07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.20godz.49min.
13.90 X3.90 21.55 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Mariusz Rumak: Koncentrujemy się na sobie

Mariusz Rumak: Koncentrujemy się na sobie

Tren­er Mar­iusz Rumak stwierdza, że lechi­ci muszą być gotowi na presję z każdej strony — Moim zami­arem nie jest zwięk­szanie presji na piłkarzach. Są oni gotowi do tego, by zagrać dobre spotkanie.

Spotka­nia pomiędzy Lechem a Legią od zawsze elek­try­zowały nawet laików piłkars­kich w Poz­na­niu. Szkole­niowiec Kole­jorza nie zamierza jed­nak wywier­ać na swoich piłkarzach presji — Moim zami­arem nie jest zwięk­szanie presji na piłkarzach. Są oni gotowi do tego, by zagrać dobre spotkanie. Muszą znieść każdą presję. Wiele doświad­czyliśmy, gra­jąc nie tylko z Legią. Po stra­cie bram­ki na Lechii nie pod­dal­iśmy się. Moim piłkarze są gotowi na to, by udźwignąć każdą presję – stwierdza tren­er Rumak.

Coraz bardziej krys­tal­izu­je się skład na niedzielne spotkanie. Wiado­mo, że na pewno nie wys­tąpią Vojo Ubi­parip i Jas­min Burić oraz pauzu­ją­cy za kart­ki Mateusz Możdżeń – Skład krys­tal­izu­je się. Zostały dwa trenin­gi. Jest szansa na pewne prze­myśle­nia. Jestem już praw­ie pełny składu – zaz­nacza trener.

W poprzed­nim sezonie Lech prze­grał przy Buł­garskiej 1:3. Czego zatem moż­na spodziewać się po spotka­niu w niedzielę? – Ciężko powiedzieć, czego moż­na się spodziewać. Wyda­je mi się, że będzie podob­nie, jak było w Poz­na­niu w poprzed­nim sezonie. Atutem Legii jest to, kogo ma w ataku. To mis­trz Pol­s­ki, musimy być przy­go­towani na wszys­tko. Robimy wszys­tko, aby nie stracić żad­nej bram­ki – kon­tynu­u­je szkole­niowiec wicemistrzów Polski.

Legia jest jedynym pol­skim reprezen­tan­tem w Lidze Europe­jskiej. Czy będzie miało znacze­nie to, że piłkarze Jana Urbana gra­ją, co trzy dni? — Nie zaj­mu­je się pod­stawa Legii. Gra­jąc przy pełnym sta­dion­ie, przy świet­nym dopin­gu nie będzie miało znaczenia to, że Legia gra mecze częś­ciej. Stać ich na to, by zagrać dobre spotkanie. My musimy zagrać lep­sze niż oni. My będziemy grać swo­ja piłkę. Kon­cen­tru­je­my się na sobie. Musimy być gotowi na utratę piłkę i nie tracić zim­nej głowy. Chce­my grać w sposób zrównoważony, kon­trolować wydarzenia boiskowe – pod­kreśla tren­er Rumak.

Sytu­ac­ja kadrowa Lecha Poz­nań jest coraz lep­sza – Wszys­tko jest pod kon­trolą. Łukasz Teodor­czyk dziś już będzie trenował. Rafał Muraws­ki jest gotowy na 90 min­ut na boisku. Klucz do dobrej gry odd­ało już się nam odnaleźć. Legia ma swo­ją jakość, ale ma zarówno moc­ne jak i słab­sze strony. Lech jest gotowym zespołem, by pokon­ać Legię – kończy szkole­niowiec pier­wszego zespołu.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.