Liga Europy: Rudnevs jednym z najskuteczniejszych piłkarzy

Wczo­raj Artjoms Rud­nevs zdobył kole­jną bard­zo ważną bramkę dla Lecha. Było to już piąte trafie­nie Łotysza w europe­js­kich pucharach w tym sezonie. Skuteczniejsi w roz­gry­wkach Ligi Europy w tym sezonie są tylko dwaj piłkarze.

Artjoms Rud­nevs z pię­cioma bramka­mi na kon­cie zaj­mu­je trze­cie miejsce w klasy­fikacji strzel­ców Ligi Europy. Sie­dem razy bramkarza w tych roz­gry­wkach pokon­ał Fal­cao, który wys­tępu­je w FC Por­to. Jed­no trafie­nie mniej ma napast­nik CSKA Moskwa — Tomáš Necid.

Pięć goli w Lidze Europy zdobyli oprócz Rud­nevsa Fred­er­ic Kanouté (Sevil­la), Giuseppe Rossi (Vil­lare­al), Wil­fried Bony (Spar­ta Pra­ga), Artem Milevskiy (Dynamo Kijów), Edin­son Cavani (Napoli).

Artjoms Rud­nevs w barwach Lecha w europe­js­kich pucharach spędz­ił 531 min­ut Jest jed­nym z najskuteczniejszych zawod­ników mis­trza Pol­s­ki, którzy grali w jego barwach na europe­js­kich boiskach. Więcej, bo sześć trafień, na swoim kon­cie mają Her­nan Rengi­fo, Robert Lewandows­ki, Sła­womir Peszko i Manuel Arbole­da. Żaden z nich jed­nak nie osiągnął takiego wyniku przez okres zaled­wie sied­miu miesię­cy.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress