02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.39min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Linetty przenosi się do Sampdorii Genua

Linetty przenosi się do Sampdorii Genua

21-let­ni pomoc­nik przeszedł pozy­ty­wnie testy medy­czne i związał się 5‑letnią umową z włoskim klubem.

Linet­ty Lecha reprezen­tu­je od dziesię­ciu lat, a swo­ją kari­erę rozpoczy­nał w Sokole Damasławek, skąd trafił do Poz­na­nia. W niebiesko-białych barwach zade­bi­u­tował w 2012 roku, gdy Kole­jorz grał towarzys­ki mecz z HSV Ham­burg, a niespeł­na miesiąc później zagrał w pier­wszym ligowym meczu. Wys­tąpił w 112 spotka­ni­ach, zdoby­wa­jąc 11 bramek i notu­jąc 15 asyst. Karol reprezen­tował też Pol­skę. W pier­wszej kadrze zagrał w dziesię­ciu meczach, a latem znalazł się w kadrze Pol­s­ki na mis­tr­zost­wa Europy.

Karolek

Nowym pra­co­daw­cą Karo­la będzie Sam­p­do­ria Gen­ua. Włos­ki klub min­iony sezon zakończył na 15 miejs­cu z dorobkiem 40 punk­tów (10–10-18) i postanow­ił zapłacić za reprezen­tan­ta Pol­s­ki trzy mil­iony Euro plus bonusy. Umowa pod­pisana została na pięć lat.

Ruch trans­fer­owy sko­men­tował szkole­niowiec Kole­jorza, Jan Urban- Wyda­je mi się, że częs­to jest tak, że wybiera się tę lep­szą ofer­tę, albo drugiej nie ma. Karol zawsze chci­ał iść do ligi ang­iel­skiej. Liga włos­ka nato­mi­ast jest ligą, gdzie dużą wagę przykła­da się do defen­sy­wy, co może być jego moc­nym punk­tem. Karol lubi grę w kon­tak­cie, jest twardy, nieustą­pli­wy i po odbiorze jest szy­bkim zawod­nikiem. Powinien sobie tam poradz­ić - mówi Urban.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.