01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
3dn.6godz.43min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Legia — Lech: Remis to najmniejszy problem

Legia — Lech: Remis to najmniejszy problem

Lech Poz­nań zremisował z Legią Warsza­wa, tren­er Sko­rża nie będzie po tym meczu zad­owolony szczegól­nie ze wzglę­du na złą sytu­ację kadrową i ilość kontuzji.

Kole­jorz” miał duże prob­le­my przed pier­wszym gwiz­d­kiem. W środowym meczu nabaw­ili się kon­tuzji Jevtić i Sada­jew, a na roz­grzew­ce kon­tuzji doz­nał Lovrenc­sics. Zastąpić musi­ał go Dar­iusz Formel­la, który zdobył dzisi­aj z Legią bramkę. Schodz­ić z boiska musieli także kon­tuzjowani Kow­nac­ki, Formel­la i Wilusz.

Początek spotka­nia przy­pom­i­nał poje­dynek szachów z lekką przewagą Legii. W 13. min­u­cie swo­ją okazję miał Kuchar­czyk. Piłkę po zie­mi z prawego skrzy­dła dogry­wał Żyro, lecz Kuchar­czykowi wśl­izgiem nie udało się jej dosięgnąć.

Na pier­wszy strzał Lecha trze­ba było czekać 27 min­ut. Kamińs­ki uderzył bez przeko­na­nia piłkę głową.

Defen­sor „Kole­jorza” nie zniechę­cił się i w 33. min­u­cie strzelił bramkę dającą prowadze­nie Lechowi. Po dośrod­kowa­niu z rzu­tu rożnego i wielkim zamiesza­niu, „Kamyk” dostał piłkę pod nogi. Bez zas­tanowienia krop­nął ją w kierunku bram­ki i po chwili mógł cieszyć się ze swo­jego pier­wszego gola strzelonego w tym sezonie.

Na drugą bramkę Lecha nie trze­ba było dłu­go czekać. Po tym, jak Szy­mon Pawłows­ki nieczys­to uderzył piłkę, ta szczęśli­we wpadła pod nogi Formel­li. Pomoc­nik „Kole­jorza” przyjął ją spoko­jnie i strzelił tech­nicznie obok prawego słup­ka, oszuku­jąc przy tym Junio­ra i Kuciaka.

Wyko­rzys­tać swo­ją sytu­ację powinien także Hamalainen, który znalazł się sam na sam z Kuci­akiem. Najpierw Fin ograł Junio­ra, później Kuchar­czy­ka i w chwili, gdy miał odd­awać strzał, Junior zagar­nął mu wśl­izgiem piłkę i skierował ją na rzut rożny.

W drugą połowę zde­cy­dowanie weszła Legia. Pokazał to w indy­wid­u­al­nej akcji Radovic. Ten najpierw ominął Wilusza, później będąc już w polu karnym spry­t­nie przeszedł Wołąkiewicza. Z pomocą przyszedł Kamińs­ki, który został nabity.

Dłużny nie zostawał Lech, Kow­nac­ki odważnie wszedł w pole karne, przeszedł Junio­ra i strzelił obok lewego słupka.

Bramkę kon­tak­tową w 76. min­u­cie strzelił Brzys­ki, który dostał piłkę na lewym skrzy­dle. Obok niego stał Kei­ta, ale nie zatrzy­mał Legion­isty, gdy ten odd­ał strzał przy bocznej linii boiska. Gos­tom­s­ki zaskoc­zony decyzją Brzyskiego za późno zori­en­tował się w sytu­acji i musi­ał uznać wyżs­zość defen­so­ra Legii.

Do remisu Legia doprowadz­iła w 91. min­u­cie po stałym frag­men­cie gry z prawej stron­ie boiska. Dośrod­kowanie było dokrę­cane do bram­ki. Wilusz źle pokrył Junio­ra, a ten uderze­niem głową pokon­ał Gostomskiego

LECH POZNAŃ – LEGIA WARSZAWA 2:2

BRAMKI: ’33 Kamińs­ki, ’39 Formel­la – ’76 Brzys­ki, ’91 Junior

Żółte kart­ki: Kędzio­ra, Wilusz, Dou­glas, Gos­tom­s­ki – Broź,

LECH: Gos­tom­s­ki – Kędzio­ra, Kamińs­ki, Wilusz, Dou­glas – Formel­la (71. Kei­ta), Trał­ka, Wołąkiewicz, Pawłows­ki – Hamalainen (80. Drew­ni­ak) – Kow­nac­ki (87. Henriquez)

LEGIA: Kuci­ak – Broź, Junior, Rzeźniczak, Brzys­ki – Żyro, Vrdol­jak, Jodłowiec, Kuchar­czyk (46. Sa) – Duda (75. Saganows­ki), Radovic

WIDZÓW: 25 934

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.