02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
6dn.6godz.58min.
12.06 X3.45 23.6 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Makuszewski dołącza do Lecha

Makuszewski dołącza do Lecha

Maciej Makuszews­ki przeszedł dziś pozytwynie testy medy­czne i związał się roczną umową z Poz­nańską Lokomotywą.

27-let­ni pomoc­nik urodz­ił się w 1989 roku i jest wychowankiem łódzkiego SMSu. Później przeniósł się do Wigi­er Suwał­ki, by od 2010 reprezen­tować bar­wy Jagiel­loni Białys­tok. Pop­u­larny Maki z Białegos­toku trafił do Tere­ka Groźnego, a stamtąd do Ekstrak­lasy. W Lechii Gdańsk roze­grał 75 meczów  13 razy trafi­ał do siat­ki. Ostat­nie pół roku Makuszews­ki spędz­ił na wypoży­cze­niu w Vitorii Setubal. Lechia skró­ciła jed­nak okres wypoży­czenia swo­jego zawod­ni­ka w por­tu­galiskim klu­bie. Do gło­su doszedł ter­az Kole­jorz, który zde­cy­dował się również na wypoży­cze­nie, które trwało będzie rok z opcją wykupu.

- Znamy bard­zo dobrze możli­woś­ci Macie­ja, obser­wowal­iśmy go już wtedy gdy grał w Białym­stoku. Trans­fery, które robimy nie są przy­pad­kowe. Obser­wu­je­my tych zawod­ników dłu­go. Znamy wszys­tkie atu­ty Macie­ja. To jest dynam­iczny i prze­bo­jowy zawod­nik i liczymy, że pokaże to w Lechu — zaz­nacza prezes Kolejorza.

Piłkarz z dużym optymizmem zap­a­tru­ję się na swo­ją przyszłość w Kole­jorzu. - Chy­ba każdy piłkarz w Polsce chci­ał­by grać w Lechu. To czołowy klub w Ekstrak­lasie, który co roku jest w gronie fawory­tów do wygra­nia ligi i gry w europe­js­kich pucharach. Orga­ni­za­cyjnie i sportowo jest na najwyższym poziomie w kra­ju. To atrak­cyjne miejsce dla piłkarzy, żeby tutaj przyjść i wal­czyć o najwyższe cele — czy­tamy na ofic­jal­nej stron­ie klubu.

Pomoc­nik do Lecha trafił na rok, ale Kole­jorz ma pra­wo pier­wokupu. —  Lech mi zau­fał, a ja będę robił wszys­tko, żeby za to podz­iękować. Oczy­wiś­cie swo­ją dobrą grą. Chcę z tym klubem grać o najwyższe cele. Wiem, że w ostat­nim sezonie to się Lechowi nie udało. Widać, że w szat­ni nastąpiło kil­ka zmi­an. Wiem też, że chłopa­cy, którzy zostaną w klu­bie będą chcieli udowod­nić, że potrafią grać na wysokim poziomie — powiedzi­ał po pod­pisa­niu kon­trak­tu Makuszewski.

psz-0444-psz_1465634418_4418

Makuszews­ki jest czwartym let­nim nabytkiem poz­nańskiej drużyny. Wcześniej zespół wzmoc­nili Matus Putkocky, Lasse Nielsen oraz Radosław Majewski.

fot.  Lech Poznań/Przemysław Szyszka

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.