06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.12godz.45min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Łukasz Trałka: Mam nadzieję, że goli będzie jeszcze więcej

Łukasz Trałka: Mam nadzieję, że goli będzie jeszcze więcej

Jutro lechi­ci wal­czą do wal­ki o ligowe punk­ty przed włas­ną pub­licznoś­cią. Rywalem krakows­ka Wisła, a szan­sę na kole­jnego gola będzie miał Łukasz Trałka.

Były kap­i­tan Kole­jorza ostat­nio zadzi­wia swo­ją skutecznoś­cią. Od prze­granego finału Pucharu Pol­s­ki Trała strzelił już sie­dem bramek. — Kaza­li mi strze­lać - powiedzi­ał ze śmiechem na przed­mec­zowej kon­fer­encji. — Ta pił­ka szu­ka mnie w polu karnym, ja też lep­iej wykonu­je swo­je zada­nia na boisku. Niech to się tak toczy, a ja mam nadzieję, że goli będzie jeszcze więcej.

-Chcę być jak najlepiej przy­go­towany do meczów, by być w jak najlep­szej formie fizy­cznej. Im człowiek starszy, tym więcej musi pra­cow­ać, a nie mniej. Ja się z tym dobrze czu­ję, nie chcę tego zmieni­ać. Nie tylko ja pracu­ję indy­wid­u­al­c­nie, ale wielu innych zawod­ników też pracu­je dodatkowo.

Jutrze­jszy ryw­al Kole­jorza zaj­mu­je szóstą lokatę i do lid­era traci tylko trzy ocz­ka. Po 13 kole­jkach w tabeli panu­je wiel­ki ścisk. Ósma Korona Kielce od Lecha ma zaled­wie cztery punk­ty mniej. - Każdy gubi punk­ty, tabela jest bard­zo wyró­nana. Przyjdzie taki moment, że tak czołówka odskoczy od resz­ty. Górnik gra fajną piłkę, zdoby­wa punk­ty, gra wid­owiskowo, strzela dużo bramek. Wśród piłkarzy widać pasję, po powro­cie do Ekstrak­lasy żyją każdym meczem, co spraw­ia im wiele radoś­ci. Mnie cieszy taki zespół, który pokazu­je, że na pol­s­kich zawod­nikach moż­na dużo zbu­dować — dodał Trałka.

W poprzed­nim sezonie lechit­om słabo szło z druży­na­mi z czołów­ki. W tym sezonie udało im się zdobyć punk­ty z ekipa­mi z Warsza­wy, Białegos­toku czy też Gdańs­ka. - Tamten sezon to już his­to­ria. Oczy­wiś­cie, fajnie, że z tymi nasil­niejszy­mi rywala­mi w lidze zdoby­wamy punk­ty. Na pewno ma to jakieś znacznie, ale tylko teo­re­ty­czne, statysty­czne. Ja dobrze czu­ję się po każdym zwycięskim meczu, bo każdy daje nam tyle samo punktów.

33-latek na rzecz Macie­ja Gajos stracił opaskę kap­i­tana, jed­nak jak sam mówi, niewiele się zmieniło — Maciek dobrze wywiązu­je się ze swo­jej roli. U mnie nie zmieniło się nic. To czy mam opaskę, czy nie, nie robi ze mnie innego zawod­ni­ka, człowieka. Nie będę zachowywał się inaczej. Jestem jak byłem i nic się nie zmienia w zachowa­niu w szat­ni czy przed meczem. Nadal jestem sobą — kończy.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.