27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.13godz.4min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Manuel ma problem. Statystyka jest wobec niego bezwzględna

Manuel ma problem. Statystyka jest wobec niego bezwzględna

Każdy zawod­nik, jeśli jest w formie, to — prze­chodząc na słown­ik tren­era Ruma­ka — wartość dodana do zespołu. Jed­nak, jeśli piłkarz — prześmiew­c­zo nazy­wany kopaczem — we wspom­ni­anej formie nie jest, to… mamy problem.

Wiemy, że statysty­ka, to nie jest ulu­biona dziedz­i­na nau­ki szkole­niow­ców i sze­roko rozu­mi­anych sztabów szkole­niowych oraz anal­i­tyków, ale dzi­en­nikarze lubią ją przy­woły­wać i przy­woły­wać będą zawsze.

Dzisi­aj chodz­ić nam będzie o krótką anal­izę zawod­ni­ka Lecha wys­tępu­jącego na pozy­cji obroń­cy. Manuela. Manuela Arboledy. Dlaczego padło na niego? Nie bez powodu. Na początku sezonu był kluc­zowym piłkarzem linii defen­sy­wnej “Kole­jorza”, ale z cza­sem to miejsce zaczął tracić na rzecz pozostałych zawod­ników. Wró­cił do składu, ale z miz­ernym skutkiem, bo jeśli dobrze pamięta­cie, to właśnie on jest bezpośred­nio związany ze stratą przez Lecha w tym meczu dwóch bramek. I nieza­leżnie od tego, że on strzelił jedyną dla Lecha, to suma wszys­tkiego rów­na się “zero” i “stra­cone trzy punkty”.

Ale od początku. Do tej poy Lech zagrał szes­naś­cie meczów w tym sezonie: liga, puchar, europe­jskie puchary. W ośmiu z nich wys­tąpił Manuel Arbole­da. Efekt? 11 stra­conych goli (1,38 na mecz), 0 meczów z tzw. czystym kontem.

Powiecie — co z tego. A już Wam mówimy, co z tego.

Bez Arboledy Lech zagrał również osiem meczów, a więc łat­wo będzieporów­nać obie staty­ty­ki. 3 stra­cone gole (0,375 na mecz). 6 meczów z czystym kontem.

W sum­ie, to tego nawet nie ma co porówny­wać. Wynik jest oczy­wisty, ale statysty­ka nigdy — zdaniem tren­erów — nie będzie obiek­ty­w­na. Prześledź­cie jed­nak bram­ki, które tracił Lech i udzi­ał w nich Manuela Arbole­du. Bo nawet jeśli statysty­ka nie idzie za pan brat z tren­era­mi, to wideo są bezwzględne dla “Manu” i dają odpowiedź na to, dlaczego stracił miejsce w składzie, a nawet mec­zowej osiemnastce.

Przy­pom­i­namy sobie Manuela w formie, sprzed roku, jeszcze zan­im doz­nał kon­tuzji. Pewny, zde­cy­dowany. Osto­ja defen­sy­wy. Dzisi­aj jed­nak to jest cień piłkarza sprzed roku. Niestety.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.