Makuszewski dołącza do Lecha

Makuszewski dołącza do Lecha

Maciej Makuszews­ki przeszedł dziś pozytwynie testy medy­czne i związał się roczną umową z Poz­nańską Lokomotywą.

27-let­ni pomoc­nik urodz­ił się w 1989 roku i jest wychowankiem łódzkiego SMSu. Później przeniósł się do Wigi­er Suwał­ki, by od 2010 reprezen­tować bar­wy Jagiel­loni Białys­tok. Pop­u­larny Maki z Białegos­toku trafił do Tere­ka Groźnego, a stamtąd do Ekstrak­lasy. W Lechii Gdańsk roze­grał 75 meczów  13 razy trafi­ał do siat­ki. Ostat­nie pół roku Makuszews­ki spędz­ił na wypoży­cze­niu w Vitorii Setubal. Lechia skró­ciła jed­nak okres wypoży­czenia swo­jego zawod­ni­ka w por­tu­galiskim klu­bie. Do gło­su doszedł ter­az Kole­jorz, który zde­cy­dował się również na wypoży­cze­nie, które trwało będzie rok z opcją wykupu.

- Znamy bard­zo dobrze możli­woś­ci Macie­ja, obser­wowal­iśmy go już wtedy gdy grał w Białym­stoku. Trans­fery, które robimy nie są przy­pad­kowe. Obser­wu­je­my tych zawod­ników dłu­go. Znamy wszys­tkie atu­ty Macie­ja. To jest dynam­iczny i prze­bo­jowy zawod­nik i liczymy, że pokaże to w Lechu — zaz­nacza prezes Kolejorza.

Piłkarz z dużym optymizmem zap­a­tru­ję się na swo­ją przyszłość w Kole­jorzu. - Chy­ba każdy piłkarz w Polsce chci­ał­by grać w Lechu. To czołowy klub w Ekstrak­lasie, który co roku jest w gronie fawory­tów do wygra­nia ligi i gry w europe­js­kich pucharach. Orga­ni­za­cyjnie i sportowo jest na najwyższym poziomie w kra­ju. To atrak­cyjne miejsce dla piłkarzy, żeby tutaj przyjść i wal­czyć o najwyższe cele — czy­tamy na ofic­jal­nej stron­ie klubu.

Pomoc­nik do Lecha trafił na rok, ale Kole­jorz ma pra­wo pier­wokupu. —  Lech mi zau­fał, a ja będę robił wszys­tko, żeby za to podz­iękować. Oczy­wiś­cie swo­ją dobrą grą. Chcę z tym klubem grać o najwyższe cele. Wiem, że w ostat­nim sezonie to się Lechowi nie udało. Widać, że w szat­ni nastąpiło kil­ka zmi­an. Wiem też, że chłopa­cy, którzy zostaną w klu­bie będą chcieli udowod­nić, że potrafią grać na wysokim poziomie — powiedzi­ał po pod­pisa­niu kon­trak­tu Makuszewski.

psz-0444-psz_1465634418_4418

Makuszews­ki jest czwartym let­nim nabytkiem poz­nańskiej drużyny. Wcześniej zespół wzmoc­nili Matus Putkocky, Lasse Nielsen oraz Radosław Majewski.

fot.  Lech Poznań/Przemysław Szyszka

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress