10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.8godz.29min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Maciej Gajos: Walka o mistrzostwo dopiero się zaczyna

Maciej Gajos: Walka o mistrzostwo dopiero się zaczyna

Już w niedzielę lechi­ci zain­au­gu­ru­ją rundę wiosnnę Lot­to Ekstrak­lasy. Pier­wszym rywalem poz­na­ni­aków po praw­ie dwu­miesięcznej prz­er­wie będzie Arka Gdynia.

-Nie ma co wybier­ać rywala na pier­wszy mecz, z każdym w lidze trze­ba zagrać dwa razy. To praw­da, że w meczach z Piastem czy Sandecją nie wyko­rzysty­wal­iśmy swoich okazji. Od początku musimy być paz­erni na bram­ki, skon­cen­trowani. Najlepiej wyko­rzys­tać już pier­wszą sytu­ację, żeby otworzyć spotkanie - mówił na przed­mec­zowej kon­fer­encji kap­i­tan Kolejorza.

Maciej Gajos w tym sezonie zdobył już cztery bram­ki, ale jak sam przyz­na­je, chci­ał­by ich więcej. - Gole zawsze są odbier­ane inaczej przez kibiców. Ja mam nieco inne zada­nia na boisku, nie aż tak ofen­sy­wne. Mam trzy gole na swoim kon­cie, gdy­by nie VAR w meczu z Jagiel­lonią może miałbym ich cztery. Mam nadzieję, że będę miał jeszcze okazję i zamienię je na gole. 

Lechi­ci mają za sobą zgrupowanie w Tur­cji i roze­granych kil­ka spar­ingów. Ter­az czeka­ją już na start roz­gry­wek. - Za nami cięż­ki okres, nie ma się co oszuki­wać. Zimowy okres przy­go­towaw­czy jest najważniejszy. Plusem dla nas jest to, że pozostał szkielet drużyny, nie było tylu zmi­an co latem. Jesienią brakowało nam skutecznoś­ci i dużą wagę do tego przy­wiązy­wal­iśmy na obozie. To była nasza wiel­ka bolącz­ka, mam nadzieję, że ter­az będzie już lep­ieej i będziemy wyko­rzyst­wać swo­je szanse — doda­je Gajowy.

Zimą do ekipy Nena­da Bjel­i­cy dołączyło czterech nowym piłkarzy, w tym dwóch napast­ników. - Elvir jest z nami dopiero kil­ka dni, zagrał tylko kil­ka min­ut w ostat­nim sparingu. Olek­siy szy­bko zdobył bramkę, a to najważniejsze, by napast­ni­cy szy­bko zaczęli strze­lać. Dla mnie bez różni­cy, kto będzie trafi­ał siat­ki, ważne byśmy wygrywali. 

Ostat­nio w medi­ach pojaw­iły się infor­ma­c­je, że Legia Warsza­wa wobec przeprowad­zonych trans­fer­ów jest już mis­trzem Pol­s­ki albo jego głównym fawory­tem — Nie czy­tam prasy aż tyle, by o tym wiedzieć. Połowa dro­gi do celu za nami. Wal­ka dopiero się zaczy­na, ale my też wlaczymy o mis­trza - kończy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.