06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.21godz.4min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Linetty: Lech to wspaniały klub

Linetty: Lech to wspaniały klub

Już w niedzielę Lech Poz­nań zmierzy się z Jagiel­lonią Białys­tok. Będzie to star­cie mis­trza Pol­s­ki z trze­cią drużyną poprzed­niego sezonu.

W najbliższej kole­jce Ekstrak­lasy Lech Poz­nań pode­jmie na włas­nym obiek­cie Jagiel­lonię Białys­tok. Trze­cia druży­na poprzed­niego sezonu ma ze stolicą Wielkopol­s­ki dobre wspom­nienia – w poprzed­nim sezonie białos­toczanie pokon­ali Kole­jorza 3:1. — Żaden zespół się nie kładzie. Jagiel­lonia to najlep­sza druży­na, która gra z kon­trataku. Wal­czymy o trzy punk­ty, chce­my zdomi­nować rywala, wygrać i dobrze się baw­ić. Dla obu drużyn boisko będzie takie same, więc murawa nie będzie uspraw­iedli­wie­niem – doda­je.

W sobot­nim spotka­niu z Podbeskidziem, prze­granym dla Kole­jorza, dwój­ka pod­sta­wowych zawod­ników Łukasz Trał­ka oraz Karol Linet­ty pau­zowała z powodu żół­tych kartek. — Myślę, że wynik w Biel­sku to wypadek przy pra­cy. Przes­pal­iśmy pier­wszą połowę. W drugiej gral­iśmy już lep­iej. Z Łukaszem trzy­mal­iśmy kciu­ki i żału­je­my, że nie mogliśmy pomóc zespołowi – ocenił Linet­ty. — Wynik poraż­ki robi różnicę. Mieliśmy anal­izę naszych błędów i wiemy, nad czym musimy pra­cow­ać – doda­je.

Kole­jorz pla­su­je się obec­nie na szóstej pozy­cji w ekstrak­la­sowej tabeli. Jagiel­lonia zna­j­du­je się tuż za mis­trzem Pol­s­ki. — Cza­sem sprawdzę tabelę. Mamy dużo straty do lid­era. Musimy odra­bi­ać. Liczmy, że zespoły przed nami zal­iczą wpad­kę – zaz­nacza. — Chce­my być jak najwyżej na koniec sezonu. Zro­bimy wszys­tko, żeby tak było. Będziemy wal­czyć do koń­ca. Nigdy nie jest łat­wo. Każdy mecz jest inny i wal­czymy o trzy punk­ty. Drużyny bardziej mobi­lizu­ją się na mis­trza Pol­s­ki — doda­je Linetty.

Pomoc­nik Lecha reg­u­larnie otrzy­mu­je powoła­nia do reprezen­tacji Pol­s­ki. Selekcjon­er Nawał­ka ma zau­fanie do piłkarza „Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy”.– Przed pier­wszym meczem tren­er do mnie zadz­wonił i pytał o okres przy­go­towaw­czy. Myślę, że mon­i­toru­je wszys­t­kich zawod­ników. Cieszę się, że dosta­ję szan­sę. Chcę grać w każdym meczu i będę robił wszys­tko, żeby tak było – komen­tu­je.

Pod­czas zimowego okien­ka trans­fer­owego dużo mówiło się o zagranicznym trans­ferze Linet­tego. — Gdy zmienia się zespół przed Euro, to ciężko jest zaak­li­maty­zować się w nowej drużynie. Myślę, że pod­jąłem słuszną decyzję. Lech to wspani­ały klub, jestem jego wychowankiem. Euro we Francji trak­tu­ję poważni — to impreza, która nie jest częs­to. Chcę pokazać tren­erowi Nawałce, że zasługu­ję na miejsce kadrze. Moim celem jest wyjazd za granicę, ale czy będzie to latem czy później – kończy pomoc­nik mis­trza Polski.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.