02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.15godz.36min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Legia-Lech: Zwyciężyć w szlagierze!

Legia-Lech: Zwyciężyć w szlagierze!

Dziś o 20:30 Lech Poz­nań zagra przy Łazienkowskiej z Legią. Spotkanie w Warsza­w­ie będzie hitem 13. kole­j­ki Lot­to Ekstraklasy.

Mecze pomiędzy Lechem a Legią od lat wzbudza­ją ogromne zain­tere­sowanie i emoc­je wśród kibiców nie tylko z Poz­na­nia i Warsza­wy, lecz z całej Pol­s­ki. – O znacze­niu meczu Lech-Legia wiedzi­ałem przed przyjś­ciem do Poz­na­nia. Wiem, że są to topowe ekipy w Polsce, dlat­ego z myślą o klu­bie i kibi­cach będziemy chcieli zdobyć kom­plet punk­tów. – mówił na przed­mec­zowej kon­fer­encji tren­er poz­nańskiej drużyny, Nenad Bjelica.

Kole­jorz wygrał trzy ostat­nie poje­dyn­ki z podopieczny­mi Jac­ka Magiery. Były to dwa spotka­nia ligowe, w Warsza­w­ie 1:0 po trafie­niu Hamalaine­na, w Poz­na­niu 2:1 po bramkach Dou­glasa i znów Hamalaine­na oraz w stol­i­cy Pol­s­ki, w walce o Super­puchar aż 4:1, gdzie na listę strzel­ców wpisali się: Maciej Makuszews­ki, Lasse Nielsen oraz dwukrot­nie Dar­iusz Formella.

Obec­na sytu­ac­ja topowych drużyn w lidze nie wyglą­da najlepiej. Lech Poz­nań zremisował w poprzed­nim spotka­niu 1:1 z ostat­nią w tabeli Wisłą Kraków tracąc gola w ostat­niej min­u­cie meczu, a Legia prze­grała 2:3 z Pogo­nią Szczecin. Wojskowi roz­gry­wa­ją aktu­al­nie mecze w fazie grupowej w Lidze Mis­trzów, gdzie też nie idzie im zbyt dobrze. We wtorek prze­grali z Realem Madryt 1:5, lecz mimo wyniku, wśród dzi­en­nikarzy i kibiców panował zach­wyt wzglę­dem postawy piłkarzy z Warszawy.

Nenad Bjel­i­ca jest dobrej myśli przed dzisiejszym poje­dynkiem. – Anal­izu­jąc statysty­ki ostat­nich spotkań, to nasz zespół jest w lep­szej formie. Myślę jed­nak, że to nie ma wpły­wu. Decy­dować będzie for­ma fizy­cz­na oraz men­tal­na, a  także to, kto lep­iej poradzi sobie z presją. – zapew­nia szkoleniowiec.

Jed­no jest pewne. Zapowia­da się ciekawe i emocjonu­jące wid­owisko dla kibiców, a my w Poz­na­niu liczymy na trzy punkty!

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.