06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.9min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Makuszewski: Coraz lepiej czuję się w drużynie i w Poznaniu

Makuszewski: Coraz lepiej czuję się w drużynie i w Poznaniu

Maciej Makuszews­ki jest nie do pow­strzy­ma­nia, co dobit­nie udowod­nił w spotka­niu z Cra­cov­ią. Na boisku pojaw­ił się w 64. min­u­cie w miejsce Rakel­sa i ogrom­nie przy­czynił się do zwycięst­wa na trud­nym terenie.

Dwie asysty Makuszewskiego dały upragnione trzy punk­ty w Krakowie. Sam zawod­nik miał pewne obiekc­je do decyzji i zachowa­nia sędziego Przy­była — Pier­wszej bram­ki nie widzi­ałem, drugą już tak. Przy pier­wszej sytu­acji według mnie był rzut karny. Sędzia pod­szedł do mnie po bram­ce strzelonej przez Kami­la i powiedzi­ał, żebym nie szukał jede­nast­ki. Nie wiem jak moż­na było nie szukać karnego, albo właś­ci­wie jak mogłem uniknąć zderzenia z obrońcą drużyny prze­ci­wnej. Kamil strzelił jed­nak bramkę i wys­zliśmy na prowadze­nie. Dru­ga sytu­ac­ja to świet­na kon­tra, szliśmy boda­jże trzech na dwóch, fajny ruch w polu karnym, wystar­czyło dograć piłkę do Chris­tiana, widać było, że czu­je się bard­zo dobrze po ostat­nich golach i wyko­rzys­tał tą sytu­ację z zim­ną krwią. Było 2:0, myślę, że było ok. 10 min­ut do koń­ca i Cra­covia raczej nie mogła się po tym wyniku poz­bier­ać, a my byliśmy naprawdę dobrze dysponowani.

Choć w ostat­nim cza­sie różnie mówiło się o zapę­dach Nena­da Bjel­i­cy do rotacji, tym razem tren­er Kole­jorza wybronił się, co potwierdza­ją świetne zmi­any i wiara zawod­ników, także Makuszewskiego, w decyz­je tren­era. — Rożnie mogło być, ale myślę, że wygrała jed­nak druży­na lep­sza, która chci­ała strzelić bram­ki. Zmi­en­ni­cy dzisi­aj pomogli w zdoby­ciu tych trzech punk­tów, to ważne zwycięst­wo na trud­nym terenie.

Odnośnie fias­ka w pucharach dynam­iczny skrzy­dłowy nie chce roz­grze­by­wać świeżych ran — Gramy cią­gle, było niepowodze­nie, rozczarowanie, ale zapom­i­namy o tym. Nie prze­gral­iśmy ani jed­nego ani drugiego spotka­nia, ale dzisi­aj to his­to­ria, gramy w Ekstrak­lasie i wal­czymy o najwyższe cele.

Co cieszy najbardziej, pro­ces akli­matyza­cji byłego zawod­ni­ka Lechii dob­ie­ga koń­ca, a Maciej Makuszews­ki jest obec­nie w świet­nej dys­pozy­cji — Cieszę się, że jestem w dobrej formie oby to trwało jak najdłużej. Coraz lep­iej czu­je się w drużynie i w Poz­na­niu i myślę, że to też widać.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.