01.02.2023, g. 19:00
PKO BP Ekstraklasa
Miedź Legnica vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.17godz.51min.
14.75 X3.60 21.73 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Gajos: Musimy punktować od początku

Gajos: Musimy punktować od początku

Kap­i­tan Lecha co praw­da nie zapisał się niczym szczegól­nym w meczu z Cra­cov­ią, trud­no jed­nak mieć do jego gry zas­trzeże­nia. Tym razem stworzył solid­ny duet z Łukaszem Trałką.

Wielokrot­nie przy­gody pol­s­kich zespołów w europe­js­kich pucharach nazy­wane były „pocałunkiem śmier­ci”, a Maciej Gajos pod­kreśla rolę jaką odgry­wa zmęcze­nie po tak inten­sy­wnym początku sezonu — Trze­ba było dzielić siły na puchary i ligę, bo gral­iśmy co trzy dni, chce­my w każdym meczu wygry­wać, tym bardziej w lidze musimy punk­tować od początku. Cieszę się, że udało się to również dziś.

Kap­i­tan zaz­naczył również, że bez rotacji w zasadzie zespół nie mógł się obe­jść i nie wpły­wa ona negaty­wnie na zespół — Wiado­mo, że jest nas dużo i tych meczów było wiele. Dzisi­aj Kostewycz dostał wolne, grał od początku wszys­tko i myślę, że też potrze­bował odpocząć. Każdy mecz był ważny i tren­er musi­ał rotować, to on pode­j­mu­je decyz­je jeżeli chodzi o jede­nastkę i cały skład, a każdy kto wychodzi na boisko daje z siebie 100%.

Przed­mec­zowe wyliczan­ki i zabawy w statysty­ki częs­to omi­ja­ją zawod­ników tak było i tym razem — Nie wiedzi­ałem nawet, że mieliśmy taką złą passę z Cra­cov­ią i trenerem Pro­bierzem. Na pewno był to trud­ny mecz, w pier­wszej połowie mieliśmy dwie sytu­acje, wydawało się, że go kon­trolowal­iśmy, ale było mało okazji, trafił się jak­iś strzał z dale­ka i niewiele więcej. Najważniejsze, że to my wyko­rzys­tal­iśmy to co sobie wypra­cow­al­iśmy, potem popraw­iliśmy, zro­biło się 2:0 i wygraliśmy.

W meczu z Cra­cov­ią do zwycięst­wa Lecha poprowadzili zmi­en­ni­cy, Maciej Gajos stwierdz­ił na koniec, że to naprawdę wiel­ka sztu­ka — Na pewno nie jest łat­wo wchodz­ić na boisko z ław­ki. Więk­szość zawod­ników jest już w ryt­mie meczu i na pewno nam też zależy nam na tym, żeby ktoś kto pełni rolę zmi­en­ni­ka dawał jakość i dzisi­aj rez­er­wowi to pokazali.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.