02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.1godz.56min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Linetty: Każdy musi walczyć o miejsce w składzie

Linetty: Każdy musi walczyć o miejsce w składzie

Karol Linet­ty na Euro 2016 nie zagrał ani min­u­ty, ale dopiero w tym tygod­niu wró­cił do treningu z zespołem.

- Chcę się jak najszy­b­ciej przy­go­tować do sezonu. Nie jest ze mną źle, może być tylko lep­iej – mówi. Cały czas ważą się jego losy. Nie wiado­mo czy zostanie przy Buł­garskiej, czy zde­cy­du­je się na zmi­anę barw klubowych. – Ja sku­pi­am się tylko na treningach, by dobrze się przy­go­tować – uci­na tem­at ewen­tu­al­nego transferu.

21-let­ni piłkarz po raz pier­wszy dostał tyle wol­nego. Jak spożytkował czas wol­ny? – Dobrze wypocząłem, spędz­iłem czas z bliski­mi, nadro­biłem wszys­tkie zaległoś­ci i jestem gotowy, by wejść w sezon – deklaru­je. Jego koledzy już od dłuższego cza­su trenu­ją, czy prob­le­mem nie będzie for­ma Linet­tego? – Nie jest ze mną źle. Ter­az mamy dwa trenin­gi i mam nadzieję, że będę gotowy na niedzielne spotkanie.

Pomoc­nik znalazł się w kadrze na Euro, jed­nak nie dostał od tren­era Nawał­ki ani min­u­ty i cały turniej prze­siedzi­ał na ław­ce. – Na pewno nie jest zad­owolony, że nie dostałem szan­sy. Byłem gotowy zagrać, ale i tak cieszę się, że mogę być częś­cią tej drużyny.

Karo­la ominęły dwa mecze Lecha w tym sezonie. Nie zagrał w Super­pucharze ani inau­gu­ra­cyjnym spotka­niu ze Śląskiem Wrocław – Bard­zo chci­ałem pojechać do Warsza­wy, ale się nie udało. 4–1 to wyso­ki wyni­ki szczegól­nie na sta­dion­ie Legii. Pod­nieśliśmy Super­puchar, a to fajne uczu­cie. Po piątkowym spotka­niu na pewno jest niedosyt, bo sytu­acje były, ale nie udało ich się wyko­rzys­tać – mówi. W niedzielę będzie okaz­ja, by się zre­ha­bil­i­tować, bo do Poz­na­nia przy­jeżdża Zagłę­bie Lubin. – Są bard­zo skuteczni co pokazał mecz z Koroną. To dla nas dobry prze­ci­wnik, by zobaczyć w jakiej formie jesteśmy.

Po przyjś­ciu do zespołu nowych piłkarzy znacznie wzrosła rywal­iza­c­ja w środ­ku pola. – To pod­nosi rywal­iza­cję, co dzi­ała na naszą korzyść. Każdy musi wal­czyć o miejsce w składzie. A, że dużo ich nie ma, to daje to tylko więk­szą mobi­liza­cję – kończy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.