06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.13godz.25min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Legia-Lech: Kolejorz znów poległ w Warszawie

Legia-Lech: Kolejorz znów poległ w Warszawie

W 34. kole­jce Lot­to Ekstrak­lasy druży­na Lecha Poz­nań zmierzyła się na wyjeździe z Legią Warsza­wa. Kole­jorz nieste­ty znów poległ w stol­i­cy — tym razem prze­grał 2:0. Gole dla gospo­darzy zdoby­wali Vadis Odid­ja-Ofoe oraz Michał Kucharczyk.

 

Sędzia Daniel Ste­fańs­ki rozpoczął to spotkanie punkt o 20.30. Nie był to wymar­zony początek dla podopiecznych Nena­da Bjel­i­cy. Po długim poda­niu Macie­ja Dąbrowskiego do pił­ki dopadł Vadis Odid­ja-Ofoe i sil­nym strza­łem z wole­ja pokon­ał Matusa Put­nock­iego. Oznacza­ło to, że Słowak nie zachowa 18. czys­tego kon­ta w tym sezonie. Trze­ba przyz­nać, że pier­wszy kwad­rans gry prze­b­ie­gał zde­cy­dowanie pod dyk­tan­do warsza­wskiej Legii. Kole­jorz starał się odra­bi­ać straty. Szczęś­cia próbował Mihai Radut jed­nak pił­ka po jego strza­le z lewego skrzy­dła prz­ele­ci­ała zde­cy­dowanie obok bram­ki. W dal­szej fazie meczu żad­na z drużyn nie stwarza­ła sobie dogod­nych sytu­acji i gra toczyła się głównie w środ­kowej fazie boiska. Pier­wsza część meczu zakończyła się jed­no­bramkowym prowadze­niem gospodarzy.

Drugą połowę obie ekipy rozpoczęły bez zmi­an w składzie. Z dużym ani­muszem pier­wszą akcję przeprowadz­ił Maciej Makuszews­ki, który to odważnie wszedł w pole karne legion­istów. Jego uderze­nie zatrzy­mało się jed­nak na bocznej siatce bram­ki strzeżonej przez Arka­diusza Malarza. Podopieczni Jac­ka Magiery przetr­wali początkowy napór Kole­jorza i prze­jęli znów inic­jaty­wę. W dobrej sytu­acji odnalazł się Guil­herme, lecz jego strzał został dobrze wyblokowany przez Jana Bed­nar­ka. W 78. min­u­cie bard­zo groźnie sprzed z rzu­tu wol­nego strze­lał Thibaut Moulin, ale pewno wybronił to uderze­nie Put­nocky. Nieste­ty dla lechitów chwilę później doskonale na wolne pole wychodz­ił Michał Kuchar­czyk, którego to dokład­nym podaniem obsłużył Tomasz Jodłowiec. Skrzy­dłowy Legii w sytu­acji “sam na sam” przelobował bramkarza Lecha i głową skierował piłkę do pustej bram­ki. Pomi­mo tego, że sędzia Ste­fańs­ki doliczył aż 4 min­u­ty wynik nie uległ zmianie.

Legia Warsza­wa — Lech Poz­nań 2:0 (1:0)

Bram­ki: 7. Ofoe, 83. Kucharczyk

Żółte kart­ki: 20. Guil­herme, 23. Radović, 72. Ofoe — 29. Trał­ka, 77. Tetteh

Legia Warsza­wa: Malarz — Jędrze­jczyk, Dąbrows­ki, Paz­dan, Hlousek — Jodłowiec, Moulin — Guil­herme (74. Kuchar­czyk), Ofoe, Nagy (64. Hamalainen) — Radović (87. Kopczyński)

Lech Poz­nań: Put­nocky — Kędzio­ra, Bednarek, Wilusz, Kostevych — Trał­ka, Gajos (76. Tet­teh) — Makuszews­ki, Majew­s­ki (60. Robak), Radut (84. Tom­czyk)- Kownacki

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.