31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.6godz.39min.
13.30 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Liga Europy, Ekstraklasa, teraz Puchar Polski. Lech wygrywa trzeci mecz z rzędu

Liga Europy, Ekstraklasa, teraz Puchar Polski. Lech wygrywa trzeci mecz z rzędu

Lech Poz­nań wygrał w pier­wszym ćwierć­fi­nałowym meczu Pucharu Pol­s­ki z Zagłę­biem Lubin 1:0. Nie moż­na powiedzieć, że spotkanie było pory­wa­jące, żad­na z drużyn znacznie nie prze­ważała. Obie ekipy miały swo­je sytu­acje. Lep­sze w pier­wszej połowie było Zagłę­bie, które już po 10 min­u­tach mogło prowadz­ić z Lechem. Stało się inaczej. W 81. min­u­cie bramkę strzelił Ara­ju­uri i zapewnił Lechowi niewiel­ki kom­fort przed rewanżem w Poznaniu.

Kil­ka sytu­acji Zagłe­bie miało w pier­wszych min­u­tach gry. Najpierw w 8. min­u­cie uderzył zza pola karnego Kubic­ki. Min­utę później wyśmien­itą piłkę w polu karnym otrzy­mał Papadop­u­los. Napast­nik z Lubi­na złożył się do strza­łu, ale na linii strza­łu stał Burić, który niesamowicie wybronił strzał. Po jego inter­wencji pił­ka jeszcze odbiła się od poprzeczki.

W 29. min­u­cie bramkę mógł strzelić Ara­ju­uri po rzu­cie rożnym. Fut­bolówka po dośrod­kowa­niu trafiła w bark obroń­cy Lecha i już zmierza­ła do bram­ki, gdy instynk­town­ie piłkę obronił Polacek.

Dru­ga połowa mogła zaczęła się niespodziewanym raj­dem Łukasza Trał­ki. Kap­i­tan „Kole­jorza” prze­biegł kilka­dziesiąt metrów mija­jąc przy tym kilku zawod­ników. Do per­fek­cyjnej akcji zabrakło jed­nak strza­łu. Pił­ka powędrowała w trybuny.

Przez pozostałą część meczu nie dzi­ało się nic, co mogło by przykuć więk­szą uwagę. Żad­na z drużyn nie stwarza­ła sobie dogod­nych sytu­acji. I cho­ci­aż akc­je przemieszcza­ły się z jed­nej strony boiska na drugą, to brakowało ostat­niego podania.

Lekarst­wem na boiskowy marazm były stałe frag­men­ty gry. Jeden z nich w 62. min­u­cie omal nie skończył się bramką dla gospo­darzy. Po dośrod­kowa­niu pił­ka przeszła cały blok defen­sy­wny i dotarła do Jacha, którego uderze­nie trafiło tylko w słupek.

Zwycięs­ka bram­ka dla Lecha padła w 81. min­u­cie. Piłkarze Lecha bez pomysłu odd­awali sobie piłkę, jak­by chcąc prze­nieść na swo­jego kolegę z drużyny odpowiedzial­ność. Fut­bolówka przemieszcza­ła się z jed­nej strony pola karnego na drugą. W końcu trafiła do Trał­ki, który podał do Ara­ju­uriego. Obroń­ca Lecha, jako jeden z niewielu w tej akcji zde­cy­dował się na strzał i pięknym rogalem z 15 metrów pokon­ał bramkarza Zagłębia.

Do koń­ca meczu gospo­darze próbowali wyrów­nać, ale zabrakło im zde­cy­dowa­nia i szczęścia.

Zagłę­bie Lubin — Lech Poz­nań 0:1 (0:0)

Bram­ki: 81. Arajuuri

Żółte kart­ki: Kędzio­ra, Trałka

Zagłę­bie Lubin: Polacek – Todor­ovs­ki, Jach, Dąbrows­ki, Cotra – Kubic­ki, Rakows­ki (75. Piątek) – Woź­ni­ak (85. Janosz­ka), Vlasko, Janus (67. Tosik) – Papadopulos

Lech Poz­nań: Burić – Kędzio­ra, Kamińs­ki, Ara­ju­uri, Dou­glas – Trał­ka, Dud­ka (87. Hamalainen) – Hol­man (77. Gajos), Jevtić (63. Pawłows­ki), Formel­la – Thomalla

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.