10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.10godz.11min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lidera mamy!

Lidera mamy!

Początek meczu określała cisza na try­bunach i brak dopin­gu przez pier­wsze 10 min­ut. Na try­bunach sta­dionu Legii nic ciekawego się nie dzi­ało i podob­nie było także na placu gry. Lech próbował sprawdz­ić Legię, a Legia Lecha. Typowe piłkarskie szachy i początek wal­ki bokserskiej.

Po 10 min­u­tach ciszy kibice Lecha i Legii wspól­nie, na dwa głosy “pozdrow­ili” policję i następ­nie zaczęli reg­u­larny dop­ing swoim drużynom. Wydarzenia na try­bunach i głośny dop­ing zgro­mad­zonych w licz­bie około 1000 kibiców Kole­jorza dodały skrzy­deł lechit­om i ci rozpoczęli punk­towanie Legii. Ciosy podopiecznych tren­era Macie­ja Sko­rży na nieste­ty dla kibiców Kole­jorza były jed­nak niecelne i niedo­pra­cow­ane. Najpierw w 21. min­u­cie w okoli­cach 30 metra sfaulowany przez Ondre­ja Dudę  został Łukasz Trał­ka i sędzia wskazał rzut wol­ny. Dośrod­kowanie Dou­glasa było jed­nak zbyt lekkie i Lech nie miał z niego żad­nych korzyści.

barry douglas

8 min­ut później piłkę otrzy­mał wbie­ga­ją­cy przed pole karne Karol Linet­ty. Ten zszedł z nią do środ­k­ka i uderzył. Fut­bolówka minęłą jed­nak lewy słu­pek Kuci­a­ka i wynik wciąż pozostawał bez zmi­an. W 34. min­u­cie Lech miał 2 rzu­ty rożne z rzę­du. Z tego samego miejs­ca, gdzie jesienią piłkę dośrod­kowywał Dou­glas a do bram­ki skierował ją Formel­la. Za drugim razem pił­ka znów prz­ele­ci­ała przez pole karne, a sędzia wskazał faul na bramkarzu Legii, ponieważ Kamińs­ki stanął na drodze Kuci­akowi. Co ciekawe, bliz­ni­ac­zopodob­na sytu­ac­ja miala miejsce w Pucharze Pol­s­ki, ale na bramkarzu Lecha. Wtedy Legia trafiła do bram­ki, a sędzia gola uznał tłu­macząc Gos­tom­skiemu, że tak się gra w Angli.

Po prz­er­wie fenom­e­nal­nie do gry wszedł Lech. Znów rzut rożny miał Kole­jorz i znów piłkę dośrod­kowywał Bar­ry Dou­glas. Pił­ka odbiła się w polu karnym od obrońców Legii i trafiła pod nogi znakomitego w tym meczu Jevti­cia. Ten odd­ał ją Kow­nack­iemu, a młody napast­nik Lecha odd­ał strzał. Pił­ka jed­nak znów odbiła się od muru legion­istów, ale znów trafiła do Jevti­cia, a ten sil­nym strza­łem umieś­cił piłkę w bramce.

Dwie min­u­ty później Karol Linet­ty wbiegł z piłką pod pole karne Legii, zszedł z nią do środ­ka i finezyjnym strza­łem wykończył akcję, którą prze­cież sam zaczął. Pił­ka uder­zona po długim słup­ku minęła Kuci­a­ka i zatrzepotała w siatce ku uciesze wszys­t­kich kibiców Lecha. Lech wygry­wał z Legią 2:0.

IMG_1514

Kłopo­ty lechitów zaczęły się w 54. min­u­cie, gdy Legia strzeliła gola kon­tak­towego po rzu­cie rożnym. Dośrod­kowanie Kuchar­czy­ka trafiło do Vrdol­ja­ka, który uciekł Kamińskiemu i serb­s­ki kap­i­tan strza­łem z głów­ki wpisał się na listę strzel­ców. Lech pokazał jed­nak ogrom­ny charak­ter i nawet nie tanio, ale wcale nie sprzedał skóry legion­is­tom. Co więcej, blis­ki był strze­le­nia kole­jnej bram­ki. Najpierw zza pola karnego strze­lał Jevtić, ale Dusan Kuci­ak na raty obronił strzał szwa­j­carskiego pomoc­ni­ka Lecha. W 77. min­u­cie kole­jną wyśmien­itą szan­sę miał zawod­nik Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy. Tym razem był to Zaur Sada­jew. Czeczen ode­brał piłkę Orlan­do Sa i wbiegł z nią w pole karne Legii. Tam zauważył,że bramkarz Legii wyszedł z bram­ki i pokusił się o strzał na bramkę. Sada­jew przelobował już Kuci­a­ka, ale pił­ka zatrzy­mała się na słup­ku. Pozostałe pon­ad 15 min­ut meczu w szere­gach Lecha były ist­ną ner­wówką z hap­pyen­dem. Legion­iś­ci napier­ali, Lech bronił i zwycięst­wo ura­tował między inny­mi Jas­min Burić.

Po trzech lat­ach niemo­cy Kole­jorza na sta­dion­ie przy Łazienkowskiej Lech w końcu zwycięża. Ostat­nią wygraną lechitów w Warsza­w­ie był mecz sezonu 2011/12 i wygrana 1:0 po golu Rud­nevsa. Na sześć kole­jek przed końcem sezonu Lech Poz­nań zaj­mu­je pozy­cję lid­era i to Lech jest o krok, albo nawet dwa bliżej tytułu Mis­trza Polski.

ejberempire
Legia Warsza­wa — Lech Poz­nań 2:1 (0:0)

Bram­ki: 54. Vrdol­jak — 47. Jevtić, 49. Linetty

Żółte kart­ki: 67. Kuchar­czyk, 69. Astiz, 90+3 Duda — 44. Kędzio­ra , 71. Ara­ju­uri (pauzu­je w następ­nym), 82. Sada­jew, 86. Linetty

Legia: Kuci­ak — Broź, Rzeźniczak, Astiz, Brzys­ki — Vrdol­jak, Jodłowiec — Żyro (77. Guil­herme), Duda, Kuchar­czyk — Saganows­ki (61. Orlan­do Sa)

Lech: Burić — Kędzio­ra, Kamińs­ki, Ara­ju­uri, Dou­glas ( 72.Sadajew) — Trał­ka, Linet­ty — Pawłows­ki, Jevtić(88. Formel­la), Kow­nac­ki (65. Kadar) — Hamalainen

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.