06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.15godz.21min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Maciej Wandzel: “Lech przestał eksperymentować. Oparł się o swoje tzw. DNA, czyli dużą grupę młodych zawodników.”

Maciej Wandzel: “Lech przestał eksperymentować. Oparł się o swoje tzw. <span class="caps">DNA</span>, czyli dużą grupę młodych zawodników.”

Lech Poz­nań w czwartek wygrał na wyjeździe z Charleroi 2:1 i tym samym awan­sował do fazy grupowej Ligi Europy jako jedyny pol­s­ki klub w tym sezonie. W całych elim­i­nac­jach “Kole­jorz” strzelił 13 bramek, co jest najlep­szym wynikiem spośród wszys­t­kich zespołów biorą­cych udział.

Wczo­raj w Nyonie odbyło się losowanie grup Ligi Europy. Lech Poz­nań zagra z Ben­ficą, Stan­dar­d­em Liege i Rangers FC. Przez por­tal trans­fer­markt klub z Poz­na­nia jest wyce­ni­any na najm­niejszą kwotę spośród wszys­t­kich drużyn zna­j­du­ją­cych się w grupie D, lecz jak wiado­mo, pieniądze nie gra­ją, a liczy się to co na boisku pokażą piłkarze.

Dziś na kanale YouTube WeszłoTV, jaki i na ante­nie TVP Sport był trans­mi­towany pro­gram “Stan Fut­bolu”. Jed­nym z goś­ci był były współwłaś­ci­ciel Legii Warsza­wa Maciej Wandzel. Udzielił on komen­tarza na tem­at sytu­acji w Lechu Poznań.

Lech przes­tał ekspery­men­tować. Oparł się o swo­je tzw. DNA, czyli dużą grupę młodych zawod­ników. Wresz­cie przes­tał na siłę ści­gać się z Legią i mówić, że się­ga o najwyższe cele, tylko w ubiegłym roku powiedzi­ał “będzie ciężko, gramy młody­mi zawod­nika­mi, koniec kropka”.

Dobrał do tego tren­era, który to akcep­tował i to zaczął robić. Następ­nie zaczął myśleć jak uzu­pełnić w niewielkim stop­niu tę drużynę kilko­ma doświad­c­zony­mi zawod­nika­mi, którzy pod wzglę­dem jakoś­ci, takiej struk­tu­ry czy men­talu pomogą tym zawod­nikom. Po pros­tu zro­bili to dobrze.”

Wiedzieli, że dostaną pieniądze za sprzedaż Jóźwia­ka czy Gum­nego i nawet tak po poz­nańsku pod­chodząc do tego ostrożnie, kreu­je to pewną gotówkę, żeby uzu­pełnić tę kadrę”.

Nie popełnili istot­nego błę­du, bo wcześniej popeł­niali. Wzięli ludzi, którzy całkowicie zmie­nili tę drużynę tak jak Ramirez. Wresz­cie rok temu zapom­nieli o tych swoich błę­dach, pewnych kom­plek­sach i zaczęli spoko­jnie real­i­zować to co uważa­ją za słuszne”.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.