Linetty po podpisaniu kontraktu: Równie ważny jest dla mnie Kolejorz

Karol Linet­ty pod­pisał nowy kon­trakt z mis­trzem Pol­s­ki. 20-let­ni pomoc­nik związał się z Lechem do koń­ca czer­w­ca 2018 roku.

Linet­ty swo­je pier­wsze piłkarskie kro­ki staw­iał w Sokole Damasławek, jed­nak jego kari­era nabrała tem­pa w Akademii Lecha Poz­nań. W wieku 18 lat zade­bi­u­tował w pier­wszej drużynie Kole­jorza. W Niebiesko-Białych barwach roze­grał 85 meczów. Jeszcze pod koniec sierp­nia sporo mówiło się o ode­jś­ciu reprezen­tan­ta Pol­s­ki do bel­gi­jskiego Club Brugee.

- W ogóle sobie tym nie zaprzą­tam głowy, bo gra w Lechu to jed­na z najważniejszych rzeczy w moim życiu — czy­tamy na ofic­jal­nej stron­ie klubu. - Nadal marzę o grze na zachodzie Europy, zwłaszcza w Pre­mier League, ale równie ważny jest dla mnie Kole­jorz. Jestem lechitą od 9 lat, to dla mnie pół życia i chcę być fair wobec Klubu, w którym się wychowałem.

- Karol jest naszym wychowankiem, co w tym wypad­ku jest nie bez znaczenia, a nam bard­zo zależy na jego przyszłoś­ci — mówi Piotr Rutkows­ki, wiceprezes Kole­jorza. — Porozu­mieliśmy się w zaled­wie kil­ka tygod­ni, pode­jś­cie do rozmów samego zawod­ni­ka i jego agen­tów było bard­zo pro­fesjon­alne i należą się im podz­iękowa­nia za okazane zau­fanie. Przed nim szansa na wielką kari­erę, czego mu, oczy­wiś­cie, życzymy.

Nowy kon­trakt Karo­la będzie obow­iązy­wał do 30 czer­w­ca 2018 roku.

źródło: Adam Ciereszko / Lech Poz­nań / lechpoznan.pl

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress