27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
49dn.14godz.38min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Liga Europy, Ekstraklasa, teraz Puchar Polski. Lech wygrywa trzeci mecz z rzędu

Liga Europy, Ekstraklasa, teraz Puchar Polski. Lech wygrywa trzeci mecz z rzędu

Lech Poz­nań wygrał w pier­wszym ćwierć­fi­nałowym meczu Pucharu Pol­s­ki z Zagłę­biem Lubin 1:0. Nie moż­na powiedzieć, że spotkanie było pory­wa­jące, żad­na z drużyn znacznie nie prze­ważała. Obie ekipy miały swo­je sytu­acje. Lep­sze w pier­wszej połowie było Zagłę­bie, które już po 10 min­u­tach mogło prowadz­ić z Lechem. Stało się inaczej. W 81. min­u­cie bramkę strzelił Ara­ju­uri i zapewnił Lechowi niewiel­ki kom­fort przed rewanżem w Poznaniu.

Kil­ka sytu­acji Zagłe­bie miało w pier­wszych min­u­tach gry. Najpierw w 8. min­u­cie uderzył zza pola karnego Kubic­ki. Min­utę później wyśmien­itą piłkę w polu karnym otrzy­mał Papadop­u­los. Napast­nik z Lubi­na złożył się do strza­łu, ale na linii strza­łu stał Burić, który niesamowicie wybronił strzał. Po jego inter­wencji pił­ka jeszcze odbiła się od poprzeczki.

W 29. min­u­cie bramkę mógł strzelić Ara­ju­uri po rzu­cie rożnym. Fut­bolówka po dośrod­kowa­niu trafiła w bark obroń­cy Lecha i już zmierza­ła do bram­ki, gdy instynk­town­ie piłkę obronił Polacek.

Dru­ga połowa mogła zaczęła się niespodziewanym raj­dem Łukasza Trał­ki. Kap­i­tan „Kole­jorza” prze­biegł kilka­dziesiąt metrów mija­jąc przy tym kilku zawod­ników. Do per­fek­cyjnej akcji zabrakło jed­nak strza­łu. Pił­ka powędrowała w trybuny.

Przez pozostałą część meczu nie dzi­ało się nic, co mogło by przykuć więk­szą uwagę. Żad­na z drużyn nie stwarza­ła sobie dogod­nych sytu­acji. I cho­ci­aż akc­je przemieszcza­ły się z jed­nej strony boiska na drugą, to brakowało ostat­niego podania.

Lekarst­wem na boiskowy marazm były stałe frag­men­ty gry. Jeden z nich w 62. min­u­cie omal nie skończył się bramką dla gospo­darzy. Po dośrod­kowa­niu pił­ka przeszła cały blok defen­sy­wny i dotarła do Jacha, którego uderze­nie trafiło tylko w słupek.

Zwycięs­ka bram­ka dla Lecha padła w 81. min­u­cie. Piłkarze Lecha bez pomysłu odd­awali sobie piłkę, jak­by chcąc prze­nieść na swo­jego kolegę z drużyny odpowiedzial­ność. Fut­bolówka przemieszcza­ła się z jed­nej strony pola karnego na drugą. W końcu trafiła do Trał­ki, który podał do Ara­ju­uriego. Obroń­ca Lecha, jako jeden z niewielu w tej akcji zde­cy­dował się na strzał i pięknym rogalem z 15 metrów pokon­ał bramkarza Zagłębia.

Do koń­ca meczu gospo­darze próbowali wyrów­nać, ale zabrakło im zde­cy­dowa­nia i szczęścia.

Zagłę­bie Lubin — Lech Poz­nań 0:1 (0:0)

Bram­ki: 81. Arajuuri

Żółte kart­ki: Kędzio­ra, Trałka

Zagłę­bie Lubin: Polacek – Todor­ovs­ki, Jach, Dąbrows­ki, Cotra – Kubic­ki, Rakows­ki (75. Piątek) – Woź­ni­ak (85. Janosz­ka), Vlasko, Janus (67. Tosik) – Papadopulos

Lech Poz­nań: Burić – Kędzio­ra, Kamińs­ki, Ara­ju­uri, Dou­glas – Trał­ka, Dud­ka (87. Hamalainen) – Hol­man (77. Gajos), Jevtić (63. Pawłows­ki), Formel­la – Thomalla

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.