Mały jubileusz Rudneva

W spotka­niu z Cra­cov­ią swój mały jubileusz w Lechu będzie praw­dopodob­nie obchodz­ił Artiom Rud­nev, który dotąd w “Kole­jorzu” wys­tąpił w 49 meczach. Wszys­tko wskazu­je na to, że sobot­nie spotkanie będzie 50-tym, w którym Łotysz założy na siebie trykot Lecha.

W poprzed­nim sezonie Łotysz wys­tąpił w 40 meczach i zdobył 20 bramek. W roz­gry­wkach ligowych na boisku pojaw­ił się 27 raz i 11 razy pokony­wał bramkarza rywali. W Pucharze Pol­s­ki zagrał w 6 meczach i zdobył 4 bram­ki, nato­mi­ast w Lidze Europy Lecha reprezen­tował w 7 meczach, w których do siat­ki trafi­ał w 5 przypadkach.

Ten sezon dla napast­ni­ka Lecha zaczął się zde­cy­dowanie lep­iej. W 9 doty­chczas roze­granych spotka­ni­ach zdobył on 13 bramek, a na swoim kon­cie ma już trzy hat-tric­ki. Dzię­ki temu wyczynowi stał się jedynym zawod­nikiem w his­torii klubu, które­mu w jed­nym sezonie udało się to osiągnąć.

Doty­chczas Rud­nev wys­tąpił w 49 spotka­ni­ach, zdobył 33 gole, co daje śred­nią 0,67 bram­ki na mecz. Do tej pory arbi­trzy trzykrot­nie ukar­ali go żółtą kartką — jed­ną w lidze, jed­ną w Pucharze Pol­s­ki i jed­ną w Lidze Europy.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress