02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.1godz.33min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Marcin Robak: Mam przeczucie kto zagra

Marcin Robak: Mam przeczucie kto zagra

Już jutro lechi­ci zain­au­gu­ru­ją rundę wiosen­ną sezonu 2016/2017. Na pier­wszy ogień rywalem będzie Ter­mal­i­ca Bruk-Bet Nieciecza, a jak zapowia­da Marcin Robak, wszyscy są w dobrej formie.

Co do składu na jutrze­jsze spotkanie pewne jest to, że zabraknie Jana Bed­nar­ka, który prze­chodzi ospę. – Nam wszys­tkim udało się tego uniknąć i wszyscy poza Jankiem są zdrowi – mówi napast­nik Lecha.

Nie wiado­mo też kogo do gry na szpicy desygnu­je tren­er Bjel­i­ca. Czy pad­nie na młodego Daw­i­da Kow­nack­iego, czy właśnie Roba­ka. – Mam przeczu­cia, kto zagra, ale nie mogę tego zdradz­ić. Tren­er na pewno zna skład na jutrze­jszy mecz, kto wybieg­nie w pier­wszym składzie, okaże się jutro.

Piłkarze ostat­ni spar­ing roze­grali na głównej pły­cie boiska, więc murawa nie powin­na być dla nich zaskocze­niem. – Spar­ing z Elaną pokazał, że mimo mrozu ta murawa wyglą­da bard­zo dobrze. Fajnie, że była możli­wość zagra­nia na niej i mam nadzieję, że jutro zagramy bard­zo dobrze, a murawa poz­woli nam prowadz­ić grę i szukać okazji bramkowych – doda­je napastnik.

Zeszły rok Ter­mal­i­ca zakończyła na czwartym miejs­cu w tabeli, tracąc do lid­era cztery ocz­ka. Latem w Niecieczy Lech bezbramkowo zremisował z ekipą tren­era Mich­niewicza. – Ter­mal­i­ca gra różnie. Potrafi wygrać z Lechią i Cra­cov­ią, by z Górnikiem prze­grać 0:3. Wygry­wa­ją z sil­ny­mi zespoła­mi, a prze­gry­wa­ją z tymi potenc­jal­nie słab­szy­mi. W grud­niu wygrali z Pogo­nią 2:0, a w Szczecinie stra­cili pięć bramek. Gdy tren­er Mich­niewicz pra­cow­ał w Szczecinie, pod­kreślał, że żeby wygrać w Poz­na­niu trze­ba strzelić co najm­niej jed­ną bramkę i na pewno z takim nastaw­ie­niem tu przyjdzie. Miejmy nadzieję, że oni będą chcieli atakować, co nam pomoże, a gra będzie otwarta.

Również rok temu Kole­jorz inau­gurował rundę wiosen­ną meczem z Ter­mal­icą i wów­czas wygrał 5:2. – Ważny będzie początek meczu. Jeśli jed­na lub dru­ga druży­na otworzy wynik, to może to różnie wyglą­dać. Jeśli dłu­go będzie remis, to Ter­mal­i­ca będzie chci­ała się bronić i wyprowadzać kon­try. Trze­ba być skon­cen­trowanym w obronie, ale też i atakować .

Mecze kon­t­role w okre­sie zimowym pokaza­ły, że lechi­ci są w całkiem dobrej formie. Na pięć spotkań trzy wygrali i dwa zremisowali. – Myślę, że jesteśmy w dobrej formie. Pier­wszy mecz jest zawsze dużą niewiadomą, bo każdy chce dobrze wys­tar­tować. Dopiero po kilku meczach może­my mówić o dys­pozy­cji po okre­sie zimowym – kończy doświad­c­zony piłkarz.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.