Lovrencics: Lubię ofensywną piłkę

Kibice po ode­jś­ciu Artioma Rud­ne­va martwią się o skuteczność swo­jego klubu w nowym sezonie. Ich rozter­ki chci­ał­by rozwiać nowy piłkarz “Kole­jorza” Ger­go Lovren­ci­cs. - Mam nadzieję, że uda mi się być lep­szym zawod­nikiem, niż Artiom — przyznaje.

Węgi­er do stol­i­cy Wielkopol­s­ki trafił z Lom­bar­du Papa, który w poprzed­nim sezonie zajął w lidze odległe 14 miejsce. - Pol­s­ka liga jest dużo sil­niejsza od węgier­skiej. Przede wszys­tkim jest dużo szyb­sza i bardziej siłowa. Przy­go­towanie fizy­czne ma tutaj bard­zo duże znacze­nie - zauważa ofen­sy­wny zawod­nik Lecha.

Przed trans­fer­em do Poz­na­nia obser­wował on poczy­na­nia “Kole­jorza” i szukał na jego tem­at infor­ma­cji. - Oglą­dałem Lecha, widzi­ałem jego mecze w europe­js­kich pucharach. Wiem, że w poprzed­nim sezonie zajął czwarte miejsce, a ter­az zagra w kwal­i­fikac­jach do Ligi Europy. Królem strzel­ców w pol­skiej lidze został Artiom Rud­nev, który zdobył 22 bram­ki, a ter­az trafił do HSV Ham­burg — zaz­nacza Ger­go Lovrencics.

24-latek jest zad­owolony z tego, że jego nowy klub gra piłkę ofen­sy­wną i łatwiej będzie mu się przez to wkom­ponować do drużyny. — To bard­zo dobry zespół, który gra ofen­sy­wną piłkę. Taką jaką lubię. Jestem zawod­nikiem, który szu­ka dry­bling, a poza tym jestem szy­b­ki i potrafię to wyko­rzys­tać na krótkim odcinku boiska — pod­kreśla. — Dłu­go wys­tępowałem na skrzy­dle, ale przez ostat­ni rok tren­er ustaw­iał mnie na pozy­cji napast­ni­ka. Udało mi się zdobyć 7 bramek i zan­otować 8 asyst. Mogę grać na oby pozy­c­jach, nie spraw­ia mi to prob­le­mu, choć jeśli miałbym wybier­ać, to zde­cy­dowanie wolę prawą stronę boiska — dodaje.

Węgi­er ma także nadzieje, że Lechowi uda się w tym sezonie zak­wal­i­fikować się do fazy grupowej Ligi Europy. — Mam nadzieję, że dłu­go będziemy grać w europe­js­kich pucharach, a ja zdobędę wiele bramek i asyst — kończy Lovrencics.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress