06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.34min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Majewski: Trzy punkty to był nasz cel!

Majewski: Trzy punkty to był nasz cel!

Lech Poz­nań wygrał na wyjeździe z Piastem Gli­wice 3:0. Dwukrot­nie na listę strzel­ców wpisał się Radosław Majew­s­ki, a jed­no trafie­nie dołożył Daw­id Kownacki.

Pier­wszego gola były zawod­nik Not­ting­ham For­rest strzelił z rzu­tu wol­nego. - Pił­ka leci­ała w światło bram­ki, któryś z zawod­ników dotknął jej przy­pad­kowo. Cza­sem się tak zdarza, niefor­tun­nie dla drużyny prze­ci­wnej a dla mnie fart i gol. – sko­men­tował Majewski.

Drugą bramkę fil­igra­nowy pomoc­nik zdobył po doskon­ałym dośrod­kowa­niu Wolodymyra Kostevy­cha. Mają­cy 170 cm wzros­tu zawod­nik pokon­ał Szmatułę główką. - Dostałem pod­powiedź od drugiego tren­era, żeby otworzyć oczy jak strze­lam głową. Zro­biłem to i pił­ka wpadła do siat­ki. Ostat­nio strzeliłem główką jak miałem 10 lat, więc trochę dawno temu. Ta bram­ka dodała mi pewnoś­ci siebie. Chci­ałem zdobyć jeszcze jed­ną, żeby były trzy, ale nie udało się. Szko­da, bo chci­ałem zabrać piłkę z tego meczu do domu.

Majew­s­ki był jed­nym z najak­ty­wniejszych zawod­ników na boisku. Grał w środ­ku pola, wracał do defen­sy­wy kiedy było trze­ba, a dru­ga bram­ka jest dowo­dem na to, że dużo grał z przo­du, niczym rasowy napast­nik. - Tren­er ma trochę o to do mnie pre­ten­sje. Nie powinienem grać aż tak wysoko, powiedzi­ał żebym grał trochę niżej. Częs­to się cofałem, ale przy drugiej bram­ce, którą zdobyłem wbiegłem z drugiej linii. Ćwiczyliśmy to w ciągu tygod­nia i jak widać warto było. – doda­je lechita.

Kole­jorz dru­gi raz z rzę­du zakończył spotkanie wynikiem 3:0. — Oby tak dalej. Nie może­my za bard­zo się nad tym roz­wodz­ić, dalej musimy pra­cow­ać, mamy swój cel i myślimy już o następ­nym spotkaniu.

W meczu z Ter­mal­icą bram­ki padły z rzutów karnych, a w spotka­niu prze­ci­wko Pias­towi wszys­tkie gole lechi­ci strzelili z akcji. — W tym momen­cie nie jest to istotne. Ważne, ze strzelil­iśmy sześć goli i nic nie stra­cil­iśmy. Strzel­cy się zmieni­a­ją i jako druży­na wyglą­damy fajnie. Zdobyliśmy trzy punk­ty, to był nasz cel w tym meczu i go wykon­al­iśmy. – kończy 30-latek.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.