06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.13godz.47min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Linetty: Nie wyobrażam sobie Lecha poza ósemką

Linetty: Nie wyobrażam sobie Lecha poza ósemką

Lech Poz­nań prze­grał wczo­raj mecz z Jegiel­lonią Białys­tok po spotka­niu, które nie było najlep­szym obrazem lechitów. Jed­na z bramek padła, gdy w polu karnym rzeko­mo faulował Karol Linet­ty. Arbiter spotka­nia bez zas­tanowienia wskazał na „wap­no”. Sam Linet­ty uważa, że decyz­ja sędziego była krzy­wdzą­ca dla drużyny: Ja to widzę tak, że nie było żad­nego karnego. Myślę, że nie dałem sędziemu pretek­stu do odg­wiz­da­nia „11”. No cóż, błędy się zdarza­ją – mówił po meczu lechita.

Zgu­bione punk­ty z Jagiel­lonią to już dru­gi mecz z rzę­du, w którym Lech musi uznać wyżs­zość rywala. Wiele do życzenia pozostaw­iała gra „Kole­jorza” w obronie. Moż­na by też zarzu­cić lechit­om, że częs­to w środ­kowej częś­ci boiska tworzyły się dzi­ury, które skrupu­lat­nie wyko­rzysty­wali rywale w kon­tra­ch: Nie zgodzę się z tym, że jak prze­gry­wamy to tworzy się w środ­ku pola dziu­ra. W pier­wszej połowie Jagiel­lonia miała kil­ka sytu­acji, ale naprawdę to im ich brakowało. Bram­ki padły z rożnego i po niesłusznym karnym – tłu­maczył reprezen­tant Polski.

Lech nie potrafi wyko­rzys­tać potknięć rywali, którzy prześ­ci­ga­ją obec­nego mis­trza Pol­s­ki. W tej kole­jce punk­ty zgu­bił m.in. Piast Gli­wice, który uległ Lechii Gdańsk. Najwięk­szym prob­le­mem „Kole­jorza” jest to, że nie wycią­ga wniosków z poprzed­nich meczów: Ta stra­ta jest coraz więk­sza, na pewno. Drużyny, które są przed nami się potyka­ją, a my tego nie wyko­rzys­tu­je­my – zaz­naczył Linetty.

Na pytanie, czy był­by sobie w stanie wyobraz­ić pier­wszą ósemkę bez Lecha, Linet­ty bez zas­tanowienia powiedzi­ał: Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.