02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
10dn.22godz.25min.
12.06 X3.45 23.6 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Marcin Robak: Mam przeczucie kto zagra

Marcin Robak: Mam przeczucie kto zagra

Już jutro lechi­ci zain­au­gu­ru­ją rundę wiosen­ną sezonu 2016/2017. Na pier­wszy ogień rywalem będzie Ter­mal­i­ca Bruk-Bet Nieciecza, a jak zapowia­da Marcin Robak, wszyscy są w dobrej formie.

Co do składu na jutrze­jsze spotkanie pewne jest to, że zabraknie Jana Bed­nar­ka, który prze­chodzi ospę. – Nam wszys­tkim udało się tego uniknąć i wszyscy poza Jankiem są zdrowi – mówi napast­nik Lecha.

Nie wiado­mo też kogo do gry na szpicy desygnu­je tren­er Bjel­i­ca. Czy pad­nie na młodego Daw­i­da Kow­nack­iego, czy właśnie Roba­ka. – Mam przeczu­cia, kto zagra, ale nie mogę tego zdradz­ić. Tren­er na pewno zna skład na jutrze­jszy mecz, kto wybieg­nie w pier­wszym składzie, okaże się jutro.

Piłkarze ostat­ni spar­ing roze­grali na głównej pły­cie boiska, więc murawa nie powin­na być dla nich zaskocze­niem. – Spar­ing z Elaną pokazał, że mimo mrozu ta murawa wyglą­da bard­zo dobrze. Fajnie, że była możli­wość zagra­nia na niej i mam nadzieję, że jutro zagramy bard­zo dobrze, a murawa poz­woli nam prowadz­ić grę i szukać okazji bramkowych – doda­je napastnik.

Zeszły rok Ter­mal­i­ca zakończyła na czwartym miejs­cu w tabeli, tracąc do lid­era cztery ocz­ka. Latem w Niecieczy Lech bezbramkowo zremisował z ekipą tren­era Mich­niewicza. – Ter­mal­i­ca gra różnie. Potrafi wygrać z Lechią i Cra­cov­ią, by z Górnikiem prze­grać 0:3. Wygry­wa­ją z sil­ny­mi zespoła­mi, a prze­gry­wa­ją z tymi potenc­jal­nie słab­szy­mi. W grud­niu wygrali z Pogo­nią 2:0, a w Szczecinie stra­cili pięć bramek. Gdy tren­er Mich­niewicz pra­cow­ał w Szczecinie, pod­kreślał, że żeby wygrać w Poz­na­niu trze­ba strzelić co najm­niej jed­ną bramkę i na pewno z takim nastaw­ie­niem tu przyjdzie. Miejmy nadzieję, że oni będą chcieli atakować, co nam pomoże, a gra będzie otwarta.

Również rok temu Kole­jorz inau­gurował rundę wiosen­ną meczem z Ter­mal­icą i wów­czas wygrał 5:2. – Ważny będzie początek meczu. Jeśli jed­na lub dru­ga druży­na otworzy wynik, to może to różnie wyglą­dać. Jeśli dłu­go będzie remis, to Ter­mal­i­ca będzie chci­ała się bronić i wyprowadzać kon­try. Trze­ba być skon­cen­trowanym w obronie, ale też i atakować .

Mecze kon­t­role w okre­sie zimowym pokaza­ły, że lechi­ci są w całkiem dobrej formie. Na pięć spotkań trzy wygrali i dwa zremisowali. – Myślę, że jesteśmy w dobrej formie. Pier­wszy mecz jest zawsze dużą niewiadomą, bo każdy chce dobrze wys­tar­tować. Dopiero po kilku meczach może­my mówić o dys­pozy­cji po okre­sie zimowym – kończy doświad­c­zony piłkarz.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.