07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.8godz.17min.
13.60 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Legia — Lech: Na Łazienkowskiej zabrakło armat

Legia — Lech: Na Łazienkowskiej zabrakło armat

Gdy­by nie refor­ma Ekstrak­lasy, to Legia świę­towała­by dzisi­aj mis­tr­zost­wo. Dziesięć punk­tów przewa­gi pozwalało­by jej myśleć już o elim­i­nac­jach do Ligi Mis­trzów. Dzisi­aj jed­nak jedyne, co zro­biła to pow­ięk­szyła swo­ją przewagę nad Lechem. Po podziale punk­tów będzie miała ich pięć więcej, niż “Kole­jorz”. Dzisi­aj okaza­ła się lep­sza, po kon­trow­er­syjnym golu Radovi­cia, ale do koń­ca rozr­gry­wek jeszcze dziewięć kolejek.

Lep­iej w spotkanie wes­zli Legion­iś­ci, bo już w 1. min­u­cie obok bram­ki uderzał Oja­maa. Po chwili kole­j­na sytu­ację miał Jodłowiec, ale uderzył nad poprzeczką. Później to jed­nak Lech prze­jął inic­jaty­wę. W 10. min­u­cie gola dla “Kole­jorza” zdobyć powinien Lovren­ci­cs, ale zamist strze­lać wręcz podał piłkę Kuci­akowi. Kole­jną groźną sytu­ację po rzu­cie rożnym miał Pawłows­ki, kiedy pił­ka spadła mu na nogę, a uderze­nie z wole­ja min­i­mal­nie minęło poprzeczkę.

Decy­du­ją­ca dla prze­biegu meczu była 36. min­u­ta. Jodłowiec otrzy­mał podanie z głębi pola, podał do Radovi­cia, który chwilę wcześniej popch­nął Kamińskiego i z bliskiej odległoś­ci pokon­ał Gostomskiego.

W drugiej połowie przewa­ga Lecha jeszcze bardziej się pow­ięk­szyła. Legia w zasadzie cofnęła się pod swo­ją bramkę i niemal zaprosiła goś­ci do gry, czeka­jąc jedynie na kon­trata­ki. Swo­je szanse po licznych dośrod­kowa­ni­ach mieli Teodor­czk, Dou­glas, a także Hamalainen, ale albo trafi­ali wprost w bramkarza gospo­darzy albo obok bram­ki. W drugiej połowie Legia miała jeszcze okaz­je, aby pod­wyższyć swo­je prowadze­nie, ale nie była przekonu­ją­ca. Okaz­je miał Kosec­ki, Dwal­iszwili, ale oni zro­bili niemal to samo, co w pier­wszej połowie Lovren­ci­cs, czyli podali do bramkarza przeciwnika.

Na Łazienkowskiej Lech spraw­ił lep­sze wraże­nie, domi­nował co pokaza­ły statysty­ki. One jed­nak, podob­nie jak styl, nie mają wpły­wu na wynik, o czym dzisi­aj się przekon­al­iśmy. Legia odd­ała dwa strza­ły na bramkę, w tym jeden minął lin­ię bramkową i dlat­ego wygrała. Strzeliła, czego Lech nie potrafił przez 90 min­ut zrobić.

LEGIA WARSZAWALECH POZNAŃ 1:0

BRAMKI: ‘36 Radović
Żółte kat­ki: Teodor­czyk, Linet­ty, Trałka

LEGIA: Kuci­ak — Broź, Rzeźniczak, Dos­sa, Brzys­ki — Żyro (56. Kosec­ki), Vrdol­jak, Jodłowiec, Oja­maa (90. Augus­to) — Radović, Duda (75. Dwaliszwili)

LECH: Gos­tom­s­ki — Możdżeń, Wołąki­wicz, Kamińs­ki, Dou­glas — Pawłows­ki, Trał­ka, Linet­ty (81. Blaasen), Lovren­ci­cs — Hamalainen — Teodorczyk

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.