07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.21min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Legia-Lech: Kolejorz przegrywa w Warszawie!

Legia-Lech: Kolejorz przegrywa w Warszawie!

Lech Poz­nań prze­grał z Legią Warsza­wa 1:2 w 13. kole­jce Lot­to Ekstrak­lasy. Bramkę dla poz­na­ni­aków zdobył Marcin Robak z rzu­tu karnego.

Od początku spotka­nia na boisku widać było zaan­gażowanie i zaciętą walkę ze strony obu drużyn. Zarówno piłkarze Lecha jak i Legii wys­zli na murawę zde­ter­mi­nowani, jed­nak pier­wsza groź­na akc­ja miała miejsce dopiero w 13. min­u­cie. Wtedy bowiem, Kędzio­ra podał długą piłkę do Makuszewskiego, który zde­cy­dował się na strzał z dys­tan­su, jed­nak wysoko nad poprzeczką. Niespeł­na dziesięć min­ut później sil­nym uderze­niem popisał się Nikolić, lecz nie zagroz­ił bram­ce strzeżonej przez Put­nock­ego, strze­la­jąc obok. Akc­je przenosiły się z jed­nej strony boiska na drugą. W 33. min­u­cie Jevtić wykony­wał rzut rożny, lecz nikt z jego kolegów z drużyny nie doszedł do pił­ki w polu karnym. Po chwili sytu­ację mieli Legion­iś­ci. Radović podał do Brozia, jed­nak ten nieczys­to trafił w fut­bolówkę. Pod koniec pier­wszej połowy podopieczni Jac­ka Magiery stworzyli sobie groźną sytu­ację. W polu karnym goś­ci zro­biło się zamieszanie, Put­nocky nie zła­pał pił­ki, dobiegł do niej Nikolić, lecz nie trafił w światło pustej bram­ki. Napast­nik próbował jeszcze raz przed prz­er­wą zmienić wynik spotka­nia, ale jego strzał został zablokowany przez jed­nego z obrońców poz­nańskiego Lecha.

Po wznowie­niu gry szkole­niowiec Wojskowych postanow­ił wpuś­cić na boisko Kuchar­czy­ka, który zmienił Dąbrowskiego. Na drugą połowę piłkarze obu drużyn wys­zli jeszcze bardziej zde­ter­mi­nowani niż na pier­wszą część i od razu zaczęli atakować. Już w 47. min­u­cie jeden z piłkarzy Legii uderzył piłkę wprost w golkipera Lecha, który zdążył inter­we­niować. Chwilę później akc­ja przeniosła się pod bramkę Malarza. Uderzał Kędzio­ra, lecz bramkarz wybił piłkę. Próbował jeszcze dobi­jać Gajos, lecz nieskutecznie. W 60. min­u­cie „Gajowy” dośrod­kowywał, w polu karnym najbliżej pił­ki był Lasse Nielsen, nieste­ty nie zdążył jej dobić. Dwie min­u­ty później strze­lał Radović, jed­nak wprost w ręce golkipera. Chwilę później udało się Legii zdobyć bramkę. Kuchar­czyk podał do Nikoli­cia, a ten pokon­ał bramkarza Kole­jorza. Przy wyniku 1:0 Nenad Bjel­i­ca zde­cy­dował się dokon­ać zmi­any. Z boiska zszedł Jevtić, a za niego pojaw­ił się Robak. W 80. min­u­cie po faulu Trał­ki sędzia podyk­tował rzut wol­ny dla gospo­darzy. Do pił­ki pod­szedł Guil­herme, który moc­nym uderze­niem próbował pod­wyższyć wynik, lecz Put­nocky nie dał się zaskoczyć. Na muraw­ie pojaw­ili się Majew­s­ki i Kow­nac­ki odpowied­nio za Trałkę i Gajosa. Pod koniec spotka­nia podopieczni Jac­ka Magiery mieli jeszcze szan­sę na pod­wyższe­nie wyniku po strza­le Mouli­na. W 89. min­u­cie sędzia podyk­tował rzut karny po faulu na Makuszewskim. Jede­nastkę pewnie wyko­rzys­tał Robak! Radość piłkarzy jak i kibiców nie trwała zbyt dłu­go. Magiera wprowadz­ił na boisko Hamalaine­na, a ten po chwili strzelił bramkę dającą zwycięst­wo Legii.

Legia Warsza­wa – Lech Poz­nań 2:1 (0:0)

Bram­ki: 64. Nikolić, 90. Hamalainen – 89. Robak (k)

Żółte kart­ki: 42. Rzeźniczak, 65, Nikolić, 90.+1 Malarz – 75.Makuszewski, 90.+1 Kownacki

Czer­wone kart­ki: 90. +1 Burić

Legia: Malarz – Rzeźniczak, Dąbrows­ki (45. Kuchar­czyk), Czer­wińs­ki, Broź – Jodłowiec(90.+1 Hamalainen), Odjid­ja Ofoe, Moulin – Guil­herme – Nikolić, Radović (84. Kopczyński)

Lech: Put­nocky – Kędzio­ra, Nielsen, Bednarek, Kadar – Trał­ka (81. Majew­s­ki), Tet­teh – Makuszews­ki – Jevtić (65. Robak), Pawłows­ki – Gajos (81. Kownacki)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.