07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.5godz.33min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Leszek Ojrzyński: Nie mamy nic do stracenia

Leszek Ojrzyński: Nie mamy nic do stracenia

Fawory­tem dzisiejszego finału Pucharu Pol­s­ki jest Kole­jorz, ale łat­wo na pewno nie będzie. Jak przyz­nał na kon­fer­encji Leszek Ojrzyńs­ki, Arka nie ma nic do strace­nia i na pewno tak łat­wo się nie podda. 

-Moż­na się wielce moty­wować i przy­go­towywać, ale boisko wszys­tko zwery­fiku­je. Zawod­ni­cy są świadom jaki to mecz i z utęsknie­niem na niego czekali. To niesamowi­ta przy­go­da dla nas, będzie nas dopin­gowało kil­ka tysię­cy ludzi i chce­my spraw­ić niespodziankę. Nie mamy nic do strace­nia, żyje się dla takich meczów i obyśmy ten egza­min zdali celu­ją­co — przekonu­je szkole­niowiec Arki.

Gdy­ni­an­ie w 1979 roku zdobyli Puchar Pol­s­ki, co do tej pory jest ich najwięk­szym osiąg­nię­ciem. Wów­czas pokon­ali mis­trza kra­ju, Wisłę Kraków, mimo że już na star­cie skazy­wani byli na porażkę. — Wszyscy o tym mówią i wspom­i­na­ją, ale to ide­al­ny przykład. Wisła miała wów­czas reprezen­tan­tów Pol­s­ki, tak jak Lech, a jed­nak Arka dała radę. Z resztą co tydzień w różnych lig­ach są takie mecze, gdzie słab­szy wygry­wa i to jest właśnie pię­kno naszej dyscypliny.

W tym sezonie Lech już dwukrot­nie mierzył się z Arką. W Poz­na­niu padł bezbramkowy remis, a w Gdyni lechi­ci wygrali 4:1. — Lech staw­ia sprawę jas­no — chce zdobyć Puchar Pol­s­ki i na pewno będą chcieli jak najszy­b­ciej zdobyć bramkę. Jesteśmy gotowi na różne warun­ki i nie moż­na zakładać, że na lewym skrzy­dle wyjdzie Kow­naś, a na drugim ktoś inny. Musimy być moc­ni jako druży­na i trze­ba udowod­nić to na boisku. Mam trochę roz­darte serce, bo będę musi­ał podać 18-stkę i kilku chłopaków obe­jdzie się smakiem, ale taka rola tren­era, że musi wyty­pować skład — kończy opiekun Arkowców.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.