27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.7godz.16min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Maciej Skorża: Powrót do Europy to nasz cel

Maciej Skorża: Powrót do Europy to nasz cel

- Dla mnie to duże wyróżnie­nie,  że mogę tutaj być, że zostałem wybrany przez wło­darzy klubu. Lech to klub z ogrom­ny­mi trady­c­ja­mi i ambic­ja­mi, ale tez z filo­zofi­ją, która mi się podo­ba – powiedzi­ał dzisi­aj tren­er Sko­rża. – Lech to zespół, który ma wyz­nac­zoną drogę, którą chce podążać. Nie ukry­wam, żee roz­mowy jakie toczyłem z zarzą­dem, były na tem­at, co Lech Poz­nań chce osiągnąć w przyszłości.

Głównym celem nowego tren­era jak i zarzą­du jest powrót ba boiska europe­jskie – Powrót Lecha do Europy to nasz wspól­ny cel. Chcę do niego zmierzać. Jestem przeko­nany, że potenc­jał Lecha pozwala śmi­ało myśleć, że jest to klub, który może reg­u­larnie grać w Lidze Mis­trzów i Europy. Jest to druży­na, która ma swo­ją markę – twierdzi Maciej Skorża

Lechowi na początku tego sezonu się nie wiedzie. Co trze­ba zro­bić, aby to zmienić? – Sytu­ac­ja jest dość skom­p­likowana w drużynie po tym co się wydarzyło. Wszyscy jesteśmy zgod­ni, że trze­ba popraw­ić dwa ele­men­ty: men­tal­ny oraz dyscy­plina tak­ty­cz­na. Tego trze­ba pil­nować od początku mojej pra­cy i do tego będę dążył. Tej drużynie braku­je detali, na sukces w piłce nożnej właśnie to się skła­da. Wiele pol­s­kich drużyn gra poprawnie tak­ty­cznie ale nam potrze­ba także dyscypliny. 

Z klubu odszedł Łukasz Teodor­czyk, kilku piłkarzy bory­ka się kon­tuz­ja­mi. Kogo i ilu piłkarzy chce ściągnąć zarząd klubu? - Po ode­jś­ciu Łukasza bez wąt­pi­enia klub potrze­bu­je wzmoc­nień. Mam nadzieję, że uda się to wszys­tko zor­ga­ni­zować, że uda się ściągnąć 3 zawod­ników. Potrze­ba świeżej krwi, oni poz­wolą wejść drużynie na inny poziom, a tego ter­az potrzebujemy. 

- Nie usłysza­łem konkret­nego celu. Ja jestem trenerem Lecha i nie wyobrażam sobie, abym o tym nie myślał. Mogę żar­to­bli­wie powiedzieć, ze uza­leżniłem się od tro­feów i dwa lata już niczego nie zdobyłem, czas to zmienić. Planem min­i­mum jest gra w europe­js­kich pucharach, aby w następ­nym sezonie móc się tam pokazać.

Klub ma również na pieńku z kibi­ca­mi. Jak będzie wyglą­dała ter­az współpra­ca nowego szkole­niow­ca z kibo­la­mi poz­nańskiej drużyny? – Moja rola w klu­bie będzie niełat­wa, ale nie boję się tego wzy­wa­nia. Tu się oce­nia człowieka nie jak mówi, a poprzez efek­ty jego pra­cy. Ja bym chci­ał do kibiców Lecha prze­maw­iać wynika­mi i grą drużyny. To jest to, na czym chcę się skupić. Chcę wykon­ać swo­ją pracę jak najlepiej. Druży­na bard­zo potrze­bu­je kibiców i wspar­cia. Trze­ba dzi­ałać aby inne drużyny nam nie uciekały – mówi tren­er Skorża

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.