01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.10godz.58min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

ŁKS — Lech: Drugie zwycięstwo w sezonie

<span class="caps">ŁKS</span> — Lech: Drugie zwycięstwo w sezonie

W ramach 3. kole­j­ki Ekstrak­lasy Kole­jorz pokon­ał na wyjeździe 2:1 ŁKS. Bram­ki dla Lecha strze­lali Joao Ama­r­al oraz Darko Jevtić.

Przy­jezd­ni bard­zo dobrze rozpoczęli spotkanie, bowiem już w 2. min­u­cie mogli wyjść na prowadze­nie. Jeden z lechitów świet­nie dograł piłkę do Tymo­teusza Puchacza, a ten minął rywali i strzelił, jed­nak w boczną siatkę. Dłu­go na gola kibice zgro­madzeni na sta­dion­ie ŁKSu czekać nie musieli. Chwilę później świet­ny kon­tratak przeprowadzili Por­tu­gal­czy­cy. Pedro Tiba zagrał prostopa­dle do Joao Ama­r­ala, a ten wpadł w pole karne i pewnym uderze­niem pokon­ał Michała Kołbę. Lechi­ci od samego początku prowadzili grę i po raz kole­jny mogli przy­p­ieczę­tować to bramką. Po trzy­dzi­es­tu min­u­tach rywal­iza­cji pod bramką Kole­jorza zaczęli pojaw­iać się łodzian­ie, którzy popisali się udaną kon­trą. Do pił­ki dopadł Dani Ramirez i pewnym strza­łem pokon­ał Mick­y’ego van der Har­ta, wyrównu­jąc stan meczu na 1:1. Beni­aminek Ekstrak­lasy dłu­go takim wynikiem się nie nacieszył. Niespeł­na dwie min­u­ty poźniej, do bez­pańskiej pił­ki na 18. metrze dopadł Darko Jevtić. Kap­i­tan Kole­jorza zde­cy­dował się na strzał po zie­mi, po którym pił­ka wpadła do siat­ki tuż obok słup­ka Koł­by. Jeszcze przed końcem pier­wszej połowy ŁKS mógł wyrów­nać, ale Pir­u­lo trafił w boczną siatkę.

Początek drugiej połowy należał do Lecha i do Chris­tiana Gytk­jaera, który stanął przed szan­są na kole­jnego gola w tym sezonie, ale z bram­ki wyszedł Koł­ba i to on był górą w star­ciu z Duńćzykiem. Kil­ka min­ut później drugą bramkę na swoim kon­cie mógł mieć Jevtić, jed­nak jego strzał został przy­blokowamy przez obrońców ŁKSu. Z min­u­ty na min­utę coraz agresy­wniej grać zaczęli gospo­darze. W 69. min­u­cie powin­ni wyrów­nać. Woj­ciech Łuczak dograł na trze­ci metr do Rafała Kujawy, a ten uderzył wprost w van der Har­ta. W końców­ce reg­u­laminowego cza­su znów z dobrej strony pokazał się Ramirez. Hisz­pan otrzy­mał bard­zo dobrą piłkę, ale min­i­mal­nie się pomylił.

ŁKS Łódź — Lech Poz­nań (1:2)

Bram­ki: 32. Ramirez — 4. Ama­r­al, 34. Jevtić

Żółte kart­ki: 40. Wol­s­ki, 64. Bogusz, 88. Guima — 31. Tiba, 52. Ama­r­al, 54. Muhar, 76. Marchwiński

ŁKS:  Michał Koł­ba – Artur Bogusz, Maksy­mil­ian Rozwandow­icz, Jan Sobo­cińs­ki, Adri­an Klim­czak (46. Jan Grze­sik) – Pir­u­lo, Łukasz Piątek, Bartłomiej Kalinkows­ki (46. Guima), Maciej Wol­s­ki (61. Woj­ciech Łuczak) – Dani Ramirez, Rafał Kujawa

Lech:  Mick­ey van der Hart — Robert Gum­ny, Thomas Rogne, Djord­je Crnomarković, Tymo­teusz Puchacz — Joao Ama­r­al (73. Fil­ip March­wińś­ki), Kar­lo Muhar, Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak — Darko Jevtić (85. Jakub Mod­er) — Chris­t­ian Gytk­jaer (81. Paweł Tomczyk)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.