­cie, gdy Kuchar­ki miał niemal pustą bramkę, ale trafił obok słupka.

Sytu­ac­ja dla podopiecznych Mar­iusza Ruma­ka nie ułożył się dobrze. Już po kilku­nas­tu min­u­tach boisko musi­ał opuś­cić zgłasza­ją­cy uraz Ślusars­ki, za którego na muraw­ie pojaw­ił się Teodor­czyk. Jeszcze przed prz­er­wą goś­cie musieli przeprowadz­ić jeszcze jed­ną zmi­anę, gdy Ceesaya zastąpił Kędzio­ra. Lechi­ci starali się dłużej utrzymy­wać przy piłce i szukać swo­jej szan­sy na zdoby­cie bram­ki. Szczegól­nie groźnie było, gdy niespodziewanie w pole karne wpadł Muraws­ki, ale uderzył pros­to w Kuciaka.

Legia również starała się odpowiedzieć na zagroże­nie ze strony Lecha. Głową uderzał Łukasik, którego strzał spraw­ił trochę prob­lemów golkiper­owi „Kole­jorza”. Z drugiej strony boiska niesyg­nal­i­zowany strzał odd­ał Teodor­czyk, lecz ten nie zaskoczył bramkarza gospodarzy.

Na drugą połowę Lech wyszedł ofen­sy­wniej, otworzył się i szukał sytu­acji na zdoby­cie gola. Goś­cie grali wyżej pressingiem, prze­j­mowali piłkę tuż po stra­cie, ale brakowało jakoś­ci z przo­du. Odłączeni od podań byli skrzy­dłowi – Możdżeń i Lovren­ci­cs, którzy starali się dochodz­ić do długich podań. Te jed­nak były częs­to niedokładne i trud­no było Lechit­om je opanować.

Groźnie było po godzinie gry, gdy dośrod­kowanie Możdże­nia spraw­iło prob­le­my Kuci­akowi, a na bramkę głową uderzał Muraws­ki. Na szczęś­cie dla gospo­darzy Jędrze­jczyk wybił zmierza­jącą do siat­ki piłkę na rzut rożny. Po prz­er­wie piłkarze Mar­iusza Ruma­ka spraw­iali lep­sze wraże­nie, ale nie potrafili znaleźć sposobu do zagroże­nia bram­ce Legii.

Gospo­darze jed­nak też mieli swo­je okaz­je. W 70. Min­u­cie groźnie było, gdy zza pola karnego uderzał Kuchar­czyk, pił­ka odbiła się rykoszetem i spadła pod nogi Saganowskiego. Strzał napast­ni­ka Legii świet­nie obronił Kotorows­ki i Legia miała rzut rożny. Po jego wyko­na­niu również było pod bramką Lecha, ale z linii piłkę wybi­jał bramkarz Lecha wespół z Hen­riqueem. Chwilę później obroń­ca­mi „Kole­jorza” zakrę­cić chci­ał Dwal­iszwili, ale jego pró­by na szczęś­cie pow­strzy­mali defen­sorzy zespołu Mar­iusza Rumaka.

Im bliżej było koń­ca spotka­nia, tym bardziej „kotłowało” się pod bramką Kotorowskiego Po rzu­cie wol­nym wyko­nanym na kwad­rans przed końcem reg­u­laminowego cza­su gry Legia miała świet­ną okazję, lecz sędzia na szczęś­cie dla Lechitów odg­wiz­dał spalonego, bo pił­ka przekroczyła lin­ię bramkową.

Na kil­ka min­ut przed końcem meczu znakomitą okazję na zdoby­cie gola dostała Legia Warsza­wa. Lewą stroną boiska urwał się Kosec­ki, którego zdaniem sędziego w polu karnym faulował Możdżeń. Pomoc­nik Lecha wyle­ci­ał z boiska z czer­woną kartką, a Vrdol­jak pokon­ał bez prob­lemów Legię.

Podopieczni Jana Urbana wygrali z Lechem i zwięk­szyli swo­ją przewagę nad zespołem ze stol­i­cy Wielkopol­s­ki do 5 punktów.

LEGIALECH 1:0

BRAMKI: ‘86 Vrdol­jak (k)

Żółte kart­ki: Łukasik, Kosec­ki, Jędrze­jczyk — Ceesay, Możdżeń, Kędziora

Czer­wona kart­ka: Możdżeń

LEGIAKuci­ak — Bereszyńs­ki, Jędrze­jczyk, Astiz, Wawrzy­ni­ak – Vrdol­jak (86. Gol), Łukasik (62. Fur­man) – Kuchar­czyk (77. Radović), Dwal­iszwili, Kosec­ki ‑Saganows­ki.

LECHKotorows­ki – Ceesay (34. Kędzio­ra), Kamińs­ki, Wołąkiewicz (79. Linet­ty), Hen­riquez — Lovren­ci­cs, Trał­ka, Muraws­ki, Możdżeń — Hamalainen – Ślusars­ki (24. Teodorczyk)

 

Widzów: 29 416 (w tym 1790 z Poznania)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.