02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
13dn.1godz.56min.
12.11 X3.4 23.3 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Linetty: Każdy musi walczyć o miejsce w składzie

Linetty: Każdy musi walczyć o miejsce w składzie

Karol Linet­ty na Euro 2016 nie zagrał ani min­u­ty, ale dopiero w tym tygod­niu wró­cił do treningu z zespołem.

- Chcę się jak najszy­b­ciej przy­go­tować do sezonu. Nie jest ze mną źle, może być tylko lep­iej – mówi. Cały czas ważą się jego losy. Nie wiado­mo czy zostanie przy Buł­garskiej, czy zde­cy­du­je się na zmi­anę barw klubowych. – Ja sku­pi­am się tylko na treningach, by dobrze się przy­go­tować – uci­na tem­at ewen­tu­al­nego transferu.

21-let­ni piłkarz po raz pier­wszy dostał tyle wol­nego. Jak spożytkował czas wol­ny? – Dobrze wypocząłem, spędz­iłem czas z bliski­mi, nadro­biłem wszys­tkie zaległoś­ci i jestem gotowy, by wejść w sezon – deklaru­je. Jego koledzy już od dłuższego cza­su trenu­ją, czy prob­le­mem nie będzie for­ma Linet­tego? – Nie jest ze mną źle. Ter­az mamy dwa trenin­gi i mam nadzieję, że będę gotowy na niedzielne spotkanie.

Pomoc­nik znalazł się w kadrze na Euro, jed­nak nie dostał od tren­era Nawał­ki ani min­u­ty i cały turniej prze­siedzi­ał na ław­ce. – Na pewno nie jest zad­owolony, że nie dostałem szan­sy. Byłem gotowy zagrać, ale i tak cieszę się, że mogę być częś­cią tej drużyny.

Karo­la ominęły dwa mecze Lecha w tym sezonie. Nie zagrał w Super­pucharze ani inau­gu­ra­cyjnym spotka­niu ze Śląskiem Wrocław – Bard­zo chci­ałem pojechać do Warsza­wy, ale się nie udało. 4–1 to wyso­ki wyni­ki szczegól­nie na sta­dion­ie Legii. Pod­nieśliśmy Super­puchar, a to fajne uczu­cie. Po piątkowym spotka­niu na pewno jest niedosyt, bo sytu­acje były, ale nie udało ich się wyko­rzys­tać – mówi. W niedzielę będzie okaz­ja, by się zre­ha­bil­i­tować, bo do Poz­na­nia przy­jeżdża Zagłę­bie Lubin. – Są bard­zo skuteczni co pokazał mecz z Koroną. To dla nas dobry prze­ci­wnik, by zobaczyć w jakiej formie jesteśmy.

Po przyjś­ciu do zespołu nowych piłkarzy znacznie wzrosła rywal­iza­c­ja w środ­ku pola. – To pod­nosi rywal­iza­cję, co dzi­ała na naszą korzyść. Każdy musi wal­czyć o miejsce w składzie. A, że dużo ich nie ma, to daje to tylko więk­szą mobi­liza­cję – kończy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.