Lepiej? Gorzej? Trudno powiedzieć

Kole­jorz” przed rok­iem w lidze zagrał fatal­nie. Jesienią prze­grał aż sześć meczów, po 17 meczach miał tylko 25 punk­tów i zaj­mował odległe 8 miejsce w tabeli. Tym razem na pozór jest trochę lep­iej, ponieważ po 17 spotka­ni­ach na kon­cie mamy 28 punk­tów i 5 miejsce. Jed­nak tylko na pozór.

Ter­az na swoim kon­cie mamy jed­ną prze­graną mniej, lecz nie o to chodzi. Stra­ta punk­towa do lid­era przed rok­iem wynosiła osiem punk­tów, a obec­nie to dziewięć oczek. Oczy­wiś­cie „Kole­jorz” znacznie lep­iej rozpoczął obec­ny sezon, był przez dłu­gi okres lid­erem, jed­nak w pewnym momen­cie dopadł go kryzys, który drużynę Jose Mari Bakero wywin­dował aż na szóstą lokatę najbardziej nieskutecznych okresów w his­torii Lecha.

Ten jed­nak paradok­sal­nie zdobył więcej bramek niż przed rok­iem, gdy 22 razy pokon­ał bramkarza rywali. Tym razem udało się to uczynić sie­dem razy więcej, co daje całkiem niezły, jak na pol­skie warun­ki rezul­tat. Tę samą liczbę ma na swoim kon­cie Legia Warsza­wa, a lep­szy jest tylko Śląsk z 31 strzelony­mi bramkami.

Kole­jorz”, wydawało się, że ma bard­zo dobry ter­mi­narz, bowiem pier­wsze pięć meczów roze­grał na wyjeździe. Obec­nie jed­nak tę przewagę już stracił, ponieważ ostat­nie trzy mecze roze­grał na włas­nym sta­dion­ie i wygrał dwa z trzech, tracąc po słabym spotka­niu z Widzewem trzy punkty.

Kibice mogą mieć najbardziej żal o dłu­gotr­wa­ją­cy, bo aż pół­to­ra miesią­ca, kryzys drużyn, lecz ten udało się zażeg­nać i ostate­cznie pozy­c­ja star­towa Lecha przed rundą wiosen­na nie jest naj­gorsza. Ma on bowiem przed sobą cztery drużyny, a nie, jak przed rok­iem, siedem.

Naj­groźniejsi rywale w walce o czołowe lokaty, czyli Ci zaj­mu­ją­cy miejs­ca przed Lechem dwa z czterech przy­pad­ków, przy­jadą wios­ną do Poz­na­nia. Czeka nas tutaj spotkanie z Polonią Warsza­wa i Śląskiem Wrocław. Na wyjeździe zmierzymy się z Ruchem Chorzów i Legią Warsza­wa. Na razie poza rywal­iza­cją z „Niebieski­mi” z pozostałych wychodz­imy nieko­rzyst­nie, ponieważ z Polonią i Śląskiem prze­gral­iśmy (tutaj mamy możli­wość rewanżu przy Buł­garskiej), a za nieko­rzyst­ny uzna­ję również remis z Legią Warsza­wa, którą pode­jmiemy przy Łazienkowskiej.

Pozostało nam trzy­naś­cie spotkań. Nie jest to duża licz­ba, ale jak pokazał przykład sprzed dwóch lat, da się. Musimy być jed­nak real­is­ta­mi i nie marzyć o mis­tr­zost­wie, a od wal­czyć o europe­jskie puchary. O to nie musimy być bowiem tak łat­wo. Konkurenc­ja nie śpi i łat­wo skóry nie sprzeda.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress