07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.2min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Linetty: Taka atmosfera podnosi na duchu

Linetty: Taka atmosfera podnosi na duchu

Lechi­ci wygrali wczo­raj z Legią 2:1, a asys­tę przy drugiej bram­ce zan­otował Karol Linet­ty. Ter­az młody piłkarz uda się na zgrupowanie kadry, gdzie będzie się przy­go­towywał do meczu z Irlandią.

Podopieczni Macie­ja Sko­rży bram­ki zaczęli strze­lać dopiero w drugiej połowie, a przeło­mowym momentem była czer­wona kart­ka dla Arka­diusza Malarza – Pier­wsza połowa była ner­wowa. My mieliśmy okazję na strze­le­nie bram­ki, oni też mieli kil­ka takich sytu­acji. Dru­ga połowa ułożyła się po czer­wonej kartce, wtedy byliśmy już bardziej spoko­jni i strzelil­iśmy dwie bram­ki – przyz­nał Karol Linetty.

W  62. min­u­cie za zagranie ręką w polu czer­woną kartką ukarany został bramkarz Wojskowych, a rzut wol­ny na bramkę zamienił Dou­glas. Mimo gry w osła­bi­e­niu, legion­iś­ci strzelili kon­tak­towego gola w 84. min­u­cie – Czer­wona kart­ka miała wpływ na to, jaki był wynik, bo Bar­ry miał okazję na strze­le­nie gola. Na pewno też nie ustrzegliśmy się błędów. Legia grała wysoką piłkę, zagrali do skrzy­dłowego i potem nagle strzelili nam bramkę.

Mecz z wysokoś­ci try­bun obe­jrzał kom­plet pub­licznoś­ci, co rzad­ko ma miejsce na pol­s­kich sta­dionach – To był ważny mecz dla kibiców, bo gramy dla nich. Chcieliśmy po pros­tu wygrać to spotkanie, bo nieczęs­to się zdarza, że 40 tysię­cy ludzi przyjdzie na mecz. Cieszymy się, że mogliśmy im dać tyle radoś­ci. Taka atmos­fera na pewno ponosi na duchu, gdy nie ma się siły to od razu chce się grać – przyz­na­je Linetty.

Ter­az lechitów czeka prz­er­wa na kadrę, a następ­ny ligowy mecz poz­na­ni­a­cy zagra­ją w Wielką Sobotę – To zwycięst­wo daje pewność siebie, otuchę, radość, a nie smutek i myśl „co mogę zro­bić, by było lep­iej”. Wiem, że miałem kil­ka błędów, które muszę przeanal­i­zować i wyciągnąć wnioski.

W sobotę piłkarze Adama Nawał­ki zagra­ją mecz z Irlandią w ramach elim­i­nacji do przyszłorocznych mis­tr­zostw europy. Wśród powołanych znalazł się także Karol Linet­ty – Byłem trochę zaskoc­zony, ale z meczu na mecz szło mi coraz lep­iej. Będę wal­czyć o pier­wszy skład, bo chcę być w pier­wszej jede­nastce – zakończył.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.