06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.9godz.42min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Linetty znów błyszczał, Węgrzy awansowali, a Burić oglądał porażkę z ławki

Linetty znów błyszczał, Węgrzy awansowali, a Burić oglądał porażkę z ławki

Prz­er­wa reprezen­ta­cyj­na dobiegła koń­ca. Dla Polaków, wybit­nie udana i zakońc­zona dwoma wysoki­mi zwycięst­wa­mi nad moc­ny­mi europe­jski­mi marka­mi. Oprócz meczów towarzys­kich roz­gry­wane były również baraże o awans na Euro 2016. Węgrzy z cztere­ma ekstrak­la­sowy­mi zawod­nika­mi w składzie pokon­ali Nor­wegów, nato­mi­ast Boś­nia i Herce­gow­ina Jas­mi­na Buri­ca poległa w dwumeczu z Irlandią.

Wychowanek Lecha Poz­nań- Karol Linet­ty ode­grał szczegól­ną rolę w kon­trol­nych spotka­ni­ach kadry selekcjon­era Adama Nawał­ki. Pola­cy zwyciężyli na Sta­dion­ie Nar­o­dowym 4:2 z sen­sacją elim­i­nacji- reprezen­tacją Islandii. Linet­ty wszedł na boisko na 6 min­ut przed końcem, gdy wynik był już ustalony. Zupełnie inaczej wyglą­dało to we wtorkowym star­ciu z Czecha­mi. Na Sta­dion­ie Miejskim we Wrocław­iu lechi­ta wyszedł w pier­wszym składzie i razem z Bar­toszem Kapustką, Arka­diuszem Milikiem i Kamilem Grosickim stanow­ił o sile ofen­sy­wnej pol­skiej reprezen­tacji przez całe 76 min­ut. Jeśli 19-let­ni pomoc­nik Lecha uchroni się do koń­ca sezonu przed kon­tuz­ja­mi, na pewno pole­ci z kadrą na Mis­tr­zost­wa Europy.

W równie wesołych humorach do Poz­na­nia wró­ciło jeszcze dwóch kadrow­iczów. Mowa o Tamasie Kadarze i Ger­go Lovrenc­sic­sie, którzy pokonu­jąc w dwumeczu 3:1 Nor­wegię zak­wal­i­fikowali się na Euro we Francji. “Bratankowie” najpierw zwyciężyli w Skan­dy­nawii 1:0, by w rewanżu znów wygrać 2:1. Oba spotka­nia w pełnym wymi­arze roze­grał obroń­ca Lecha- Tamas Kadar. Lechi­ta może się jeszcze pochwal­ić efek­towną asys­tą przy golu Prisci­na. Ger­go Lovrenc­sics nato­mi­ast w pier­wszym spotka­niu został zmieniony w 76. min­u­cie, ale w Budapesz­cie zagrał już od początku do koń­ca. W składzie Węgrów grał także zawod­nik Wisły Krawków- Richard Guzmics oraz legion­ista- Neman­ja Nikolić.

O kwal­i­fikac­je do Mis­tr­zostw Europy biła się również reprezen­tac­ja Bośni i Herce­gowiny, której Jas­min Burić jest rez­er­wowym bramkarzem. Boś­ni­a­cy polegli z Irlandią 3:1 w dwumeczu, a golkiper Kole­jorza oba spotka­nia prze­siedzi­ał na ławce.

kendi kadra

Podob­nie jak Karol Linet­ty, w meczach towarzys­kich reprezen­tacji Pol­s­ki grało jeszcze dwóch innych mis­trzów Pol­s­ki. W kadrze U21 selekcjon­era Marci­na Dorny kap­i­tanem jest Tomasz Kędzio­ra, który zagrał przez pełne 90 min­ut w obu meczach młodzieżowej reprezen­tacji Pol­s­ki. Kadra, którą za pół­to­ra roku czeka­ją Mis­tr­zost­wa Europy w Polsce zwyciężyła w Gdyni z Nor­wegią (1:0) i poległa w Krakowie z Ukrainą (0:1). W pier­wszym spotka­niu przez dwa kwad­ranse po boisku Arki bie­gał jej wychowanek i obec­ny lechi­ta- Dar­iusz Formel­la. W meczu na sta­dion­ie Cra­covii Formel­la zagrał już dwa razy dłużej.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.