01.02.2023, g. 19:00
PKO BP Ekstraklasa
Miedź Legnica vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.17godz.44min.
14.75 X3.60 21.73 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Maciej Wandzel: “Lech przestał eksperymentować. Oparł się o swoje tzw. DNA, czyli dużą grupę młodych zawodników.”

Maciej Wandzel: “Lech przestał eksperymentować. Oparł się o swoje tzw. <span class="caps">DNA</span>, czyli dużą grupę młodych zawodników.”

Lech Poz­nań w czwartek wygrał na wyjeździe z Charleroi 2:1 i tym samym awan­sował do fazy grupowej Ligi Europy jako jedyny pol­s­ki klub w tym sezonie. W całych elim­i­nac­jach “Kole­jorz” strzelił 13 bramek, co jest najlep­szym wynikiem spośród wszys­t­kich zespołów biorą­cych udział.

Wczo­raj w Nyonie odbyło się losowanie grup Ligi Europy. Lech Poz­nań zagra z Ben­ficą, Stan­dar­d­em Liege i Rangers FC. Przez por­tal trans­fer­markt klub z Poz­na­nia jest wyce­ni­any na najm­niejszą kwotę spośród wszys­t­kich drużyn zna­j­du­ją­cych się w grupie D, lecz jak wiado­mo, pieniądze nie gra­ją, a liczy się to co na boisku pokażą piłkarze.

Dziś na kanale YouTube WeszłoTV, jaki i na ante­nie TVP Sport był trans­mi­towany pro­gram “Stan Fut­bolu”. Jed­nym z goś­ci był były współwłaś­ci­ciel Legii Warsza­wa Maciej Wandzel. Udzielił on komen­tarza na tem­at sytu­acji w Lechu Poznań.

Lech przes­tał ekspery­men­tować. Oparł się o swo­je tzw. DNA, czyli dużą grupę młodych zawod­ników. Wresz­cie przes­tał na siłę ści­gać się z Legią i mówić, że się­ga o najwyższe cele, tylko w ubiegłym roku powiedzi­ał “będzie ciężko, gramy młody­mi zawod­nika­mi, koniec kropka”.

Dobrał do tego tren­era, który to akcep­tował i to zaczął robić. Następ­nie zaczął myśleć jak uzu­pełnić w niewielkim stop­niu tę drużynę kilko­ma doświad­c­zony­mi zawod­nika­mi, którzy pod wzglę­dem jakoś­ci, takiej struk­tu­ry czy men­talu pomogą tym zawod­nikom. Po pros­tu zro­bili to dobrze.”

Wiedzieli, że dostaną pieniądze za sprzedaż Jóźwia­ka czy Gum­nego i nawet tak po poz­nańsku pod­chodząc do tego ostrożnie, kreu­je to pewną gotówkę, żeby uzu­pełnić tę kadrę”.

Nie popełnili istot­nego błę­du, bo wcześniej popeł­niali. Wzięli ludzi, którzy całkowicie zmie­nili tę drużynę tak jak Ramirez. Wresz­cie rok temu zapom­nieli o tych swoich błę­dach, pewnych kom­plek­sach i zaczęli spoko­jnie real­i­zować to co uważa­ją za słuszne”.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.