Liga Europy: Rudnevs jednym z najskuteczniejszych piłkarzy

Wczo­raj Artjoms Rud­nevs zdobył kole­jną bard­zo ważną bramkę dla Lecha. Było to już piąte trafie­nie Łotysza w europe­js­kich pucharach w tym sezonie. Skuteczniejsi w roz­gry­wkach Ligi Europy w tym sezonie są tylko dwaj piłkarze.

Artjoms Rud­nevs z pię­cioma bramka­mi na kon­cie zaj­mu­je trze­cie miejsce w klasy­fikacji strzel­ców Ligi Europy. Sie­dem razy bramkarza w tych roz­gry­wkach pokon­ał Fal­cao, który wys­tępu­je w FC Por­to. Jed­no trafie­nie mniej ma napast­nik CSKA Moskwa — Tomáš Necid.

Pięć goli w Lidze Europy zdobyli oprócz Rud­nevsa Fred­er­ic Kanouté (Sevil­la), Giuseppe Rossi (Vil­lare­al), Wil­fried Bony (Spar­ta Pra­ga), Artem Milevskiy (Dynamo Kijów), Edin­son Cavani (Napoli).

Artjoms Rud­nevs w barwach Lecha w europe­js­kich pucharach spędz­ił 531 min­ut Jest jed­nym z najskuteczniejszych zawod­ników mis­trza Pol­s­ki, którzy grali w jego barwach na europe­js­kich boiskach. Więcej, bo sześć trafień, na swoim kon­cie mają Her­nan Rengi­fo, Robert Lewandows­ki, Sła­womir Peszko i Manuel Arbole­da. Żaden z nich jed­nak nie osiągnął takiego wyniku przez okres zaled­wie sied­miu miesięcy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress