02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.17godz.8min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Manuel ma problem. Statystyka jest wobec niego bezwzględna

Manuel ma problem. Statystyka jest wobec niego bezwzględna

Każdy zawod­nik, jeśli jest w formie, to — prze­chodząc na słown­ik tren­era Ruma­ka — wartość dodana do zespołu. Jed­nak, jeśli piłkarz — prześmiew­c­zo nazy­wany kopaczem — we wspom­ni­anej formie nie jest, to… mamy problem.

Wiemy, że statysty­ka, to nie jest ulu­biona dziedz­i­na nau­ki szkole­niow­ców i sze­roko rozu­mi­anych sztabów szkole­niowych oraz anal­i­tyków, ale dzi­en­nikarze lubią ją przy­woły­wać i przy­woły­wać będą zawsze.

Dzisi­aj chodz­ić nam będzie o krótką anal­izę zawod­ni­ka Lecha wys­tępu­jącego na pozy­cji obroń­cy. Manuela. Manuela Arboledy. Dlaczego padło na niego? Nie bez powodu. Na początku sezonu był kluc­zowym piłkarzem linii defen­sy­wnej “Kole­jorza”, ale z cza­sem to miejsce zaczął tracić na rzecz pozostałych zawod­ników. Wró­cił do składu, ale z miz­ernym skutkiem, bo jeśli dobrze pamięta­cie, to właśnie on jest bezpośred­nio związany ze stratą przez Lecha w tym meczu dwóch bramek. I nieza­leżnie od tego, że on strzelił jedyną dla Lecha, to suma wszys­tkiego rów­na się “zero” i “stra­cone trzy punkty”.

Ale od początku. Do tej poy Lech zagrał szes­naś­cie meczów w tym sezonie: liga, puchar, europe­jskie puchary. W ośmiu z nich wys­tąpił Manuel Arbole­da. Efekt? 11 stra­conych goli (1,38 na mecz), 0 meczów z tzw. czystym kontem.

Powiecie — co z tego. A już Wam mówimy, co z tego.

Bez Arboledy Lech zagrał również osiem meczów, a więc łat­wo będzieporów­nać obie staty­ty­ki. 3 stra­cone gole (0,375 na mecz). 6 meczów z czystym kontem.

W sum­ie, to tego nawet nie ma co porówny­wać. Wynik jest oczy­wisty, ale statysty­ka nigdy — zdaniem tren­erów — nie będzie obiek­ty­w­na. Prześledź­cie jed­nak bram­ki, które tracił Lech i udzi­ał w nich Manuela Arbole­du. Bo nawet jeśli statysty­ka nie idzie za pan brat z tren­era­mi, to wideo są bezwzględne dla “Manu” i dają odpowiedź na to, dlaczego stracił miejsce w składzie, a nawet mec­zowej osiemnastce.

Przy­pom­i­namy sobie Manuela w formie, sprzed roku, jeszcze zan­im doz­nał kon­tuzji. Pewny, zde­cy­dowany. Osto­ja defen­sy­wy. Dzisi­aj jed­nak to jest cień piłkarza sprzed roku. Niestety.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.