01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19393dn.-19godz.-11min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Linetty: Lech to wspaniały klub

Linetty: Lech to wspaniały klub

Już w niedzielę Lech Poz­nań zmierzy się z Jagiel­lonią Białys­tok. Będzie to star­cie mis­trza Pol­s­ki z trze­cią drużyną poprzed­niego sezonu.

W najbliższej kole­jce Ekstrak­lasy Lech Poz­nań pode­jmie na włas­nym obiek­cie Jagiel­lonię Białys­tok. Trze­cia druży­na poprzed­niego sezonu ma ze stolicą Wielkopol­s­ki dobre wspom­nienia – w poprzed­nim sezonie białos­toczanie pokon­ali Kole­jorza 3:1. — Żaden zespół się nie kładzie. Jagiel­lonia to najlep­sza druży­na, która gra z kon­trataku. Wal­czymy o trzy punk­ty, chce­my zdomi­nować rywala, wygrać i dobrze się baw­ić. Dla obu drużyn boisko będzie takie same, więc murawa nie będzie uspraw­iedli­wie­niem – doda­je.

W sobot­nim spotka­niu z Podbeskidziem, prze­granym dla Kole­jorza, dwój­ka pod­sta­wowych zawod­ników Łukasz Trał­ka oraz Karol Linet­ty pau­zowała z powodu żół­tych kartek. — Myślę, że wynik w Biel­sku to wypadek przy pra­cy. Przes­pal­iśmy pier­wszą połowę. W drugiej gral­iśmy już lep­iej. Z Łukaszem trzy­mal­iśmy kciu­ki i żału­je­my, że nie mogliśmy pomóc zespołowi – ocenił Linet­ty. — Wynik poraż­ki robi różnicę. Mieliśmy anal­izę naszych błędów i wiemy, nad czym musimy pra­cow­ać – doda­je.

Kole­jorz pla­su­je się obec­nie na szóstej pozy­cji w ekstrak­la­sowej tabeli. Jagiel­lonia zna­j­du­je się tuż za mis­trzem Pol­s­ki. — Cza­sem sprawdzę tabelę. Mamy dużo straty do lid­era. Musimy odra­bi­ać. Liczmy, że zespoły przed nami zal­iczą wpad­kę – zaz­nacza. — Chce­my być jak najwyżej na koniec sezonu. Zro­bimy wszys­tko, żeby tak było. Będziemy wal­czyć do koń­ca. Nigdy nie jest łat­wo. Każdy mecz jest inny i wal­czymy o trzy punk­ty. Drużyny bardziej mobi­lizu­ją się na mis­trza Pol­s­ki — doda­je Linetty.

Pomoc­nik Lecha reg­u­larnie otrzy­mu­je powoła­nia do reprezen­tacji Pol­s­ki. Selekcjon­er Nawał­ka ma zau­fanie do piłkarza „Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy”.– Przed pier­wszym meczem tren­er do mnie zadz­wonił i pytał o okres przy­go­towaw­czy. Myślę, że mon­i­toru­je wszys­t­kich zawod­ników. Cieszę się, że dosta­ję szan­sę. Chcę grać w każdym meczu i będę robił wszys­tko, żeby tak było – komen­tu­je.

Pod­czas zimowego okien­ka trans­fer­owego dużo mówiło się o zagranicznym trans­ferze Linet­tego. — Gdy zmienia się zespół przed Euro, to ciężko jest zaak­li­maty­zować się w nowej drużynie. Myślę, że pod­jąłem słuszną decyzję. Lech to wspani­ały klub, jestem jego wychowankiem. Euro we Francji trak­tu­ję poważni — to impreza, która nie jest częs­to. Chcę pokazać tren­erowi Nawałce, że zasługu­ję na miejsce kadrze. Moim celem jest wyjazd za granicę, ale czy będzie to latem czy później – kończy pomoc­nik mis­trza Polski.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.